5259 відвідувачів онлайн

Країни G7 готові захищати Ормузьку протоку, але після завершення війни на Близькому Сході

G7 візьме під контроль Ормузьку протоку, але є умова

Країни "Великої сімки" погодилися захищати судноплавство через Ормузьку протоку, але лише після припинення війни на Близькому Сході.

Про це йдеться у спільній заяві міністрів закордонних справ країн G7, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на EuroNews.

Позиція країн G7

Спільна заява міністрів пролунала на тлі посилення тиску з боку президента США Дональда Трампа, який вимагав від європейських країн та НАТО допомогти забезпечити безпеку водного шляху.

"У міжнародній спільноті існує дуже широкий консенсус щодо збереження спільного блага – свободи судноплавства. Не може бути й мови про життя у світі, де міжнародні води закриті для судноплавства, особливо в контексті конфліктів, які не стосуються країн, яким це судноплавство необхідне для продовження діяльності", – заявив міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро.

Він зазначив, що міжнародна місія з супроводу суден почне діяти "як тільки буде відновлено спокій" і "у суто оборонній позиції" відповідно до міжнародного права.

"Це обов’язково відбудеться так чи інакше", - сказав міністр.

Міністр закордонних справ Німеччини Йоганн Вадефуль також заявив, що "Німеччина готова відігравати певну роль після закінчення військових дій у забезпеченні безпеки судноплавства в Ормузькій протоці".

Що передувало?

  • Раніше Дональд Трамп повторив свій заклик до країн допомогти у розблокуванні Ормузької протоки та заявив, що деякі з них не зацікавленні у наданні допомоги.
  • Він висловив сподівання, що до охорони судноплавства долучаться, зокрема, "Китай, Франція, Японія, Південна Корея, Великобританія та інші держави".
  • Водночас в уряді Німеччини відхилили вимоги президента США про участь в операції.
  • Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський наголосив, що Польщатакож не планує брати участі у жодній подібній місії.
  • Нідерланди також повідомили, що не планують брати участь в розблокуванні водної артерії.
  • Глава МЗС Фінляндії Еліна Валтонен заявила, що участь у забезпеченні безпеки судноплавства в Ормузькій протоці не є першочерговим пріоритетом для її країни.
Топ коментарі
+7
Мені здається це тролінг трампа. Бо сам трамп так каже про українську війну: Спочатку хай кацапи припинять війну, потім ми будемо давати (обговорювати) гарантії для України.
показати весь коментар
27.03.2026 23:29 Відповісти
+6
Прибери, що насрав, а потім в гості запрошуй.
показати весь коментар
27.03.2026 23:24 Відповісти
+6
Все правильно - якщо починати захищати, то спочатку Україну, а не якусь там Ормузьку протоку! Хай америкоси на своїй шкурі відчують всю принаду такої відмазки, яку ми чуємо чотири роки!
показати весь коментар
27.03.2026 23:28 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Прибери, що насрав, а потім в гості запрошуй.
показати весь коментар
27.03.2026 23:24 Відповісти
самим модним трендом 20-х років назвуть "коаліцію охочих (не дуже охочих)"

.
показати весь коментар
28.03.2026 00:22 Відповісти
А що тобі винна взагалі Естонія, з тієї ж "коаліції охочих"? І що ти від неї хочеш, пицот авіаносців, золоті унітази квартири в Майамі?
показати весь коментар
28.03.2026 00:32 Відповісти
Внучка спитала:
- Дідусю, а що таке калоліція?
- Це, коли обличчям у какашки, - швидко відповів старший онук.
показати весь коментар
28.03.2026 00:47 Відповісти
О, та це ж ті самі славнозвісні європейські гарантії "як догорить - тоді викликайте".
показати весь коментар
27.03.2026 23:25 Відповісти
Ти просто від життя відстав і новин не читаєш. ТРАМП і США повтюрює, що " надасть гарантії Україні тільки після звкінчення війни.." Маючи на увазі капіиуляцію України, здачу территорій і розброєння, як того бажає карло-пу.
От Європейці у цьому ж ключі відповідають і Трумпу.

Трумп-"війна в Україні не наша війна.."
Європейці, " ну тоді війна у Ірані також не наша війна..".
Трумпа по трумпєту.
показати весь коментар
27.03.2026 23:54 Відповісти
Все правильно - якщо починати захищати, то спочатку Україну, а не якусь там Ормузьку протоку! Хай америкоси на своїй шкурі відчують всю принаду такої відмазки, яку ми чуємо чотири роки!
показати весь коментар
27.03.2026 23:28 Відповісти
Мені здається це тролінг трампа. Бо сам трамп так каже про українську війну: Спочатку хай кацапи припинять війну, потім ми будемо давати (обговорювати) гарантії для України.
показати весь коментар
27.03.2026 23:29 Відповісти
Так і Європа говорить теж саме... Що вони готові надати "гарантії", лише після закінчення війни. І то, якщо рф погодиться на це.
показати весь коментар
27.03.2026 23:31 Відповісти
Це все обговорення дірки від бублика.
Всі, у світі вже зрозуміли, що " гарантії" не коштують НІЧОГО . Хто б їх не надавав.
Де " гарантії США країнам Перської затоки"?
У то му ж місці будуть будь- які гарантіі будь- кого Україні.

Едина гарантія- кріпкі ЗБРОЙНІ СИЛИ і готовність захищатися. Все.
показати весь коментар
27.03.2026 23:58 Відповісти
саме так !

трампу платять тією ж "монетою", що й він європейцям.

.
показати весь коментар
28.03.2026 00:24 Відповісти
А- ха-ха-ха!!! 🤣🤣😂😂😂
показати весь коментар
27.03.2026 23:33 Відповісти
Прикольно А так часто буває з приколістами.
показати весь коментар
27.03.2026 23:35 Відповісти
Абсурд якийсь.....
показати весь коментар
27.03.2026 23:48 Відповісти
Згадалось, як голова Єврокомісії Урсула, обіцяла повну підтримку Україні за "столом переговорів"...
показати весь коментар
27.03.2026 23:49 Відповісти
Так і є. Повна підтримка. Індивідуально країни ЕС постачають зброю і гроші. І 90 ярдів, якбиине хамство Зеленьського у бік проросійського Орбана вже ьули б на рахунках.а за 22- 25 рік ЄС надало прямої військової і фінансової допомоги біоьше ніж на 150 ярдів ЕВРО.
показати весь коментар
28.03.2026 00:01 Відповісти
Точно. Готовы защищать, но только в мирное время. Есть подозрение, что и Украине такие же гарантии достанутся