9597 відвідувачів онлайн
2 666 73

Франція може відправити в Україну 6 тис. військових після мирної угоди, їх розмістять "далеко від фронту", - Le Monde

Від деяких лідерів є позитивні сигнали щодо миротворців в Україні

Президент Франції Емманюель Макрон поінформував депутатів про намір Парижа направити до України близько шести тисяч військовослужбовців після досягнення мирних домовленостей.

Про це пише Le Monde, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на РБК-Україна.

Зустріч у  Єлисейському палаці

Як зазначає видання, 8 січня в Єлисейському палаці відбулася закрита зустріч, в якій брали участь міністри, військове керівництво країни, голови палат парламенту, лідери фракцій і партій.

За словами учасників, Макрон представив конфіденційні деталі французького внеску в гарантії безпеки для України та підкреслив, що мова йде про сили, які діятимуть не на лінії фронту.

Начальник генштабу Фаб'єн Мандон пояснив, що це будуть не сили стримування або стабілізації, а "сили підтримки української армії".

Деталі

Сам Макрон зазначив, що іноземні військові будуть розміщені "далеко від фронту" і займатимуться супроводом і навчанням українських підрозділів.

Лідер депутатів "Нескореної Франції" Матильда Пано заявила, що Франція може направити в Україну до 6 тисяч солдатів.

При цьому вона засумнівалася в надійності американських гарантій безпеки.

"Немає жодних підстав довіряти Дональду Трампу", - сказала вона.

Частина опозиції, включаючи ліву "Неспокорену Францію", комуністів і праве "Національне об'єднання", наполягає, що можливе розгортання військ має відбуватися тільки за наявності мандата ООН.

Водночас представники правих зазначали, що в разі офіційного запиту Києва міжнародний мандат може бути не обов'язковим.

Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню заявив, що протягом двох-трьох тижнів у парламенті відбудуться окремі дебати з цього питання.

Раніше повідомлялося, що Британія та Франція можуть направити до України до 15 тисяч військових після мирної угоди.

Що відомо?

  • Міністр оборони Британії Джон Гілі заявив, що не готовий назвати кількість військових, яких Лондон потенційно може надіслати в Україну.
  • Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер зазначив, що будь-яке розгортання британських військ відповідно до декларації, підписаної з Францією та Україною, потребуватиме схвалення парламенту.
  • Також прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні за підсумками засідання "Коаліції охочих" у Парижі заявила, що Рим не розглядатиме відряджання італьських військ на територію України в межах гарантій безпеки.
  • Згодом президент Франції Емманюель Макрон заявив про можливість розгорнення кількох тисяч французьких військових в Україні після припинення вогню.
Топ коментарі
+35
Навіщо?
показати весь коментар
10.01.2026 11:11 Відповісти
+29
Будуть польський кордон охороняти?
показати весь коментар
10.01.2026 11:14 Відповісти
+29
6000 в Львові - от вам і всі ГАРАНТІЇ. Все ещо робить ЗЕ з січня 2019 це ПРОФАНАЦІЯ, пропаганда, брехня І РЕАЛЬНЕ знищення етносу і нації
показати весь коментар
10.01.2026 11:14 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Навіщо?
показати весь коментар
10.01.2026 11:11 Відповісти
в Карпатах і влітку непогано...
показати весь коментар
10.01.2026 11:13 Відповісти
В Карпатах стрёмно. Разместят где-то в Бургундии или Провансе.
показати весь коментар
10.01.2026 11:49 Відповісти
Макрон каже що будуть навчаням займатися. Чому вони можуть навчити? Равликів їсти? Немає чого тут робити цій шелупоні. Один геморой. Нехай члєнограй ввічливо відмовиться.
показати весь коментар
10.01.2026 11:33 Відповісти
Жаб готувати, наприклад
показати весь коментар
10.01.2026 12:43 Відповісти
Щоб допомагати українцям їсти борщ та вареники.
показати весь коментар
10.01.2026 12:19 Відповісти
На кордоні розмістять. Щоб вільні люди не тікали з вільної країни до братської Європи.
показати весь коментар
10.01.2026 13:22 Відповісти
Я б спитав навіть по хранцузьки - НАХУА?
показати весь коментар
10.01.2026 19:28 Відповісти
Потужно!!!🤣😂🤪🤡
показати весь коментар
10.01.2026 11:12 Відповісти
У чопі!?
показати весь коментар
10.01.2026 11:12 Відповісти
Ве Львові по пабах
показати весь коментар
10.01.2026 11:14 Відповісти
Будуть польський кордон охороняти?
показати весь коментар
10.01.2026 11:14 Відповісти
В буферній зоні
показати весь коментар
10.01.2026 11:17 Відповісти
6000 в Львові - от вам і всі ГАРАНТІЇ. Все ещо робить ЗЕ з січня 2019 це ПРОФАНАЦІЯ, пропаганда, брехня І РЕАЛЬНЕ знищення етносу і нації
показати весь коментар
10.01.2026 11:14 Відповісти
Ти - приклад того, як кацапи паляться. 1. Зеленський є президентом України з травня 2019 року, а не з січня, це знає кожен українець. 2. Французськими військами командує не Зеленський, а президент Франції.
показати весь коментар
10.01.2026 12:43 Відповісти
Це ти приклад, як паляться зебільні боти, бо вже навіть кожен 73-відсотковий лох розуміє, що потужний потужно брехав ще під час виборчої кампанії.
показати весь коментар
10.01.2026 14:32 Відповісти
А ти відкриття зробив?
показати весь коментар
10.01.2026 17:43 Відповісти
Відкриття я зробив після як буковельський лижник в Оман заскочив і з ходу бюджет з оборонки в асфальт, до того ще думав - що просто дурачок не по чину кафтан натягнув - видовище неприємне, але якось переживемо, а тут раптово прозрів - це не дурачок, біда і сказав рідні з Донецької області - перебирайтесь швидше на захід (два роки підганяв, допомагав, встигли, буквально за місяць до повномасштабного, а не вірили, що ось-ось велика війна, до останнього).
показати весь коментар
11.01.2026 01:06 Відповісти
Молодець. Але я про це казав ще з 90х. Дебільна провальна політика всіх президентів привела до війни.
показати весь коментар
11.01.2026 09:55 Відповісти
Потужний під час виборчої кампанії нічого про Макрона та французські війська не казав.
показати весь коментар
11.01.2026 12:18 Відповісти
І ви думаєте пуйло буде рахуватись коли за спинами українців стоять отакі сцикуни-партнери
показати весь коментар
10.01.2026 11:16 Відповісти
На)(уй вони потрібні коли буде мир , а знов настане війна вони повтікають у Францію .
показати весь коментар
10.01.2026 11:19 Відповісти
Навіщо нам "миротворці" які будуть далеко і ніякої участі в діях які загрожубть їх життю та здоровю приймати не будуть? ҐТаке враження що "профспілка повій" хоче гарантувати зайнятість українським валютним курвам...
показати весь коментар
10.01.2026 11:20 Відповісти
Європідари хочуть таким чином створити буферну зону і контролювати кордон України
показати весь коментар
10.01.2026 11:22 Відповісти
Буферна зона це вся Україна. Чим далі до кацапів тим для Європи краще. Тому вузька прикордонна смужка ніякої ролі взагалі не грає.
показати весь коментар
10.01.2026 13:26 Відповісти
Буферну зону у вигляді всієї України ця гейропейська шалупень разом з америкосами створили ще у 90х роках.
показати весь коментар
10.01.2026 17:46 Відповісти
Україна це частина Європи! Тому можно розмістити їх у Франції. І на логістиці зекономлять...
показати весь коментар
10.01.2026 11:22 Відповісти
"Далеко від фронту" то мабуть 6000 туристів з Франції.
показати весь коментар
10.01.2026 11:22 Відповісти
На буковелі краще, а ще краще біля кордону з Польщею
показати весь коментар
10.01.2026 11:22 Відповісти
Тоді нафіг вони взагалі потрібні? Цих куколдів боягузливих обісраних треба було на них війною йти а не на Україну, у пуйла шансів було би більше
показати весь коментар
10.01.2026 11:24 Відповісти
Мабуть в Польщі
показати весь коментар
10.01.2026 11:24 Відповісти
В местах размещения улучшится владение французким и генофонд. На этом все.
показати весь коментар
10.01.2026 11:25 Відповісти
Ну хоч чесно визнали що сцикуни. Дякуємо. Буковель не резинова.
показати весь коментар
10.01.2026 11:28 Відповісти
В Марселі?
показати весь коментар
10.01.2026 11:33 Відповісти
В Марселі не можна. Там небезпечні арабські округа! На о. Св. Єлени іх, там безпечніше!
показати весь коментар
10.01.2026 11:40 Відповісти
Наху... вони тут взагалі?
показати весь коментар
10.01.2026 11:41 Відповісти
повії будуть раді... оплата послуг в Євро і мрії про Д'Артаьяна
показати весь коментар
10.01.2026 11:46 Відповісти
До складу увійдуть нігери та араби з півночі Африки.
показати весь коментар
10.01.2026 13:43 Відповісти
Вперше в історії миротворства , миротворчі війська будуть розміщатися не по лінії зіткнення , а за 1000 км від неї ! Цирк мля ..
Європа , тобі самій - не смішно ?
показати весь коментар
10.01.2026 11:50 Відповісти
Європа боїться що після ударів по їх військах а такі будуть однозначно, їм прийдеться вийти із ситого життя та перестати торгувати з рашею, нонсен поставляючи їм компоненти озброєння навіть до ракет і авіації.
показати весь коментар
10.01.2026 13:25 Відповісти
В Буковелі розмістять, там ще місця й для британців та німців вистачить.
показати весь коментар
10.01.2026 11:52 Відповісти
Десь на західній частині Польщі?
показати весь коментар
10.01.2026 12:00 Відповісти
Все правильно. Коли покакав, треба витирати рота. )
показати весь коментар
10.01.2026 12:03 Відповісти
Йой... подалі від фронту?? А то яка ж тоді ціль їхня буде в Україні???Що за Шипіто таке чудне??
ї
показати весь коментар
10.01.2026 12:06 Відповісти
Ціль дуже проста- продовжити якомога довше війну в Україні. Ніхто Україну захищати не планує. Але і мерц і макрон працівники блек рок, яка має значний капітал в оборонці. І щоб виправдати виділення сотень мільярдів доларів на оборонні завмовлення з бюджетів європейських країн- потрібно щоб було чим лякати бюргерів. Для цього треба продовжувати бійню в Україні якомога довше.
показати весь коментар
10.01.2026 13:39 Відповісти
архіпелаг Керглелен теж дуже далеко від фронту, може туди?
показати весь коментар
10.01.2026 12:09 Відповісти
Пожруть всіх жаб, а після першого пострілу бурята Вані побіжуть до Франції.
показати весь коментар
10.01.2026 12:13 Відповісти
Майже 70-мільонна Франція може направити тільки 6 тисяч миротворців?

Да на роздачу ******** фріпалістайнерам та жовтим жилеткам у Парижі більше людей задіювали.
показати весь коментар
10.01.2026 12:16 Відповісти
Навіщо?Одні підари вже в Криму були ,чим закінчилось ?А ці чим кращі? Забрали шельф навкруги о.Зміїний, копалини, що ще щось потрібно?З кацапами воювати вони не будуть ,а з ким тоді і за що?
показати весь коментар
10.01.2026 12:30 Відповісти
Для тех, кто слабо соображает. 6000 французов около Львова. Как думаете, что у них будет на вооружении? Противотанковые Джавеллины или средства ПВО/ПРО? И по поводу численности. Ну, сказано же: 6000. А это значит, что в случае боевых потерь, численность контингента будет восстановлена до указанных 6000.
А теперь можете продолжать выть.
показати весь коментар
10.01.2026 12:48 Відповісти
.......їх розмістять "далеко від фронту". Серьезно? Тоді може хтось пояснить мені який від них тоді буде зиск якщо наприклад вони будуть базуватися десь у Ужгороді?
показати весь коментар
10.01.2026 12:54 Відповісти
показати весь коментар
10.01.2026 13:09 Відповісти
Емануель,в якості кого вони будуть далеко від фронту? Хіба після припинення вогню буде фронт? Чи це почнеш заселяти Україну своїм непотребом з манікюром?
показати весь коментар
10.01.2026 13:17 Відповісти
Якщо це буде авіація і ППО то досить непогано, прикриють енергетику і виробництва на заходу країни, і також якщо вони забезпечать напрямок Білорусь та Придністров'я.

Ніхто не хоче вмирати за чужі території, тим більше якщо влада цієї країни замість підсилення власної армії, обирає корупцію і набивання кишень.
показати весь коментар
10.01.2026 13:23 Відповісти
Далеко від фронту це і є докуя, то нехай сидять удома, теж яйця тільки в профель, дякуюем вам .
показати весь коментар
10.01.2026 13:24 Відповісти
Це все що потрібно знати про гарантії, які напотужнив потужний - за ті бюджетні кошти, які він сжер у трирічному турне, він вже повинен золотими злитками і діамантами какати, а не локшину на вуха розвішувати.
показати весь коментар
10.01.2026 14:41 Відповісти
Тобі вдалося б краще?
показати весь коментар
10.01.2026 17:50 Відповісти
Не знаю, але вагнергейти і міндічгейти точно не моє і рєзнікови були б за яйця підвішені за яйця по 17 (вибачте за каламбур, розумію, що не смішний). Це від перемовника з таким шлейфом якоїсь позитивної результативності годі чекати. А по друге видавати провал за досягнення це якесь збочення типу, коли чорне називають білим. Хоч раз в житті мабуть кожна людина збрехала, але сцяти в очі це вже занадто.
показати весь коментар
11.01.2026 00:20 Відповісти
Кожен з нас так поступив би. Але досить попасти в *систему* без команди однодумців (що було з усіма президентами, ну, крім бандюковича), і вже за яйця тримають тебе. І пікнути не дають. А команди не було ні в юща, ні в пп. Так, зброд.
показати весь коментар
11.01.2026 10:03 Відповісти
У нас своїх «героїв» може набратися кілька мільйонів, які готові служити далеко від фронту за хороші гроші.
показати весь коментар
10.01.2026 15:11 Відповісти
Ото будуть хлопці мамаличку їсти і дівчат чпокати…
показати весь коментар
10.01.2026 15:28 Відповісти
Потужне покращення!! А то дінуться десь в арабо-європі, чорнильницями стануть
А так всеж квіточки будуть під боком ))
показати весь коментар
10.01.2026 23:32 Відповісти
Так а зачем?
показати весь коментар
10.01.2026 15:36 Відповісти
Взагалі не дуже зрозуміло ***** вони треба ПІСЛЯ мирної угоди. А "далеко від фронту" це взагалі "*****" в квадраті.
Ну це як пожежних та мчсників розмістити на іншому кінці міста від палаючого будинку. Можна, але в чому прикол?
показати весь коментар
10.01.2026 16:24 Відповісти
В Польщі їх розмістіть. Дебіли
показати весь коментар
10.01.2026 16:50 Відповісти
А це будуть воякі! Чи дівчачий хор
показати весь коментар
10.01.2026 16:51 Відповісти
На Багамах їх розмістсть
показати весь коментар
10.01.2026 17:04 Відповісти
Їх розмістять на західному кордоні, допомагати відловлювати "ухилянтів".
показати весь коментар
10.01.2026 17:12 Відповісти
"після мирної угоди" "далеко від фронту". То тількі меня ся видить ож нас знову чи то на ї чи то на е. Який фронт після "мирної угоди"?
показати весь коментар
10.01.2026 17:14 Відповісти
Группа армій Тиса і групп армій "Захід"