12467 відвідувачів онлайн

Іран частково відкрив Ормузьку протоку для суден, які перевозять "товари першої необхідності", - CNN

CNN: Іран частково розблокував Ормузьку протоку

Іран заявив, що дозволить суднам, які перевозять "товари першої необхідності", проходити Ормузьку протоку.

Про це повідомило іранське державне інформаційне агентство "Tasnim", передає CNN, інформує Цензор.НЕТ.

Наразі незрозуміло, які саме товари Іран визначає як "товари першої необхідності" і чи збереже блокаду протоки для суден з країн, які вважає ворожими.

У документі, адресованому голові іранської організації портів і морського транспорту, заступник з питань комерційного розвитку Хуман Фатхі зазначив, що "цим надається дозвіл на транзит суден, що перевозять товари першої необхідності - особливо товари широкого вжитку та товари для худоби - через Ормузьку протоку".

Іранський чиновник заявив, що наказ поширюється на "судна, що прямують до іранських портів або які наразі працюють у цьому регіоні".

"Відповідним виконавчим органам доручено вжити необхідних заходів для сприяння проходженню цих суден", - додав Фатхі.

Що передувало?

  • Раніше Дональд Трамп повторив свій заклик до країн допомогти у розблокуванні Ормузької протоки та заявив, що деякі з них не зацікавленні у наданні допомоги.
  • Він висловив сподівання, що до охорони судноплавства долучаться, зокрема, "Китай, Франція, Японія, Південна Корея, Великобританія та інші держави".
  • Водночас в уряді Німеччини відхилили вимоги президента США про участь в операції.
  • Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський наголосив, що Польщатакож не планує брати участі у жодній подібній місії.
  • Нідерланди також повідомили, що не планують брати участь в розблокуванні водної артерії.
  • Глава МЗС Фінляндії Еліна Валтонен заявила, що участь у забезпеченні безпеки судноплавства в Ормузькій протоці не є першочерговим пріоритетом для її країни.
  • 27 березня країни "Великої сімки" погодилися захищати судноплавство через Ормузьку протоку, але лише після припинення війни на Близькому Сході.
Топ коментарі
+4
"Так немає бути щоби одна держава із незрозуміло з яким правлінням диктувала умови усьому світові.. "
-Це Ви про Трампа?
показати весь коментар
04.04.2026 19:20 Відповісти
+2
Під час офіційного сніданку у Білому домі, духовна наставниця Трампа пасторка Пола Вайт порівняла його з Ісусом Христом.
показати весь коментар
04.04.2026 18:47 Відповісти
+2
Це вона натякнула що рудий Іісус повинен був ще 46 років тому здохнути.
показати весь коментар
04.04.2026 18:55 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Якщо чесно я не розумію Чому іран не дозволяє?????? Весь світ від цього страждає а вони радіють, а можливо треба зібратися по і долалу зі світу і все . Так немає бути щоби одна держава із незрозуміло з яким правлінням диктувала умови усьому світові
показати весь коментар
04.04.2026 18:40 Відповісти
А воно таки є. І качка нічого не може зробити.
показати весь коментар
04.04.2026 18:43 Відповісти
"Так немає бути щоби одна держава із незрозуміло з яким правлінням диктувала умови усьому світові.. "
-Це Ви про Трампа?
показати весь коментар
04.04.2026 19:20 Відповісти
про куйла теж підходить або про Орбана і ЄС
показати весь коментар
04.04.2026 19:24 Відповісти
навіть не знаю, як реагувати!
ти дійсно імбецил, чи на приколі?
показати весь коментар
04.04.2026 19:23 Відповісти
Гроші заробляє. Нафта подорожчала в 2 рази. І з кожного танкера 2 млн доларів за прохід. З тобою явно щось не так....
показати весь коментар
04.04.2026 20:10 Відповісти
израиль и сша напали на иран

контроль протокы - часть военных действий.
показати весь коментар
04.04.2026 21:22 Відповісти
В аятол очко теж не залізне
показати весь коментар
04.04.2026 18:42 Відповісти
Звісно. Сім'ї іранських чиновників і військових живуть в Еміратах. І їм всім, в одну мить анулювали посвідку на проживання і кофіскували приблизно 500 мільярдів іранських активів. Це виявилось дієвішим за авіаносці Трампа
показати весь коментар
04.04.2026 19:31 Відповісти
Якшо вони там настільки взаємозалежні то нагуя вимахуватись
показати весь коментар
04.04.2026 19:54 Відповісти
Спроба провести переговори ?
показати весь коментар
04.04.2026 18:43 Відповісти
https://www.youtube.com/shorts/hbUsZ-V0bnQ
показати весь коментар
04.04.2026 18:46 Відповісти
Під час офіційного сніданку у Білому домі, духовна наставниця Трампа пасторка Пола Вайт порівняла його з Ісусом Христом.
показати весь коментар
04.04.2026 18:47 Відповісти
Це вона натякнула що рудий Іісус повинен був ще 46 років тому здохнути.
показати весь коментар
04.04.2026 18:55 Відповісти
А бісером його вже вишивають? )
показати весь коментар
04.04.2026 19:06 Відповісти
Духовна наставниця Трампа, випадково не родичка Лізи Богуцької?
Бо що одна, що інша лижуть дупу своєму тупорилому президенту.
В віруючих на стінах висять образи Ісуса Христа та Матері Божої.
В цих схиблених на стінах плакати з Трампом та Зеленським.
Вони напевно і не чули про перші дві заповіді?
показати весь коментар
04.04.2026 19:18 Відповісти
https://www.reddit.com/r/atheism/comments/1s7u7tq/trump_adviser_paula_white_says_christians_must/?tl=uk Радниця Трампа Пола Вайт каже, що християни повинні відправляти 10% валового доходу в Ізраїль, інакше ризикують не послухатися Бога
показати весь коментар
04.04.2026 20:45 Відповісти
Коли його вже розіпнуть?
показати весь коментар
04.04.2026 19:34 Відповісти
Та ні, там вимальовується шлях Юди...
показати весь коментар
04.04.2026 19:37 Відповісти
Теж непоганий варіянт якщо взяти до уваги що Іуда повісився
показати весь коментар
04.04.2026 20:13 Відповісти
"...він вийшов, пішов і удавився, звалився додолу,
розпалося черево його i випали всі нутрощі його..." (Діян. 1:18).
показати весь коментар
04.04.2026 20:36 Відповісти
Ні, я думаю що він повинен бути розп'ятим на хресті. І далі цю тушку золотим Боінгом будуть возити по світу і показувати за великі гроші.
показати весь коментар
04.04.2026 19:59 Відповісти
Рудий кондом зараз заявить про винятково його заслугу.
показати весь коментар
04.04.2026 18:49 Відповісти
Иран демонстрирует, шо последнее слово за ним. Так будет даже когда прибудет третья АУГ.
показати весь коментар
04.04.2026 18:52 Відповісти
Найбільше торкнуло -"...товари для худоби"
показати весь коментар
04.04.2026 18:54 Відповісти
Розвиваємо корупцію і клюєм пропагандонів....https://www.youtube.com/watch?v=Mo9KIpPOeqg
показати весь коментар
04.04.2026 19:28 Відповісти
слава богу, баранів можно возить.
показати весь коментар
04.04.2026 19:41 Відповісти