7280 відвідувачів онлайн

Оборона Гуляйполя ускладнюється через рельєф, місто фактично у сірій зоні, - DeepState

Бої за Гуляйполе

Сили Оборони України продовжують утримувати позиції в більшій частині Гуляйполя, але подальша оборона міста стає вкрай складною через рельєф місцевості.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на аналітиків проєкту DeepState.

Обстановка у Гуляйполі

Як зазначається, місто перебуває повністю у сірій зоні, бо противник, як і наші сили, присутній практично всюди. В одному підвалі можуть бути бійці Сил Оборони України, а в сусідньому - противник. У відкриту діють лише штурмові групи, яких у противника значно більше, тому він може дозволити собі зняти відео в центрі Гуляйполя з прапором.

"Але основну складність для наших підрозділів складає рельєф, адже Гуляйполе в низовині і заводити людей в місто стає складною задачею. І для ворога ситуація аналогічна, але особового складу в них більше в рази, тому їм байдуже на рельєф", - йдеться у повідомленні.

"Незважаючи на важкі бої за місто та його околиці, не варто забувати про те, що кимось треба вибудовувати рубіж оборони за Гуляйполем, щоб не було повторення ситуації з Авдіївкою, коли ворог просто почав сунути на Покровськ, бо "підготовлені рубежі" виявилися не підготовлені", - додали в DeepState.

Що передувало?

Що передувало?

  • Нагадаємо, що 27 грудня російський диктатор Володимир Путін заявив, що нібито Україна не бажає миру, тому РФ "вирішуватиме свої завдання озброєним шляхом".
  • Пропагандистські ЗМІ РФ повідомляли, що російські генерали доповіли Путіну про нібито захоплення Мирнограду на Донеччині та Гуляйполя Запорізької області.
  • Пізніше у Генштабі заявили, що повідомлення з Кремля про захоплення Гуляйполя та Мирнограду не підтверджуються фактами.
Топ коментарі
+13
А чому оборона Гуляйполя взагалі ускладнюється,якщо вона була статична з 22 року? Де бетонні укріплення? Де взагалі цілі укріпрайони? Де навіть "зуби дракона"? Де мінні поля,*****? Яка тварюка гроші краде?
показати весь коментар
29.12.2025 16:11 Відповісти
+6
Немає там нічого за Гуляйполем - місто це і є фортеця
показати весь коментар
29.12.2025 16:03 Відповісти
+6
ким поповнювати,6 млн ухилянтів,які з криками: Україна нам нічого не дала,хай депутати воюють! у 5 нападають на 1 хлопця з ТЦК,часто ще й покаліченого на фронті?
показати весь коментар
29.12.2025 17:10 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
І для ворога ситуація аналогічна, але особового складу в них більше в рази, тому їм байдуже на рельєф.
Як завжди - ресурсна перевага. Якщо ресурсів вдосталь, то складності можна подолати.
показати весь коментар
29.12.2025 16:01 Відповісти
Немає там нічого за Гуляйполем - місто це і є фортеця
показати весь коментар
29.12.2025 16:03 Відповісти
Ворог сидить у забудові, ЗСУ в полі , але ситуація , на думку deepstate, аналогічна.
показати весь коментар
29.12.2025 16:04 Відповісти
Як казав Бутусов - що зафарбовано сірим - насправді там вже на 99% русня.
показати весь коментар
29.12.2025 16:05 Відповісти
Оборона ускладнюється через відсутність людей в бригадах. Немає ким робити маневри, обходити Гуляй-поле з флангів та оточувати москалів в місті, як це зробили в Куп'янську. Потрібні резерви, повнокровні підрозділи, сформовані бойові колективи, які здатні виконувати поставлені завдання. На сьогодні немає в цьому напрямку таких підрозділів і тому оборона Гуляй-поля та контр-наступ не мають успіху. Сирський діє шаблонно, він присилає бригаді які обороняє Гуляй-поле допомогу у вигляді штурмових полків, а це дурість, бо ТрО та штурмові підроздіи не дружать один з одним. Бригада вийшла з позицій тільки тому що за її спинами поставили штурмовиків, розцінивши цей крок як виставлення заград отряду. Потрібно посилювати бригади якісним поповненням, створювати та розвивати успішні бойові колективи в батальйонах, піднімати на посади успішних офіцерів та сержантів, за якими люди йдуть в бій. На жаль менеджмент такого рівня досі недоступний для Генштабу ЗСУ, вони не досягли того рівня військового менеджменту який був у Батька Махна ще 100 років тому, ось у батька були такі командири за якими мріяла навіть Червона Армія.
показати весь коментар
29.12.2025 16:06 Відповісти
За мобілізацію ніхто не відповідає, навіть президент, ото і така мобілізація яка схожа більше на планомірну контрольовану здачу позицій.
показати весь коментар
29.12.2025 16:20 Відповісти
ким поповнювати,6 млн ухилянтів,які з криками: Україна нам нічого не дала,хай депутати воюють! у 5 нападають на 1 хлопця з ТЦК,часто ще й покаліченого на фронті?
показати весь коментар
29.12.2025 17:10 Відповісти
Молоддю, студентами, жінками, заброньованими нікчемами які не мають ніякої цінності в тилу, ментами, прокурорами, депутатами, чиновниками, ще достатньо в нас мобілізаційного ресурсу, який переховується в тилу.
показати весь коментар
29.12.2025 17:16 Відповісти
тобто,хай 6 млн. бугаїв ухилянтів і далі вимагають миру на умовах Путіна,нападають на хлопців з ТЦК та ЗСУ,палять автівки,коректують удари по містах? он воно,як....
показати весь коментар
29.12.2025 17:21 Відповісти
Ухилянти будуть працювати на будівництві, примусово
показати весь коментар
29.12.2025 17:25 Відповісти
Юра, ти ж сам з тих 6 мільйонів )))
показати весь коментар
29.12.2025 17:32 Відповісти
Піднімати на посади успішних офіцерів та сержантів, оце першочергова задача реформи ЗСУ а ще забрати в офіцерів що відповідають за бойові задачі, фінансове управління, вони не повинні займатись обліком, нарахуванням бойових і т.д.

Через це і людей не вистачає, відсутність достатньої кількості важкого озброєння і шалена кількість помилок при плануванню операцій, в результаті непотрібні втрати та високий рівень СЗЧ і так і завершуються люди.

А ще є багато чуток що люди є по документах, і якщо так взяти то не без підставні якщо поділити 100 млрд в місяць на середню зарплату в тилу 30 к і на передовій 150к то вийде більше 1 млн. особовий склад. Та і таку стату десь закидали як уряд так і генштаб 1.3 млн сили оборони.
показати весь коментар
29.12.2025 17:34 Відповісти
В Гуляйполі там відкрита територія яка моніториться дронами на велику відстань іде немає як закріпитись, не дуже і поманевруєш без підтримки чогось, що може дістати орківські пункти управління та арту.

Куп'янськ це промзони, села та лісиста місцевість.
показати весь коментар
29.12.2025 17:46 Відповісти
А до Гуляйполя що заважало?
показати весь коментар
29.12.2025 16:06 Відповісти
Туман та інші погодні умови(
показати весь коментар
29.12.2025 16:19 Відповісти
А чому оборона Гуляйполя взагалі ускладнюється,якщо вона була статична з 22 року? Де бетонні укріплення? Де взагалі цілі укріпрайони? Де навіть "зуби дракона"? Де мінні поля,*****? Яка тварюка гроші краде?
показати весь коментар
29.12.2025 16:11 Відповісти
Видно,що влада Гуляйполя ,населення,призивного віку молоть та старші жителі...жили своїм мирним життям,а війна "там розберуться без нас"(
показати весь коментар
29.12.2025 16:21 Відповісти
З березня 22 року там ні газу, ні води, ні світла. Яке мирне життя?? Що ви мелете? Кацапи пройшли переможним маршем весь південь до Гуляйполя, на ньому вперлися рогами, бо місто дало бій. 4 роки там тільки обстріли, мирного цивільного населення практично не було.
показати весь коментар
29.12.2025 16:57 Відповісти
Що ти мелеш, ідіот? Яким мирним життям? Гуляйполе з березня 2022 року під безперервними обстрілами. До речі, а прапорець чого не український, гнида?
показати весь коментар
29.12.2025 17:46 Відповісти
Так там мутились сотні мільйонів гривень, по паперам бетонні в трирівні вниз , в насправді..
показати весь коментар
29.12.2025 16:21 Відповісти
карієс з'їв зуби дракона
показати весь коментар
29.12.2025 16:22 Відповісти
DeepState про ситуацію в Гуляйполі: ЗСУ і ворог можуть бути в сусідніх підвалах
показати весь коментар
29.12.2025 16:20 Відповісти
Таке враження, що deepstate теж в ціх окопах сидить! Як рупор кац....на волають!
показати весь коментар
29.12.2025 16:55 Відповісти
Значить для оборони - там складно. А для атакуючего ворога - легко. Там ніхто, ніхріна не займався дійсною обороною - бетоном, мінами..... Нація була токою, чи стала після 19 року - але ж у 15-16 роках, попередня влада побудувала 600 км. у три лінії обороннні споруди з бетоном, міними полями, метелево-бетонними камерами виживання там, на Сході. То то було дуже хріново, вирішила більшість і обрала достойну людину. Достойну тряпки та мила.
показати весь коментар
29.12.2025 16:58 Відповісти
Нічого там не ускладнюється, буде наказ на контрнаступ - усі кацапстанці там будуть знищені, і місто буде зачищене!
показати весь коментар
29.12.2025 18:24 Відповісти
Коли таке містечко захищається силами взводу,то не до рельєфу. Він не погода,незмінний десятки а то й сотні років. Так що пояснення дуже тупе.
показати весь коментар
29.12.2025 21:44 Відповісти