4237 відвідувачів онлайн

Шабунін не отримував жодних "бойових виплат", - Щербан

Шабунін

Жодних "бойових виплат" під час військової служби керівник ЦПК Віталій Шабунін не отримував.

Про це заявила заступниця виконавчої директорки ЦПК Олена Щербан, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Друга частина підозри - це "шахрайство". Вона пов'язана з "ухилянням". ДБР каже, що в той період, коли Віталій "ухилявся від військової служби" він "шляхом обману заволодів своїм військовим забезпеченням". У чому тут питання? По-перше було офіційне відрядження (до НАЗК, - ред.). По-друге, він не сам собі нараховував зарплату - це була військова частина, яка нараховувала це військове забезпечення. Він не отримував жодних бойових, жодних додаткових бойових виплат. Він отримував точно таке ж грошове забезпечення, як і будь-який інший військовий на території України в той час: в Луцьку, у Львові, Закарпатті", - сказала Щербан.

Вона також зазначила, що в офіційному релізі ДБР йдеться, що Шабунін "незаконно користувався автівкою". Але в тексті підозри, за словами Щербан, жодної згадки про це немає.

"Або забули дописати, або допишуть на днях, не виключаю. Взагалі дивно... Орган досудового розслідування в релізі публічно звинувачує людину, але офіційно цих звинувачень не задає", - додала вона.

Нагадаємо, що 11 липня працівники ДБР повідомили про підозру голові Центру протидії корупції Віталію Шабуніну.

Раніше повідомлялося, що ДБР проводить обшук у голови Центра протидії корупції Віталія Шабуніна за місцем служби у Чугуївському районі Харківської області та вдома.

Нагадаємо, голова ЦПК розповідав, що народні депутати від фракції "Слуга народу" зареєстрували законопроєкт № 13271-1, який дозволить посадовцям уникнути покарання за корупцію після звільнення. Голосувати за нього планують наступного тижня.

Він також повідомляв, що 3 червня 2025 року відбулося чергове засідання Верховної Ради, під час якого фракція "Слуги народу" підтримала низку скандальних законопроєктів.

У лютому 2025 року Шабунін заявив, що його переводять з Києва на Харківщину. Він пов'язує це із критикою влади.

Топ коментарі
+11
КАСЬЯНОВ.ком
Якщо в Україні зникнуть свободи, свобода слова, права людини, право взагалі, не буде дозволена критика влади, а влада остаточно перетвориться на відірваних від реальності небожителів, які набивають кишені, то нам тоді просто не буде за що воювати, тому що Україна перетвориться на росію.
Можна по-різному ставитися особисто до Шабуніна (мені він не подобається), але Шабунін повинен бути. Якщо не буде Шабуніна, Ніколова (який мене розфрендив), Бутусова (який образився на мене і не ставить мої блоги на Цензор.нет), і багатьох інших, неугодних, незручних, колючих, кричущих, ми знову повернемося в часи Януковича. Ні, долар по вісім вже ніколи не буде, але Гулаг стане реальністю.
Шабунін, звичайно, не військовий, не боєць. Він антикорупціонер, «активіст» і «грантоїд». Його добровільна мобілізація була емоційним рішенням на початку війни, коли здавалося, що ми всі разом, що всім треба йти на війну, і без нього не обійтися. Але війна затягнулася, а крадіжки нікуди не поділися. Красти стали ще більше, розкрадаючи гігантські оборонні бюджети. Якщо не буде Шабуніна - красти стануть ще більше, підриваючи нашу з вами обороноздатність.
І немає нічого поганого в грантоїдстві. Держава ніколи не буде платити антикорупціонерам за те, щоб вони стежили за державою і критикували державу. Тому скрізь і в усі часи антикорупціонери - справжні, а не призначені - живуть і працюють за рахунок пожертв, благодійності, грантів. Тут вже самі вибирайте для себе: або грантоїди, або корупціонери. У росії, наприклад, грантоїдів немає.
Шабунін як боєць практично нічого не вартий. Шабунін як наглядач за нашими з вами грошима коштує дорого. Тому що спочатку вони крадуть наші гроші, потім крадуть нашу свободу слова, позбавляють нас свободи говорити про те, що думаємо, позбавляють свободи пересування, свободи розпоряджатися своїм майном, в кінці-кінців вони залазять до нас в мозок і перетворюють нас на андроїдів, які виконують будь-які команди.
В Україні цей номер не пройде. Президенту Зеленському слід втрутитися в ситуацію, яка підриває довіру до влади і, врешті-решт, перетворює Україну на росію.
показати весь коментар
13.07.2025 21:55 Відповісти
+8
зараз зеле лизуни набіжать.
показати весь коментар
13.07.2025 21:48 Відповісти
+7
Добре вашу шоблу він дістав?
показати весь коментар
13.07.2025 21:49 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
О.Пішло відбілювання.Той Шабунін постійно вдома був.Хай несе покарання
показати весь коментар
13.07.2025 21:45 Відповісти
А він всі ці листи сам собі понаписував? Чому тільки його звинувачують? Мають сидіти всі, хто підписував, якщо це було шахрайство, а то виглядає, ніби він підробив всі документи самотужки.
показати весь коментар
13.07.2025 21:47 Відповісти
Згоден.Треба всіх покарати винних.Хлопці служать по чесному а тат таке..
показати весь коментар
13.07.2025 21:50 Відповісти
Абідна,да? Ти ж теж служиш по-честному, але за бабки..опіііі...
показати весь коментар
14.07.2025 01:28 Відповісти
30 тис. це додаткова винагорода, яка виплачується тільки тим хто залучений до угруповання сил та засобів які отримують бойові розпорядження та виконують завдання в районі виконання завдань (на фронті). Отримання 30 тис. в тилу можливе тільки якщо людина заступає на бойовий пост і тільки за дні чергування а не за весь місяць. Тому є дії які мають ознаки порушення, але це дії командира та начальника ФЕС військової частини, а не безпосередньо військовослужбовця.
показати весь коментар
14.07.2025 08:19 Відповісти
Добре вашу шоблу він дістав?
показати весь коментар
13.07.2025 21:49 Відповісти
Звідки ти знаєш,що постійно вдома був ?В мене є велика підозра,що ти ухилянт з трьохрічним стажем строчиш ці пасквілі за гроші,бо матусиної пенсії не вистачає на цигарки і булочки для черешеньки...
показати весь коментар
13.07.2025 21:54 Відповісти
У нас мільйон військових, з них менше сотні тисяч на ЛБЗ, на блок-постах по країні більше сидить ніж в окопах. І щось мені підсказує, що не ефективно використання журналістів-антикорів в окопі, так само як не ефективно збивати шахеди льотчиками.
показати весь коментар
13.07.2025 22:33 Відповісти
Його фото нема.Є фото проксікацапа Peremoga #609213 по вуха в лайні, з перекошеним їбалом в палаті.Викласти?
показати весь коментар
13.07.2025 22:38 Відповісти
Ііі? Військові, що числяться у ППО, штабах, тцк і тд теж дома у себе живуть найчастійше.
показати весь коментар
13.07.2025 21:58 Відповісти
тільки ті що у штабах та мазані тцкашники.
якщо вже взялись до Шабуньку, то де підозри Пікалову Сявіку Вакарчуку та тисячам інших медійних вояк що числяться на службі.
показати весь коментар
13.07.2025 22:21 Відповісти
Або забули дописати, або допишуть на днях, не виключаю
----------
Допишуть
показати весь коментар
13.07.2025 21:47 Відповісти
зараз зеле лизуни набіжать.
показати весь коментар
13.07.2025 21:48 Відповісти
Вони б ще раніше набігли,так язики в мозолях заважають..
показати весь коментар
14.07.2025 01:30 Відповісти
що значить, не отримував з.п.??? а хто її отримував замість нього???
показати весь коментар
13.07.2025 21:49 Відповісти
Він не отримував жодних бойових, жодних додаткових бойових виплат. Він отримував точно таке ж грошове забезпечення, як і будь-який інший військовий на території України в той час: в Луцьку, у Львові, Закарпатті", - сказала Щербан.
показати весь коментар
13.07.2025 21:50 Відповісти
а як він був весь час з бригадою, яка воювала, і не був на фронті???
показати весь коментар
13.07.2025 21:52 Відповісти
Ніяка бригада ніколи не воює всім составом. Але ухилянтам далеким від армії цього не зрозуміти. А тим більше ботам.
показати весь коментар
13.07.2025 22:18 Відповісти
Так.Славко Вакарчук так само як Шабунін під кулями воює.Воїни...
показати весь коментар
13.07.2025 22:24 Відповісти
Може їм з тебе приклад брати- засцики мамкиной?
показати весь коментар
14.07.2025 01:33 Відповісти
А хто така Щербан?
показати весь коментар
13.07.2025 21:53 Відповісти
заступниця виконавчої директорки ЦПК Олена Щербан, другий абзац
показати весь коментар
13.07.2025 21:56 Відповісти
Зрозуміло.Підлегла Шабуніна.Пиьань нема.Що вона ще може сказати про свого шефа...
показати весь коментар
13.07.2025 21:59 Відповісти
Його банкір та ріелтор
показати весь коментар
13.07.2025 22:50 Відповісти
А Райкин (папа) всю жизнь с бюрократией боролся. И где бюрократия, и где Райкин?
показати весь коментар
13.07.2025 23:09 Відповісти
Точно боровся?

Тоді Задорнов та ЗЄ теж борцуни.
показати весь коментар
14.07.2025 01:06 Відповісти
КАСЬЯНОВ.ком
показати весь коментар
13.07.2025 21:55 Відповісти
Якщо в Україні зникнуть свободи, свобода слова, права людини.

Давнго зникли. Коли людину пакують у бусік, а у нього дома кіт голодний закритий і нікому за ним доглянуть, то про що можна далгі говорити
показати весь коментар
13.07.2025 22:11 Відповісти
Або й не тварина, а немічні батьки…
показати весь коментар
13.07.2025 22:39 Відповісти
А чому ця людина раніше ,накормивши кота, не захотіла сама навідатися до ТЦК і оновити свої данні? Мабуть для таких жоржинок це постійно "нЕнАчасси"..."НемАгу до війська- в меня кошачка на содержании..."
показати весь коментар
14.07.2025 01:39 Відповісти
Ні, у цього персонажа Yuriy #582006 , різкий ,неконтрольований енурез при слові "захист країни"..
показати весь коментар
14.07.2025 01:42 Відповісти
Отримував-не отримував,а де підозри тим,хто нараховував? підписував накази?
показати весь коментар
13.07.2025 21:57 Відповісти
Всі хто покриває злочинця - всіх варто запам'ятати

Звичайно, злочинець не отримував бойових. Бо він не був (!!!) на небезпечних напрямках

Він отримував зарплатню солдата 50 тис гривень. Віддавав її командиру

Той відпускав його зі служби. І злочинець отримував 50 тис доларів кожного місяця за рахунок грантів
показати весь коментар
13.07.2025 21:58 Відповісти
Яка нахрін з/п солдата в 50тис, ваня, то у вас на кацапії такі з/п, сайтом помилився.
показати весь коментар
13.07.2025 22:36 Відповісти
https://www.facebook.com/volodymyr.boiko1965?__cft__[0]=AZV8gs67yzaozomZvNFL66nJPnxeX3aU42mOOzloj8tlK_c4IAQ_3ofn3DDzVV5Wh9aKAH7ZAhNYaul5Zhkom0fN-Hvq82xM1fvq2Ha7myEIXv6sFbOsXK5eToGSB6DiHAtIZxBeTWYx9gZvsCBTJT5W9bgwo6kPzUtu1C0H5LF9r1k2C8ypRaCyzgoYkF0drMoAkSEg7PIxPODYHWxF2WqF_VTOOKr5yELbLdqIvsU09w&__tn__=-UC%2CP-y-R Volodymyr Boiko

https://www.facebook.com/volodymyr.boiko1965/posts/pfbid0XzyZjP4pKWV3PZeLSkHoZResNqHp1rirV2KUZBF3aay9zAmEsLxudiYbrSeH7E7Bl?__cft__[0]=AZV8gs67yzaozomZvNFL66nJPnxeX3aU42mOOzloj8tlK_c4IAQ_3ofn3DDzVV5Wh9aKAH7ZAhNYaul5Zhkom0fN-Hvq82xM1fvq2Ha7myEIXv6sFbOsXK5eToGSB6DiHAtIZxBeTWYx9gZvsCBTJT5W9bgwo6kPzUtu1C0H5LF9r1k2C8ypRaCyzgoYkF0drMoAkSEg7PIxPODYHWxF2WqF_VTOOKr5yELbLdqIvsU09w&__tn__=%2CO%2CP-y-R 1 дн. ·

Майже два роки тому за абсолютно випадкових обставин я узнав, що в 207 окремому батальйоні моєї 241 окремої бригади ТрО (сам я служив у 206 окремому батальйоні) фіктивно рахується на службі солдат Шабунін, який обіймав посади стрільця, водія-електрика й навіть розвідника, але за півтора роки служби жодного разу не з'явився в своїх підрозділах, натомість пиячив у Києві та займався підприємницькою діяльністю.

Втім, відсутність військовослужбовця за місцем служби не заважала командиру батальйону підполковнику Юшку нараховувати ухилянту грошове забезпечення (23 тис. грн на місяць), виплачувати додаткову винагороду за виконання бойових (спеціальних) завдань в розмірі 30 тис. грн на місяць і навіть видати довідку ф.6 про безпосередню участь у бойових діях. Та що там довідку - підполковник Юшко видав солдату Шабуніну завідомо підроблений військовий квиток, де записав, що Шабунін, начебто, склав військову присягу, хоча цього не було - Шабунін навіть на присягу не з'явився.

Разом з адвокатом Ростиславом Кравцем ми в грудні 2023 року домоглись в судовому порядку реєстрації кримінального провадження за фактом ухилення солдата Шабуніна від військової служби, потім у такий же ж спосіб за моїми заявами була зареєстрована ще низка епізодів злочинної діяльності цього «воїна» - самовільне залишення військової частини, використання завідомо підроблених документів, привласнення автомобіля, ввезеного волонтерам в Україну без сплати митних платежів для потреб ЗСУ тощо. Але лише 20 лютого 2025 року, після десятків моїх публікацій і численних судових засідань (попри те, що я є заявником у справі, слідчий попервах навіть відмовлявся мене допитувати, тож доводилось звертатись до суду), про підозру було повідомлено підполковнику Юшку.

І ось, нарешті, 11 липня 2025 року нашими спільними з Ростиславом Юрійовичем зусиллями в статусі підозрюваного опинився й ухилянт Шабунін.

21 травня 2025 року, вже після звільнення з військової служби, я опублікував подробиці «справи Шабуніна», пояснивши, за що саме цьому мерзотнику буде найближчим часом повідомлено про підозру. Якщо хто не читав - рекомендую:

https://naspravdi.today/uk/2025/05/21/shabunin-z-rechamy-na-vykhid/?fbclid=*************************************************************************************-483LlIW40T0hhU-14Sltl3o_aem_kD02Zvg98sGoVNU-Rt3sUA https://naspravdi.today/.../21/shabunin-z-rechamy-na-vykhid/
показати весь коментар
13.07.2025 21:59 Відповісти
Це у нас так підтримують ''антикооупціонерів'' коли доказів немає?
То чим ви кращі?
показати весь коментар
13.07.2025 22:53 Відповісти
Жах
показати весь коментар
13.07.2025 22:10 Відповісти
гнилі зелені мерзотники будуть покривати свого начальника
показати весь коментар
13.07.2025 21:59 Відповісти
Перед цим хітом були новини з довгоносиком, тепер з Шабуніним. Післязавтра забудуть і його, почнуть носитися з новою зіркою. Аби не нудитися.
показати весь коментар
13.07.2025 22:10 Відповісти
Мені здається, чи такі є? Оцей срач, що развели «захисники» шабуніна, насправді якскоординована акції по вакцінації суспільства від зухвалості граноїдів і го. Поки ця версія перемає. Прізвіще «шабунін»вже викликає стійку огиду, як да будь якої вседозволенності
показати весь коментар
13.07.2025 23:31 Відповісти
Был в 2015 году в Киеве на первом конкурсе в НАБУ..и там увидел впервые Шабунина.. Он бегал с личным фотографом позировал и фоткался везде как рок -звезда.. Весь в "роли" Царя..члена комиссии )) Отвратительная рожа..Ему бы в театре играть или цирке.."Антикорупционер"))
показати весь коментар
14.07.2025 00:51 Відповісти
святоша.
показати весь коментар
14.07.2025 02:18 Відповісти
Не можу зрозуміти, так Шабунін в сзч, чи має стус УБД? Чого його захищають ті, хто сам на фронті не був, або має підозри про держзраду, або корупцію?
Якщо він сзчшник, то має або повернутися в свою бригаду, або отримати строк. Ну і той, хто його в бригаді покривав, теж має отримати вирок
показати весь коментар
14.07.2025 09:25 Відповісти
Він не сзчешник.
показати весь коментар
18.07.2025 11:19 Відповісти