4695 посетителей онлайн

Лишение Труханова гражданства: СБУ показала действительные российские документы мэра Одессы. ФОТОрепортаж

Служба безопасности подтвердила, что мэра Одессы Геннадия Труханова лишили гражданства Украины из-за наличия у него действительного российского загранпаспорта и опубликовала копии соответствующих документов.

Об этом сообщает пресс-центр СБУ, информирует Цензор.НЕТ.

Как установила СБУ, по состоянию на сейчас действующий городской голова Одессы Геннадий Труханов является гражданином РФ и имеет действительный загранпаспорт страны-агрессора. Копии соответствующих документов есть в распоряжении украинской спецслужбы.

Труханова лишили гражданства Украины: доказательства СБУ
Труханова лишили гражданства Украины: доказательства СБУ

Так, согласно имеющимся данным, 15 декабря 2015 года, уже после начала агрессии против Украины и временной оккупации Крыма, а также части Донецкой и Луганской областей, Геннадий Леонидович Труханов получил загранпаспорт РФ. Он выдан сроком на 10 лет и сейчас является действующим документом.

Что касается внутреннего паспорта РФ, то по имеющейся информации, в 2017 году представители Труханова обратились с заявлением в российские уполномоченные органы и в итоге суд в Московской области отменил действие его внутреннего паспорта. Но в дополнительных пояснениях сообщается, что отмена или отказ лица от такого документа "не влечет за собой лишение гражданства РФ, приобретенного лицом на законном основании".

Таким образом Геннадий Труханов до сих пор остается гражданином страны-агрессора. Он также имеет идентификационный код, который отображается в базе данных "федеральной налоговой службы РФ".

Труханова лишили гражданства Украины: доказательства СБУ
Труханова лишили гражданства Украины: доказательства СБУ
Труханова лишили гражданства Украины: доказательства СБУ

Ранее глава государства заявил, что руководитель Службы безопасности Украины Василий Малюк доложил о противодействии российским агентурным сетям и коллаборационистам в прифронтовых, приграничных регионах и на юге нашего государства.

Напомним, петиция о прекращении гражданства Украины Геннадия Труханова, обнародованная на сайте президента 13 октября, уже набрала более 28 тысяч голосов - больше, чем необходимо для рассмотрения главой государства.

Ранее Труханов заявил, что его лишат паспорта Украины.

Мэр Одессы утверждает, что не имеет российского гражданства и никогда его не имел. Это якобы подтверждается рядом документов.

Топ комментарии
+28
Шо ж він 12 р комедію ломав? і СБУ мовчало в ганчірочку
показать весь комментарий
14.10.2025 18:21 Ответить
+27
А десь приблизно в 16-17-му роках та ж сама СБУ стверджувала, що немає доказів російського громадянства Трухи!
Так коли СБУ звізділа, і яке покарання понесуть ці звіздуни?
показать весь комментарий
14.10.2025 18:24 Ответить
+21
СБУ брехати не може, там працюють кристально чесні працівники і 100 відсоткові патріоти.. Віримо
показать весь комментарий
14.10.2025 18:41 Ответить
Комментировать
Сортировать:
На обмін!
показать весь комментарий
14.10.2025 18:20 Ответить
СБУ брехати не може, там працюють кристально чесні працівники і 100 відсоткові патріоти.. Віримо
показать весь комментарий
14.10.2025 18:41 Ответить
показать весь комментарий
14.10.2025 18:46 Ответить
Вася Двамагазина дискредитує СБУ.
показать весь комментарий
14.10.2025 18:59 Ответить
Чекистом может быть лишь человек с холодной головой, горячим сердцем и чистыми руками
показать весь комментарий
14.10.2025 20:44 Ответить
Опрічники зеленського та дермака все роблять по їх вказівке зараз зачищають Одесу для своеї людини якого небудь друга дитинства чи родича чи кварталивця
показать весь комментарий
14.10.2025 20:03 Ответить
Труханова в трусіках распялі, да кацап?
показать весь комментарий
14.10.2025 23:28 Ответить
Ну по такому уже не выехать. Меньше полугода до окончания срока. Но получается что Труха таки 3,14здун
показать весь комментарий
14.10.2025 18:20 Ответить
показать весь комментарий
14.10.2025 18:23 Ответить
Так він жеж казав шо сбу перевіряло на наявність такого пачпорту та нічого не знайшла. А тут - раз і на матрац. Хто ж раніше з сбу збрехав.
показать весь комментарий
14.10.2025 18:38 Ответить
Все сбу знала, просто зараз прийшов час, вигідніше це представити. Я думаю, сбу багато ще чого знає і не тільки про труху.
показать весь комментарий
14.10.2025 19:34 Ответить
трухановфь приплив ...тепер треба відчалюлювати ...
показать весь комментарий
14.10.2025 18:21 Ответить
Не таємниця, що і у Зе&Ермаків і всіх квартальних шлендр шапіто95🤢🎪🤡🤥 е паспорти паРаши ‼️Тамбовський Жидков 100% має Шефіри, Міндіч………
показать весь комментарий
14.10.2025 19:20 Ответить
У баканова100% , ойго жінка гр мають рашистськи паспорти
показать весь комментарий
14.10.2025 19:21 Ответить
справа навіть не в тому шо вони мають паспорти параші ..справа в тому ,за можно так ненавиди землю , на якої ця більшисть народилися ,та їх діти , невже так погано прийняти , таку толерантну генетику ?!!! чому помста так сильно керує ними , чому вони так ненавидять українську людянність ?....
показать весь комментарий
14.10.2025 19:34 Ответить
Так тут ещё одна дешёвка выскочила, обратная сторона медали! Если бы не Труханов---так у ублюдка царёва продолжало бы быть гражданство Украины! И сколько таких....??? А скотобаза мура-мураев сидит в Китае, в Ютюбе свой блог, там поливает грязью всех нас уже давно и подписчиков валом у него! И все в восторге!
показать весь комментарий
14.10.2025 21:06 Ответить
Шо ж він 12 р комедію ломав? і СБУ мовчало в ганчірочку
показать весь комментарий
14.10.2025 18:21 Ответить
Мовчало, тому що мінімум 12 років СБУ було підрозділом ВСБ рф.
показать весь комментарий
14.10.2025 18:29 Ответить
ФСБ
показать весь комментарий
14.10.2025 18:48 Ответить
Можете уточнить до какого года СБУ было подразделением ФСБ?
показать весь комментарий
14.10.2025 20:31 Ответить
До 2035 примерно
показать весь комментарий
14.10.2025 20:50 Ответить
Вова ********* повинен об'явити догану ВасіДвамагазина за приховування інформації про Труханова.
показать весь комментарий
14.10.2025 18:35 Ответить
В буду..
показать весь комментарий
14.10.2025 22:34 Ответить
СБУ по ньому відкривали справу десь у 2015-2016, Труханов навіть втік тоді з країни на місяць, але потім домовився з Порошенком і повернувся.
показать весь комментарий
14.10.2025 22:38 Ответить
акуєть. а скільки ще таких кротів є?
показать весь комментарий
14.10.2025 18:21 Ответить
99,999% всіх чинуш та мажорів,0,01% це новоприйняті там не тільки лаптєстан,,а вся мапа світу,такі вони заброньовані українскі ,,,патриотикивишиватники,,,
показать весь комментарий
14.10.2025 18:42 Ответить
Портников недавно говорил, что до майдана были на всех ключевых постах, сейчас хз...
показать весь комментарий
14.10.2025 19:45 Ответить
А десь приблизно в 16-17-му роках та ж сама СБУ стверджувала, що немає доказів російського громадянства Трухи!
Так коли СБУ звізділа, і яке покарання понесуть ці звіздуни?
показать весь комментарий
14.10.2025 18:24 Ответить
"...https://www.pravda.com.ua/news/2016/04/07/7104782/ Правоохоронці опитали Геннадія Труханова і він сказав, що не має російського паспорта...

"Проведено бесіди з десятками активістів, які у ЗМІ та соціальних мережах поширювали відповідну інформацію. На жаль, вони лише повторювали раніше поширену інформацію та надали ксерокопії документів, які важко розцінювати як докази, хоча навіть їх долучено до матеріалів перевірки", - повідомили в СБУ."
показать весь комментарий
14.10.2025 18:33 Ответить
легше отримати відповіть,коли казали правду...
показать весь комментарий
14.10.2025 18:43 Ответить
Там СБУ спочатку стверджувала, що є докази, потім Труханов домовився з владою і СБУ передумала.
показать весь комментарий
14.10.2025 22:39 Ответить
Позбавлення громадянства Труханова, як на мене, то справедливе (може у одеситів інша думка), а от чи законне таке позбавлення без рішення суду? 🤔
показать весь комментарий
14.10.2025 18:27 Ответить
В законі передбачено право президента робити це за поданням правоохоронних органів. Тобто рішення суду не потрібне. Але, мабуть, цю дію можливо оскаржити в суді.
показать весь комментарий
14.10.2025 19:44 Ответить
Зрозумів, дякую
показать весь комментарий
14.10.2025 20:11 Ответить
Зеленский силен.
показать весь комментарий
14.10.2025 18:34 Ответить
у чому сила? пісюном по роялю, то да.
показать весь комментарий
14.10.2025 19:01 Ответить
кацап керує укранським містом,це пдц. а Харків?
показать весь комментарий
14.10.2025 18:36 Ответить
не помилюся як скажу у всіх,,легко перевірити по їх відпусках,,які країни для них рідні для відпочинку там же і нерухомість....
показать весь комментарий
14.10.2025 18:49 Ответить
А боделан, теж керував . В Одесу вони впарюють тілки своїх, та і в президенти.
показать весь комментарий
14.10.2025 20:54 Ответить
12 лет войны и всё это время мэром одного из самых крупных городов Украины находицца человек с прорасиським паспортом. Как такое вообще может быть?? И кстати главой Одессы терехов был ещё при президенстве Порошенко, нашего Петра Великого. Это всем хейтерам Зеленского на заметку.
показать весь комментарий
14.10.2025 18:37 Ответить
И уже 6 лет при зеленском! Если бы не журналисты и Стерненко то и дальше бы рулил городом! Так , что свою иронию оставьте при себе!
показать весь комментарий
14.10.2025 19:03 Ответить
Ну да, ну да, терехов, как же, как же - и его помню и жену его терешкову, вальку.
показать весь комментарий
14.10.2025 19:05 Ответить
Ну как бы не то, что я хейтер Зеленского, но зачем было 6 лет ждать? Тем более, более 3 лет во время полномасштабной воны
показать весь комментарий
14.10.2025 20:34 Ответить
Крепкий вы знаток лиц у власти в городах Украины! Терехов в те годы был секретарём горсовета Харькова, а сегодня уже как 4 года мэр Харькова. И вроде в молодости работал футбольным арбитром и тоже при Харьковском спорткомитете. Но издалека оно виднее.
показать весь комментарий
14.10.2025 21:27 Ответить
Так розумію, що зеленим на "майбутніх" виборах нічого не світить в Одесі, тож "згадали" про паспорт.
показать весь комментарий
14.10.2025 18:40 Ответить
А кому "светило" бы на выборах в Одессе при Труханове?
показать весь комментарий
14.10.2025 19:02 Ответить
Зелёное шапито нон-стоп(((
показать весь комментарий
14.10.2025 18:43 Ответить
КАЦАПЫ ВЗЯЛИ И ДАЛИ ОТВЕТ СБУ БЕЗ ЗЛОГО УМЫСЛА

ЗАВТРА БУДЕТ ДОКУМЕНТ ЧТО ЗЕЛЯ С ТРУХАНОВЫМ ПОЛУЧАЛИ КСИВЫ В ОДИН ДЕНЬ

СБУ РУЛИТ ИИ
показать весь комментарий
14.10.2025 18:49 Ответить
Теж про це одразу подумав - не палєво, однозначно! Просто...бизнес и...услуги царю.
показать весь комментарий
14.10.2025 19:06 Ответить
🤣
показать весь комментарий
14.10.2025 19:35 Ответить
Стерненко ті ж самі документальні докази викладав - "нє вєрю", "хваташоп". І труханов туди ж: "нє правда, ви всьо врьоті" - якого, бл@дь, лисого? І що те сбу робило? Кришувало, бо в долі? Бандюк брехав до останнього, а тепер ще й судитись зібрався, а, як вам?
показать весь комментарий
14.10.2025 19:02 Ответить
я не удивлюсь если окажется что фофан имеет любовницу в северной бензоколонке
показать весь комментарий
14.10.2025 19:03 Ответить
І не одну!
А дєток скоко?
показать весь комментарий
14.10.2025 19:08 Ответить
Якби журналісти не розкопали інформацію, СБУ сиділа б сраці...
показать весь комментарий
14.10.2025 19:08 Ответить
То що, тепер його і судити не можна, іноземець, як-не-як.
показать весь комментарий
14.10.2025 19:10 Ответить
Громадянства позбавили, а посади, вона ж виборна?! Чергове гиля-гуси.
показать весь комментарий
14.10.2025 19:13 Ответить
виборна-гамвиборна. Це значить,ще й за шахрайство сидітиме, бо людина х іноземним громадянсвом не має права балотуватись
показать весь комментарий
14.10.2025 19:23 Ответить
Здрасьте! У него было украинское грво на момент выборов.
показать весь комментарий
14.10.2025 21:42 Ответить
Десь сьогодні читав, що посаду мера втрачає автоматично, але ще можлива апеляція, і на час апеляції, мабуть, і посаду може зберегти.
показать весь комментарий
14.10.2025 19:46 Ответить
При Порошенко такова небыла!
показать весь комментарий
14.10.2025 19:21 Ответить
Порошенко? Да что там Порошенко, вот Брежневе вот то да
показать весь комментарий
14.10.2025 20:36 Ответить
НАЗК (Національне агентство із запобігання корупції) !!!
Ну і редакція Цензор.нет (яка прогледіла це в новині, на жаль) !

А ніхто не хоче поставити питання, чому наявний доказ, де зазначено місце проживання п. Труханова у Ялті, суперечить його антикорупційній декларації за 2024 рік (лінк: https://public.nazk.gov.ua/documents/c798c822-b6c5-42cc-904e-f7beddb66b38 Перегляд документа #c798c822-b6c5-42cc-904e-f7beddb66b38 | ЄДИНИЙ ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР ДЕКЛАРАЦІЙ)

Там не зазначено наявність права користування житловим приміщенням у Ялті !!!

НАЗК, де протокол ? Чому ніхто не реагує ??? Це на абстрактне питання, а конкретна юридична проблема . . . Якщо ці документи іноземні чинні (а СБУ хрест зельонкою на пузі готове малювати, що вони чинні), то будьте послідовні до кінця - виходить, що є неспростовний доказ наявності у користуванні у декларанта незадекларованого об'єкта нерухомості (ймовірно, він там прописаний, ну по-модному "зареєстрований", а отже право користування має, а це підлягає декларуванню, навіть якщо він там реально не живе - бо ж реально не живе, це факт).
показать весь комментарий
14.10.2025 19:28 Ответить
Цікаво, чому "Genadiy" транслітеровано саме так, з однією "n"?

Невже тоді (на момент видавання, 2015-й рік) москалота у тому паспортному столі була настільки тупою?
показать весь комментарий
14.10.2025 19:30 Ответить
Це дійсно дивно. Хіба що є інші документи (заява, укр. паспорт?), на основі яких видавався, але на скрінах їх немає.
показать весь комментарий
14.10.2025 19:51 Ответить
ТРУХАНОВ ще той овоч - але сбу бреше як ручна собака ОП.
показать весь комментарий
14.10.2025 19:32 Ответить
По факту - ще 10 років тому всі знали , що Труханов є громадянином РФії ... і всі мовчали !
показать весь комментарий
14.10.2025 19:46 Ответить
За 10 хв таке на Зеленского намалювати можна. Не потрібно і реальний шукати.
показать весь комментарий
14.10.2025 19:47 Ответить
на пожизненный срок с конфискацией майна!
показать весь комментарий
14.10.2025 19:54 Ответить
А кто теперь будет мэр Одессы? предлагаю Стерненко. Порядок наведет.
показать весь комментарий
14.10.2025 19:55 Ответить
А що тобі Стерненко зробив поганого?
показать весь комментарий
14.10.2025 21:41 Ответить
Могли б до кінця грудня ще зачекати і далі стверджувати що в труханова "немає" дійсного російського паспорта... але вже не опускаючи очі
показать весь комментарий
14.10.2025 20:01 Ответить
А чего скан паспорта такой выборочно размытый? В СБУ с техникой хреново? .
показать весь комментарий
14.10.2025 20:02 Ответить
ну и ? загранпаспорт а не внутренний паспорт *********, какие претензии? у нас пол страны катались в москоу на заработки в том числе и верховный четрежды соплежуй. фсбу сейчас решили запросы сделать чтобы своего кента сбушного поставить на потоки? Виталька готовься, Киев следующий на очереди, это только разминка. Жрите дальше
показать весь комментарий
14.10.2025 20:30 Ответить
А ви впевнені в тому, що взагалі існує українське громадянство?
показать весь комментарий
14.10.2025 20:33 Ответить
показать весь комментарий
14.10.2025 20:51 Ответить
Те що Труханову давно пора стелити плитку в іншому місці не викликає заперечень але наявність закордонного паспорта яке нам намамював Малюк при тому що в Одесі було консульство раші ще не свідчить що Труханов є громадянином раші. Де внутрішній паспорт раші? Також реєстрація місця проживання Ялта, вул Миру 31 - де підтвердження що він там дійсно хоча би раз був, податковий облік на труху також не домалювали і т.д. , якщо коротко то засидівся в кріслі звільняти потрібно але не таким способом займіться Садовим там буде веселіше.
показать весь комментарий
14.10.2025 20:54 Ответить
Залишилося ще цього малороса посадити на довічно за державну зраду
показать весь комментарий
14.10.2025 20:58 Ответить
який скандал, який сканда!!! начебто одесити не знали кого обирали мером...
показать весь комментарий
14.10.2025 21:10 Ответить
Он выиграет суд и снимет с себя это российское клеймо, вот для чего это.
показать весь комментарий
14.10.2025 21:25 Ответить
Є паспорт чи немає паспорта - не головне. Головне , що мета ОПи - це накласти лапу на одеську землю , чи що там ще залишилось. Ну і вибори. ОПа зрозуміла , що Труханов не забезпечить перемогу ,
показать весь комментарий
14.10.2025 21:33 Ответить
Це хороша новина, але постає питання - чому так довго чекали? Всім все давно було ясно з труханом
показать весь комментарий
14.10.2025 21:40 Ответить
А эту цитату с другого сайта как тогда понимать? :

"Опубликованный СБУ скан загранпаспорта с номером 712359619, якобы принадлежащий Труханову, не может являться подлинным, так как паспорт с таким номером принадлежит гражданке России по имени Татьяна, и она неоднократно с этим паспортом пересекала границу."
показать весь комментарий
14.10.2025 22:27 Ответить
Сьогодні (свято Покрови за старим календарем) - дЕНЬ нАРОДЖЕННЯ с.б.У.? А куди вбухували мільярди за 30 років відсутності с.б.У.? Коли на передовій хлопцям не вистачає не те, що зброї, але й ліків, харчів і навіть питної води?
показать весь комментарий
14.10.2025 22:41 Ответить
Паспорт рашки Труханов отримав в Дагестані, в Буйнакську. А продовжив його будучи зареєстрованим в реєстраційній помийці в Сергієвому Посаді, по досягненню 45 років. А закордонний через окуповану Ялту. Кацапи повідомили, що при видачі первісного паспорта рашки він пред`явив паспорт СРСР. Ясна річ, без штампу про громадянство України. Він як і інші полукацапи попався на тому, що в рашці не існує добровільного виходу з громадянства. Наука всім полукацапам. А щодо мотивів?У 1928 році два одесити яскраво описали сцену в П`ятигорську, коли Остап завершуючи зустріч бізнесу с отцом руской дємократії Кісой запропонував дєлать взноси. Труханов відать відмовився.І карма наздогнала.
показать весь комментарий
14.10.2025 23:38 Ответить
це подія накінець влада "обуздала" цього козло....бо це ні в які рамки не вкладалося
показать весь комментарий
14.10.2025 23:44 Ответить
Ліквідувати суку зарадливу!
Ось, хто наводив дрони та шахеди на Одесу, сволота рашистська!
показать весь комментарий
14.10.2025 23:54 Ответить
DW

Претензії щодо множинного громадянства переслідують Труханова ледь не все життя. У другій половині 1990-х, коли, згідно офіційної біографії, майбутній одеський мер очолював охоронну фірму "Капітан і Ко", італійські правоохоронці вважали його одним з ключових фігур так званої "нафтомафії", бодігардом її очільників Леоніда Мініна та Олександра Ангерта. Згідно з наявним у відкритому доступі поліцейським досьє 1998 року, Труханов у цей час мешкав у Римі, використовуючи два українські паспорти з різними датами народження. Ба більше - Європою він нібито подорожував під грецьким паспортом на ім'я Геннідас Озопулос. Труханов неодноразово заперечував як свої зв'язки з організованою злочинністю, так і наявність у нього грецького громадянства.

У 2014 році, коли політик вперше брав участь у міських виборах, низка ЗМІ оприлюднила копії документів, які мали б підтверджувати: свій перший російський паспорт Труханов отримав ще 1992 року у Дагестані, після звільнення зі служби в Збройних силах СРСР. Ба більше, в 2003 та 2011 роках він нібито оновлював документи і був прописаний у Серігєв-Посаді Московській області.
показать весь комментарий
15.10.2025 00:01 Ответить
Mенш ніж за два роки журналісти-розслідувачі проєкту "Слiдство.Iнфо" знайшли прізвище одеського мера серед "панамських документів" - масштабного витоку внутрішньої бази даних юрфірми Mossack Fonsecа.

З документів випливало, що Труханову належать частки в кількох оффшорних компаніях, причому в реєстраційних документах було вказано його адресу в Сергієв-Посаді.
показать весь комментарий
15.10.2025 00:03 Ответить
Труханов понад 11 років очолює міськраду мільйонного міста.
У 2020 році за нього проголосували 54,3 відсотка виборців - щоправда, за умов низької явки тоді йшлося лише про 94 тисячі голосів, які одесити віддали за Труханова.
показать весь комментарий
15.10.2025 00:07 Ответить
BBC

Згідно з офіційною біографією, з 2001 року Труханов почав офіційно працювати на російські компанії.

Спочатку він був "радником гендиректора з питань безпеки" компанії "Лукойл-Україна", а потім помічником з питань безпеки у материнській компанії нафтового гіганта.

B 2012 році пішов у велику політику. Тоді Партія регіонів висунула його кандидатом у депутати у 136 мажоритарному окрузі Одеси, де він переміг.

Після втечі Віктора Януковича з України Геннадій Труханов залишив фракцію Партії регіонів та почав співпрацювати з новою владою.

У травні 2014 року відбулись дочасні вибори мера Одеси, на яких Труханов переміг Едуарда Гурвіца.

Ще раз виграти вибори міського голови він зумів восени 2015 року, коли проходили чергові місцеві вибори. Цього разу головним опонентом Труханова стала команда Міхеіла Саакашвілі, якого на початку літа 2015 року президент призначив губернатором області.
показать весь комментарий
15.10.2025 00:19 Ответить
Ще з 2014 року всі знали але тільки зараз це питання підняли,комусь він заважає перед виборами яку влада приховує що вона готується до них, Кличка віджимають,мера Миколаєва теж усунуть Ось побачите,владі потрібні лояльні мери,,і їхній ректорат