Ситуація на Запорізькій АЕС після підриву Каховської ГЕС контрольована, - Енергоатом

Про це повідомляє НАК "Енергоатом", інформує Цензор.НЕТ.
Там наголосили, що зниження рівня води в Каховському водосховищі становить загрозу для окупованої Запорізької АЕС.
"Вода з Каховського водосховища необхідна для того, щоб станція отримувала підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС. Зараз станційний ставок-охолоджувач наповнений: станом на 8:00 ранку рівень води становить 16,6 метра, і цього достатьно для потреб станції", - пояснили в "Енергоатомі".
НАК та міжнародні організації - зокрема, МАГАТЕ, - моніторять ситуацію на станції. Вони обіцяють оперативно повідомляти про будь-які зміни.
Як повідомляв Цензор.НЕТ, вранці 6 червня стало відомо, що російські окупанти підірвали Каховську ГЕС. За даними Херсонської ОВА, за 5 годин після підриву вода досягне критичного рівня. В регіоні розпочато евакуацію. Нову Каховку підтоплює вже. В Херсоні знеструмлено мікрорайон Корабел, за кілька годин відключать газопостачання. На Херсонщині піднято по тривозі підрозділи Нацполіції та ДСНС.
Президент Володимир Зеленський ініціював екстрене засідання РНБО.
- зрив спроби десанту на лівий берег Дніпра, адже він більш пологий і його затопить найбільше (я диванний гідролог/геолог, але начебто так і є).
- демонстрація того, що Росія готова здійснити теракт на ЗАЕС, в разу контрнаступу.
І другий варіант самий поганий. Здається розумним послати, скажімо, до Курської АЕС пару безпілотників, без бойової частини, може тоді вони почнуть думати . Росіяни розуміють лише силу, останні події це доводять.
І залишається стандартне питання - ну що, Вова, здавати південь було легко? А тепер?