5253 відвідувача онлайн

Мельник відповів Небензі в Раді Безпеки ООН: "Припиніть брехати"

Мельник різко відповів Небензі в ООН

Постійний представник України при ООН Андрій Мельник різко відреагував на звинувачення російської сторони щодо нібито шкоди цивільному населенню РФ з боку України.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться у виступі українського дипломата на засіданні Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку.

Мельник відкинув заяви постпреда РФ Василя Небензі та наголосив, що вони не мають підтвердження. Він також зауважив, що під час його відповіді російський представник уже залишив залу засідань.

"Коли слухати всі ці фантазії, може скластися враження, що це Україна вдерлася в Росію, а не навпаки", — заявив Мельник.

Реакція на заяви РФ

Український дипломат підкреслив, що твердження про нібито жертви серед цивільного населення Росії не були підтверджені міжнародними структурами. Він послався на дані ООН, які не мають можливості перевірити подібну інформацію через обмежений доступ.

Мельник також емоційно звернувся до російської делегації, закликавши припинити поширення неправдивих заяв.

Позиція сторін у Радбезі

Під час засідання Василь Небензя заявив, що від початку повномасштабної війни нібито постраждали десятки тисяч мирних жителів РФ, а також були пошкоджені соціальні, освітні та медичні об’єкти.

Водночас українська сторона наголосила, що ці заяви є бездоказовими і не підтверджені незалежними джерелами.

  • Раніше заступниця генсека ООН Розмарі Дікарло заявила, що від початку повномасштабної війни Росії проти України, за підтвердженими даними ООН, загинули понад 15 тисяч цивільних, серед них сотні дітей.
  • Постійний представник Франції при ООН Жером Боннафон заявив, що Росія не веде переговори добросовісно та фактично робить ставку на затяжний характер війни проти України.
  • А заступник держсекретаря США Крістофер Ландау різко розкритикував Організацію Об’єднаних Націй та Раду Безпеки за нездатність зупинити війну, розв’язану Росією проти України.
Топ коментарі
+37
Припиніти брехати для росіян - це те саме, що припинити дихати. Тобто саме тільки після другого може настати перше і тільки в такому порядку.
показати весь коментар
24.03.2026 01:13 Відповісти
+25
Чому ніхто не підніме питання що московська хунта взагалі не має права бути в ООН ні по закону ні по моралі?
показати весь коментар
24.03.2026 01:14 Відповісти
+20
А одного разу не достатньо. Потрібно кожне засідання починати з того що московська хунта знаходиться в ООН незаконно і не має права голосу. Також московська хунта як і Х'уйло не легітимна влада, так як ''вибори'' проводили на окупованих і ніким не визнаних територіях. Українським політикам потрібно повчитися у рашистів які даже свою брехню пропихують всюди вдовблюючи день у день поки з ними не погодяться аби вони тільки відстали. А ми не можемо даже правди добитись.
показати весь коментар
24.03.2026 01:32 Відповісти

Завантаження...