11123 відвідувача онлайн

Делегація Китаю не поїде до Москви на парад 9 травня, - МЗС КНР

китай

Уряд Китаю не надсилатиме спеціальної урядової делегації до Москви на парад 9 травня.

Про це на брифінгу повідомив речник МЗС КНР Лінь Цзянь, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

Деталі

"Наскільки мені відомо, представники посольства Китаю в Росії обов’язково будуть присутні", — сказав Лінь.

Причини такого рішення китайського керівництва дипломат не уточнив.

У 2025 році лідер Китаю Сі Цзіньпін взяв участь у параді 9 травня.

Що передувало

  • У Росії напередодні 9 травня знову пригрозили, що завдадуть ударів по "центрах прийняття рішень" в Україні, якщо парад у Москві буде зірвано. Там закликали Захід евакуювати своїх дипломатів із Києва.
  • 4 травня Росія в односторонньому порядку оголосила перемир’я 8 і 9 травня. У російському Міноборони заявили, що розраховують, що українська сторона "наслідуватиме" приклад. Якщо ж Україна завдасть удару "з метою зриву святкування Дня перемоги", то російські війська "завдадуть удару у відповідь по центру Києва".
  • Водночас президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна оголошує режим тиші з 00:00 у ніч із 5 на 6 травня та діятиме дзеркально у разі порушення перемир'я.
  • У МЗС України заявили, що керівництво Росії вкотре проігнорувало заклик до припинення бойових дій та порушило режим припинення вогню.
Топ коментарі
+3
В китайців очко не залізне
показати весь коментар
08.05.2026 16:43 Відповісти
+3
ну КНР хоч якось билася із японцами, дехто каже що то був початок 2-ї світовій. А що робили на параді в 25 р. військові з Вьетнама, Египта, Лаоса, Монголії, Мьянми ? Зараз ше цікавіше...
З'явилися нові "победуни" Гітлера:
президент Лаоса Тхонглун Сисулит та верховный правитель Малайзии султан Ибрагим.
показати весь коментар
08.05.2026 16:52 Відповісти
+2
Тоді зрозуміла істерика рашитського рібеннтропа
показати весь коментар
08.05.2026 16:47 Відповісти

Завантаження...