9212 відвідувачів онлайн

Ми не воюємо за руїни. Коли оборона втрачає сенс, я даю команду і ми відводимо підрозділи, - Сирський

Сирський про збереження життя воїнів

Ціна життя нашого військового безмежно вища за кілька сотень метрів землі - це і є ключова різниця між Україною та Росією.

Про це головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів у інтерв'ю німецькому телеканалу ZDF, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на espreso.

Рішення задля збереження людей

За його словами, командування ухвалює рішення відходити з позицій, якщо їхнє утримання не має сенсу і може призвести до зайвих втрат:

Для нас кожен громадянин і військовослужбовець - це найвища цінність. Ми не воюємо за руїни, не воюємо за фундаменти будівель. Коли дійсно оборона втрачає будь-який сенс, я даю команду і ми відводимо наші підрозділи назад, щоб зберегти військових", - стверджує він.

Головнокомандувач також нагадав, що агресія розпочалася саме з боку РФ, яка окупувала українські землі та знищила значну частину інфраструктури України.

Перемовини

Коментуючи можливість мирних переговорів, Сирський підкреслив, що Україна виступає лише за справедливий мир, без нав’язування умов з боку агресора.

"І я вважаю, що, якщо питання йде про мир, то він має бути справедливим. А не хтось нам буде диктувати й вимагати залишити частину нашої території... Ми ніколи не змиримося з роллю слабкої країни, якій диктують і нав'язують умови, ставлять перед фактом, що відбувся, і просто кажуть: "підпиши і покінчи з цим", - зауважив він.

Інші заяви Сирського

  • За його словами, ЗСУ завершили перехід на корпусну систему.
  • На переконання Сирського, на цьому етапі війни безпілотники забезпечують близько 60% усіх уражень ворожих цілей.
  • Окрім того, він розповів, що на певному етапі у Покровську не було українських військ. Зараз відбили 13 км² території.
Топ коментарі
+13
Кацапи воюють - на зиму вони закріпляться в містах а ми відійдем в поля і начнуться фотки з окопами по коліна в воді
показати весь коментар
10.12.2025 13:11 Відповісти
+12
Логічно. В нас дуже багато степів полів- там геть навіть і руїн немає. Одні суслики та миші.
показати весь коментар
10.12.2025 13:09 Відповісти
+11
Нікому життя солдата не цікавить.За роки війни,навіть міни не хочуть виробляти якісні,не кажучи про ракети
показати весь коментар
10.12.2025 13:13 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Логічно. В нас дуже багато степів полів- там геть навіть і руїн немає. Одні суслики та миші.
показати весь коментар
10.12.2025 13:09 Відповісти
"Коли дійсно оборона втрачає будь-який сенс, я даю команду і ми відводимо наші підрозділи назад" тобто без дозволу сирськоно "відводити" заборонено?
показати весь коментар
10.12.2025 13:10 Відповісти
Кацапи воюють - на зиму вони закріпляться в містах а ми відійдем в поля і начнуться фотки з окопами по коліна в воді
показати весь коментар
10.12.2025 13:11 Відповісти
Нікому життя солдата не цікавить.За роки війни,навіть міни не хочуть виробляти якісні,не кажучи про ракети
показати весь коментар
10.12.2025 13:13 Відповісти
так відходимо у чисте поле без фортифікацій...бо зелена наволочь вкрала на них гроші...
показати весь коментар
10.12.2025 13:14 Відповісти
​​Тепер про пірамідки може розповідати не тільки Гордон, а ще і Пронін! Він сьогодні на ТСК розповідав, як будував фортифікації і захисні пірамідки розкладав на полтавщині...
показати весь коментар
10.12.2025 13:50 Відповісти
Це мегапотужно.
показати весь коментар
10.12.2025 13:14 Відповісти
То у Вовчанську зараз мегаполіс?
показати весь коментар
10.12.2025 13:15 Відповісти
А наказ про відхід постійно надходить після руйнування всього навколо і оточення. Такий збіг просто, розуміти треба.
показати весь коментар
10.12.2025 13:16 Відповісти
Ага. Чергова відмазка від Творожкова чому він здав чергове місто. Краще воювати в чистому полі чи в вибитій посадці ніж в руїнах? Чому тоді орки по полям і посадкам просуваються набагато швидше ніж по ''руїнах''?
показати весь коментар
10.12.2025 13:17 Відповісти
Звідки дає наказ?((З нуля?(((
показати весь коментар
10.12.2025 13:17 Відповісти
От тільки оборонні споруди , в яких можна противостояти , є лише в руїнах .
показати весь коментар
10.12.2025 13:20 Відповісти
Сирський не хоче сказати дійсну причину відступу?
Що Вова замість розвитку та виробництва фпв дронів віддав гроші міндічу на виробництва далекобійних дронів та ракет щоб побити вікна на москві. Але виявилось що ті дрони навіть не здатні долетіти до тієї москви, ракети- просто муляжі а гроші розпиз" жені та поїхали в Ізраїль разом з конструктором.
Що мобілізація провалена по вині того ж Вови.
Навіщо нам такий головнокомандучий який пристосовується та мовчить і бреше. Мабуть вже придивився і собі куди тікати в разі чого.
показати весь коментар
10.12.2025 13:33 Відповісти
Не будемо захищати ці руїни
Будуть слідуючі
показати весь коментар
10.12.2025 13:35 Відповісти
Чому до цього часу житло мирних мешканців використовується як укріплення для ведення бойових. Чому міністр так організував оборону? росіяни змогли побудувати на Запоріжжі кілька ліній оборони, а сирський не може цього зробити
показати весь коментар
10.12.2025 13:40 Відповісти
Ну з таким видінням і керуванням, просирський просере і Запоріжжя, питання часу просто.
показати весь коментар
10.12.2025 13:43 Відповісти
То що зараз відбувається із батальйоном 38 морської піхоти? Країна лозунгів та брехні...
показати весь коментар
10.12.2025 13:54 Відповісти
Оборона може і втрачає сенс, але наступ ніколи не втрачає сенсу!
показати весь коментар
10.12.2025 13:54 Відповісти
Ну прям Кутузов в Філях, *****!
показати весь коментар
10.12.2025 14:06 Відповісти
А як за ТАКЕ можна воювати??? Де там ховатися??










показати весь коментар
10.12.2025 14:13 Відповісти
Не таке - а там. Орки чомусь воюють. Вибивають дронами, контролюють логістику- потім заходять коли Сирський вирішує що там немає що захищати.
показати весь коментар
10.12.2025 14:32 Відповісти
Бо їх елементарно більше.
показати весь коментар
10.12.2025 15:18 Відповісти
І їхньому номандуванню легко покласти чергову тисячу на день, щоб захопити один напівзруйнований сарай. А ми такої розкоші собі дозволити не можемо.
показати весь коментар
10.12.2025 15:20 Відповісти
Але ми маємо 'дозволяти собі розкіш' щоб перебитих москалів було не тисяча в день, а хоча б для початку п'ять. Щось останнім часом не дуже чутно про застосування напалму, термічних *********** або залишених в окупованих населених пунктах фугасів.
показати весь коментар
10.12.2025 15:29 Відповісти
Де наші дрони, дронові завіси, фпв на оптиці, штучний інтелект. Їх теж у орків більше? Чому?
показати весь коментар
10.12.2025 15:22 Відповісти
Бо за ними китай. І він їм все це постачає БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ. А наші "союзнички" на четвертому році війни бояться нещасні тауруси дати.
показати весь коментар
10.12.2025 15:25 Відповісти
То який висновок? Чому орки йдуть вперед?
показати весь коментар
10.12.2025 15:35 Відповісти
Тому що стратегічна перевага у дронах, яка нівелювала перевагу кацапів у живій силі, зникла. Тепер русня має такі ж самі FPV-дрони, як і ми, і у кількостях, які перевищують наші. Лінія фронту як така зникла, через що її стало набагато важче її контролювати. А русня, маючи чисельну перевагу, застосовує тактику малих груп. Їх вони запускають 24/7, плюс вибивають логістику нашим малочисельним підрозділам дронам на оптоволокні. Таким чином створюються умови, за яких ми не можемо утримувати позиції довго і змушені відступати. Сюди ж можна додати величезні запаси ФАБ-ів та зроблених на їх основі КАБ-ів. Кацапи просто рівняють все ними, унеможливлюючи подальше перебування у населених пунктах наших підрозділів.
показати весь коментар
10.12.2025 16:50 Відповісти
Добре, щоб після відходу та заходу туди москалів застосовувати ще й якісь сюрпризи масового знищення.
показати весь коментар
10.12.2025 15:24 Відповісти
Воювати треба за землю, а не за руїни. Правда троянському коню ішаком намальовані інші задачі.
показати весь коментар
10.12.2025 17:50 Відповісти