11256 відвідувачів онлайн

7 країн готові допомогти розблокувати Ормузьку протоку

Низка країн готова допомогти розблокувати Ормузьку протоку: що відомо?

Сім країн висловили готовність допомогти розблокувати Ормузьку протоку.

Про це йдеться у спільній заяві лідерів Великої Британії, Франції, Німеччини, Італії, Нідерландів, Японії та Канади, передає Цензор.НЕТ.

Що відомо?

Вони закликають Іран припинити атаки, мінування та інші дії, що загрожують блокуванням протоки.

"Ми висловлюємо нашу готовність зробити свій внесок у відповідні зусилля для забезпечення безпечного проходу через протоку", - зазначається у заяві.

Лідери готові стабілізувати енергетичні ринки, співпрацювати з виробниками для збільшення видобутку нафти, а також підтримати найбільш уразливі держави через ООН.

Що передувало?

  • Раніше Дональд Трамп повторив свій заклик до країн допомоги у розблокуванні Ормузької протоки та заявив, що деякі з них не зацікавленні у наданні допомоги.
  • Він висловив сподівання, що до охорони судноплавства долучаться, зокрема, "Китай, Франція, Японія, Південна Корея, Великобританія та інші держави".
  • Водночас в уряді Німеччини відхили вимоги президента США про участь в операції.
  • Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський наголосив, що Польщатакож не планує брати участі у жодній подібній місії.
  • Нідерланди також повідомили, що не планують брати участь в розблокуванні водної артерії.
  • Глава МЗС Фінляндії Еліна Валтонен заявила, що участь у забезпеченні безпеки судноплавства в Ормузькій протоці не є першочерговим пріоритетом для її країни.
Топ коментарі
+4
Незрозуміло ...то їх флоти туди підуть, чи все закликами обмежиться? 🤔
показати весь коментар
20.03.2026 08:56 Відповісти
+1
Там хоч слово про флоти є?
"...підтримати через ООН..." - проголосувати за резолюцію;
"...співпрацювати з виробниками для збільшення видобутку нафти..." - знову мимо флоту.
показати весь коментар
20.03.2026 09:15 Відповісти
+1
Навіщо? Трамп же всіх переміг, вйна от-от закінчиться. Через 24 години ) Йому допомога союзників непотрібна, запізнилися ви )
показати весь коментар
20.03.2026 10:20 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Незрозуміло ...то їх флоти туди підуть, чи все закликами обмежиться? 🤔
показати весь коментар
20.03.2026 08:56 Відповісти
Там хоч слово про флоти є?
"...підтримати через ООН..." - проголосувати за резолюцію;
"...співпрацювати з виробниками для збільшення видобутку нафти..." - знову мимо флоту.
показати весь коментар
20.03.2026 09:15 Відповісти
Та отож
показати весь коментар
20.03.2026 10:04 Відповісти
Понял, Орбан вычеркиваю
показати весь коментар
20.03.2026 08:57 Відповісти
ага, румуни з сербами нехотять "Залізні ворота" відкрити для проходу орбанових субмарин.
показати весь коментар
20.03.2026 09:12 Відповісти
Шо сі стало? - набивають собі ціну?
показати весь коментар
20.03.2026 09:09 Відповісти
В нашем мире главное не действие, благие намеренья) Помочь разблокировать, и разблокировать
показати весь коментар
20.03.2026 09:10 Відповісти
Список з країн-балоболів говорить про те що рудому маніяку доведеться все робити самому. З іншого боку якщо Америка не справляється, вони нічим не допоможуть.
показати весь коментар
20.03.2026 09:11 Відповісти
Все считали Д.Трампа тупым с заявленим заставить страны рядом оплатить строение стены. Но после новых данных, если бы он не был президентом США то считался бы пророком. Китай даже решил скинуться на бетон по промокоду $tramp2026
показати весь коментар
20.03.2026 09:36 Відповісти
Казалось бы. Канада и Нидерланды добывают нефть и газ в больших количествах. Но заявляют о присоединения к группировке охраны Ормузского пролива
показати весь коментар
20.03.2026 09:12 Відповісти
Це заява "за все хороше, проти всього паганого", до таких "групіровок" можна приєднуватися кому завгодно, все одно вони нічого практичного не будуть робити ... навіть Іран може
показати весь коментар
20.03.2026 10:08 Відповісти
"Канада и Нидерланды добывают нефть и газ в больших количествах"

???
"Нидерланды располагают доказанными запасами нефти в объеме 10 693 000 баррелей по состоянию на 2025 год, занимая 90 место в мире и составляя около 0,00061% от общемировых запасов нефти"
показати весь коментар
20.03.2026 12:50 Відповісти
Стурбованість сягнула дна Ормузьської протоки і ... трампа знову красиво послали нах...
показати весь коментар
20.03.2026 09:50 Відповісти
Навіщо? Трамп же всіх переміг, вйна от-от закінчиться. Через 24 години ) Йому допомога союзників непотрібна, запізнилися ви )
показати весь коментар
20.03.2026 10:20 Відповісти
Ось він - славнозвісний Ормузький трикутник, де почали пропадати кораблі та літаки...