4331 посетитель онлайн

США готовы предоставить Украине гарантии безопасности на основе статьи 5 НАТО в случае выхода с Донбасса, - Axios

зеленский,трамп

Переговоры о гарантиях безопасности, которые Украина получит от США и Европы в случае мирного соглашения, достигли "значительного прогресса". Администрация Дональда Трампа предлагает Киеву прочную, юридически обязывающую гарантию, основанную на статье 5 НАТО, которая требует одобрения Конгрессом.

Об этом пишет Axios, передает Цензор.НЕТ.

Вопрос территорий – "камень преткновения"

Советники президента Трампа Стив Уиткофф и Джаред Кушнер, как ожидается, встретятся в понедельник в Берлине с президентом Украины Владимиром Зеленским и лидерами Германии, Франции и Великобритании, чтобы попытаться достичь согласия по плану США по миру в Украине, сообщили Axios два представителя Белого дома.

"Белый дом настойчиво давит на Украину, чтобы она одобрила его план, но территориальные уступки, которых требуют от Киева, остаются главным камнем преткновения. Американская сторона считает, что все остальные вопросы близки к решению, и что Зеленский, возможно, предложил путь к прогрессу в вопросе территории", - говорится в материале.

Донбасс и "свободная экономическая зона"

Представитель Белого дома отметил, что Зеленский во время публичных выступлений в четверг предложил, чтобы Украина провела референдум относительно мирного соглашения, которое включает уступку территории. Представитель заявил, что США считают это прогрессом.

Россия настаивает, что при любом соглашении она должна контролировать весь Донбасс, несмотря на то, что около 14% Донбасса все еще находится под контролем Украины. США включили требование России в свой план, предложив при этом, чтобы эта территория стала "демилитаризованной зоной".

В тех же заявлениях Зеленский четко дал понять, что он очень скептически относится к предложению США о создании "свободной экономической зоны" на Донбассе и стремится к изменениям и уточнениям по другим вопросам.

Гарантии безопасности по принципу 5 статьи НАТО

Отмечается, что во время виртуальной встречи Уиткофф и Кушнер обсудили план создания "демилитаризованной зоны" с советниками по национальной безопасности Украины, Германии, Франции и Великобритании.

Представитель Белого дома заявил, что эти обсуждения и последний раунд переговоров между США и Украиной в четверг показали достаточный прогресс, чтобы убедить Трампа отправить Уиткоффа и Кушнера в Европу.

"Они верят, что есть шанс на мир, и президент доверяет им", - заявил другой чиновник Белого дома.

Высокопоставленный представитель США заявил, что администрация Трампа готова предоставить Украине гарантию на основе статьи 5 НАТО, которая будет одобрена Конгрессом и будет иметь юридическую силу.

"Мы хотим предоставить украинцам гарантию безопасности, которая, с одной стороны, не будет "бланковым чеком", а с другой — будет достаточно сильной. Мы готовы направить ее в Конгресс для голосования", — заявил представитель США.

  • Американский чиновник заявил, что будут заключены три отдельных соглашения о мире, гарантиях безопасности и восстановлении, и что последние переговоры впервые дали украинцам "полное видение следующего дня".

Украина сохранит суверенитет над 80% своей территории

По словам американского чиновника, переговоры по послевоенному экономическому и восстановительному пакету проходят успешно.

"Когда люди видят, что они получат, а не только то, что они отдадут, они более охотно идут на уступки", - сказал американский чиновник.

"Согласно текущему предложению, война закончится тем, что Украина сохранит суверенитет над 80% своей территории, получит самую большую и сильную гарантию безопасности, которую она когда-либо получала, и получит очень значительный пакет мер для обеспечения процветания", - добавил чиновник.

Топ комментарии
+33
2. США виходить з НАТО.
3. Україна має вже три(!) гарантії від США!
Заїбісь, помоєму.
показать весь комментарий
13.12.2025 09:29 Ответить
+30
США надає гарантії і .... виходить із НАТО - ото буде прикол!
показать весь комментарий
13.12.2025 09:29 Ответить
+28
Чомусь я трампу та його адміністрації не вірю! Рудий тільки наобіцяє, а як до діла, скаже я такого не казав. Вже проходили, досить!
показать весь комментарий
13.12.2025 09:29 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Страница 2 из 2
Він вже виконав свою роль як буряк на палиці перед мордою осла.
показать весь комментарий
13.12.2025 11:12 Ответить
Разом з гарантіями безпеки повинна стояти американська військова база тоді біля Донбасу, на мінімум, 50000 солдат, з усією технікою, з авіакрилом, в повній боєготовності, мінімум на 20 років. Не тільки словом, а ділом.
показать весь комментарий
13.12.2025 09:44 Ответить
Без авіакрила. Бо у разі чергового нападу росії на нас це потужне угрупування здрисне повітрям.
показать весь комментарий
13.12.2025 09:47 Ответить
З авіакрилом. Бо треба щоб військову базу прикривали f-35, f-18 з далекобійними ракетами sm-6, або, хоча б наземні варіанти aegis з купою ракет sm-6.
показать весь комментарий
13.12.2025 09:55 Ответить
Жодна військова база не протримається проти нескінченної кількості штурмів нескінченної кількості нескінченно малих груп...
показать весь комментарий
13.12.2025 12:42 Ответить
Так військова база це гарантія на першому етапі війни, що реагування буде максимально швидким, а не почнеться після захоплення росіянами декількох областей ще до того, як прокинуться американці в прямому сенсі слова. Бо реально, вони дуже довго будуть логістику вибудовувати, щоб дати реальний опір росіянам, якщо не буде там такої військової бази в повній боєготовності.
Але це все фігня. Бо росія не буде підписувати ніяку мирну угоду, бо їй потрібна вся Україна.
показать весь комментарий
13.12.2025 13:11 Ответить
Та вони там можуть що хочеш пропонувати.
От тільки Лідар не має повноважень вирішувати що кому які землі віддати.
Та і за свою сраку він теж думає. Не лох там якийсь.
показать весь комментарий
13.12.2025 09:44 Ответить
Хай США згадає Будапештські домовленності і почне їх виконувати хоч з проведення консультацій чи що там було в ньому. Якщо ці консультації приведуть до миру, то Україна погодиться на чергові вербальні посули тепер вже від Трампа. Якщо ні, то хай іде преріями науй.
показать весь комментарий
13.12.2025 09:45 Ответить
Так той меморандум підписав "дурак Блін Клінтон"!
От якби тоді президентом бу би Трамп, Величний та Жахливий!
показать весь комментарий
13.12.2025 12:45 Ответить
Апологетам притчи, "Про Будапештский меморандум", вы его читали? Текст есть на сайте ВР!
показать весь комментарий
13.12.2025 09:49 Ответить
зеленського 🤡 так притиснули ФБР компроматами , як трампа в московії ...тому це чмо ,не дуже готов демонструвати спротив , на захист України ,воно сцикливе ,брехливе і жадібне , а міг би піти у відставку , врятував би Україну і себе як людину !!!...
показать весь комментарий
13.12.2025 09:54 Ответить
Украіні потрібна тількі одна гарантія-ядерна.
показать весь комментарий
13.12.2025 09:58 Ответить
Повилазили ідіоти з тим меморандумом ,ви його хоч би прочитали для початку! Дебіли!
показать весь комментарий
13.12.2025 09:59 Ответить
Війська України на вільній частині Донеччини - то є найнадійніша гарантія безпеки. А 5-ту статтю можеш відправити до Будапештського меморандуму - їм однакова ціна.
показать весь комментарий
13.12.2025 09:59 Ответить
Коли вже світ позбудется цього рудого довбня ? ця паскуда хоче що б Україна залишила свої території на догоду варварської орди ,такого світ ще не памятає.
показать весь комментарий
13.12.2025 10:01 Ответить
Чому не пам'ятає? Фінська війна, коли фіни віддали совку те ще хотів Сталін. Корейська, коли поділили на дві країни. І багато інших війн, коли ішли на компроміс.
показать весь комментарий
13.12.2025 10:25 Ответить
Такий варіант місцевими незламними патріотами не розглядається. Вони хочуть продовження війни поки українців не залишиться. Самі, звичайно, планують вчасно здриснути.
показать весь комментарий
13.12.2025 15:06 Ответить
Повилазили ідіоти з тим меморандумом ,ви його хоч би прочитали для початку! Дебіли!
показать весь комментарий
13.12.2025 10:02 Ответить
НАРОДЕ УКРАЇНИ ДОБРЕ ПАМ'ЯТАЙ ГАРАНТІЇ ВІД ТОГО .ХТО ТЕБЕ НЕ РАЗ ВЖЕ НАІПАВ ,,,ДАЮТЬ ТОБІ ВЕЛИКИЙ ШАНС , БУТИ НА..БАНИМ ЩЕ РАЗ,АФЕРОЮ БРЕХНІ РАШИСТСЬКО- АМЕРИКАНСЬКОЇ СМЕРДИТЬ ....
показать весь комментарий
13.12.2025 10:05 Ответить
Полное фуфло.

трамп - мировой кидала №1. Тем более после него президентом может быть еще более отмороженный прорашистский вэнс.
показать весь комментарий
13.12.2025 10:11 Ответить
Не буде Вєнс президентом. Без Трампа він ніхто взагалі.
показать весь комментарий
13.12.2025 10:26 Ответить
Совсем не факт. У рашки отработанная технология промывки мозгов, против которой в штатах нет противоядия. Тем более одна из ключевых соцсетей в руках у маска - еще одного рашиста и поклонника вэнса.
показать весь комментарий
13.12.2025 12:28 Ответить
Факт. Пропаганда рашки это вопиющий дилетантизм и работает только с населением самой рашки.
показать весь комментарий
13.12.2025 13:46 Ответить
Пропаганда работает везде. Столько лжи, сколько сказал трамп и его команда, не говорил ни один кандидат прежде. Но американский избиратель купился и выбрал рыжего. Таким же образом могут выбрать вэнса. А значит любые гарантии США - пустой звук.
показать весь комментарий
13.12.2025 14:27 Ответить
Везде, но не одинаково. Трамп мягко говоря, не говорил ничего того что бы не было актуально в США. Нелегалы есть? Есть. Проблемы создают? Создают. И много чего ещё. Другое дело в его методах.
показать весь комментарий
13.12.2025 15:30 Ответить
Боже, який же довбо...дятел той рудий самозакоханець...Дай Боже дожити до кінця його каденції!
показать весь комментарий
13.12.2025 15:47 Ответить
- Хай Україна виведе свої війська з Донбасу. Ми подивимося, що станеться, і може дамо якісь гарантії. Я ще не знаю які, але щось дамо. Може по типу 5-ї статті НАТО, якщо ми будемо ще в НАТО, може ще щось. Я не знаю...Але щось дамо... Ми ж за копалини вже ж дали 500 млрд доларів Знаєте, Донбас це чудове місце охоплене з чотирьох боків океанами... Там є гори, великі чорні гори... Це чудове місце.. Там не має бути військових... українських військових... Хай їх виведуть і ми щось дамо... якісь гарантії. Можливо це буде Європа. Це європейський континент Це вони мають турбуватися за гарантії безпеки... Ми так їм і скажемо "Гарантуйте Україні гарантії безпеки".. Це буде найкраще, що зможе отримати Україна. Тож хай виводять свої війська з Донбасу. (с) Трамп
показать весь комментарий
13.12.2025 10:12 Ответить
Якби не фраза про острів Донбас то можна було б реально повірити що це орігінал від Доні. Хоч, Доня може про що завгодно муйні наморозити. Зачот!
показать весь комментарий
13.12.2025 10:27 Ответить
Що? Я таке казав?... Не може бути.
Наступне питання.
показать весь комментарий
13.12.2025 12:48 Ответить
https://www.youtube.com/watch?v=pnmvNAE2PB0 Fox News, Fake News Alert | South Park
показать весь комментарий
13.12.2025 10:16 Ответить
Буває й так, що "гарантії безпеки",нічого не гарантують. Приклад нам відомий. Єдина наша гарантія, це ЗСУ, і в першу чергу, про це потрібно було думати "зеленій владі", а не про своє збагачення...
показать весь комментарий
13.12.2025 10:24 Ответить
Майже 30 країн почнуть, одразу, серйозні консультації, та ********** обеспокоєнності...
показать весь комментарий
13.12.2025 10:27 Ответить
Зебіли в це повірять,а адекватні українці ні: тампон ніколи не почне ядерну війну зі своїм союзником.
показать весь комментарий
13.12.2025 10:29 Ответить
Весь Донбас, через щільність населених пунктів, одна велика оборонна фортеця. Ось чому кацапам так хочеться забрати його.

"Воювати, особливо взимку, краще у містах. Тут ми більше втрат нанесемо противнику. Як тільки відкотимося в поля, поженуть нас ще далі. Бо, будьмо чесні, і позицій укріплених, в яких можна було б надійно розташуватися, немає. А ті, що є, ФПВ розбирають майже миттєво"

Джерело: https://censor.net/ua/r3589200
показать весь комментарий
13.12.2025 10:37 Ответить
Забрати без бою.
показать весь комментарий
13.12.2025 10:38 Ответить
та якось пофік на те що там кушнер з вітькоф придумали.
все це рашка прожує і виплюне їм в обличчя, нагадає про ще 2 області в конституції рашки. ну і так далі.
спочатку треба отримати чітке так від рашки, потім щось пропопнувати Україні.
наразі від рашки отримали - ну, давайте розмовляти, подивимось, тобто ніпрощоо..
показать весь комментарий
13.12.2025 10:41 Ответить
Пєндосам та кацапам вірити не можна. Вони найопуть усіх, а нас найбільше.
Нехай краще одне одного трахають, а ми поспостерігаємо.
показать весь комментарий
13.12.2025 10:48 Ответить
Покуда есть на свете дураки, Обманом жить нам, стало быть, с руки. Какое небо голубое, Мы не сторонники разбоя. На дурака не нужен нож: Ему с три короба наврешь - И делай с ним ...
показать весь комментарий
13.12.2025 10:55 Ответить
А стаття 5 НАТО хоч раз застосовувалася, щоб впевнено казати, що вона робе?
А що таке "на основі"?
А що буде, коли мага-США вийдуть з НАТО?
показать весь комментарий
13.12.2025 10:55 Ответить
Дрібного шрифту буде багато. Звичайний спосіб дурити народ.
показать весь комментарий
13.12.2025 11:02 Ответить
стаття 5 застосовувалася один раз, коли США знадобилось знайти У.бенЛадена в Афгані. І те - вписались за Сша ледве половина на той час членів НАТО.
Зате стаття 4 - безліч раз. От, кажуть, завтра в Берліні буде застосована...
показать весь комментарий
13.12.2025 12:38 Ответить
Пішли нахрін. Зараз мир та росія в 7-ці, завтра Третя світова. Старий маразматік
показать весь комментарий
13.12.2025 11:20 Ответить
"гарантії" від Дональда не стоять і паперу, на якому вони будуть написані! нехай вводить морську піхоту США на всю лінію бойового зіткнення та будує у глибині України бази для ядерної зброї!
показать весь комментарий
13.12.2025 11:21 Ответить
практично ніхто їм не вірить. Якби завели міжнародний контингент і зупинили наступ це могло бути початком для перемовин. А так це черговий будапешт
показать весь комментарий
13.12.2025 11:36 Ответить
Мені цікаво як може Зеленський говорити про території якщо це не в його компетенції і сурово заборонено конституцією-які депутати будуть про таке голосувати-адже це відразу кримінальна відповідальність
показать весь комментарий
13.12.2025 11:41 Ответить
Ьільше того - це зміна конституції, і тут потрібна конституційна більшість голосів. І ніякий референдум тут не допоможе - це дорадчий механізм до конституційного рішення. Просто зє намагається спнтляти від цього, та і нехай.
показать весь комментарий
13.12.2025 11:46 Ответить
Яка на#єр 5 стаття, коли штати збираються виходити з нато? трамп зовсім з@їбався з тим **********
показать весь комментарий
13.12.2025 11:42 Ответить
Я дуже сильно не вірю в ніякі гарантії США і тим більше трампа-як показує реальність то гарантії США були надані НАТО і європі-і де зараз те НАТО і гарантії Європі?
показать весь комментарий
13.12.2025 11:43 Ответить
Бариги. Тупі, аморальні, ******* бариги.
показать весь комментарий
13.12.2025 12:02 Ответить
Два нюанси:
1. Аксіос - жовта преса.
2. Трамп - піздюк, шахрай і кидала.
показать весь комментарий
13.12.2025 13:19 Ответить
сша близнец раши, сша так же не отвечают за свои слова, поступки, подписанные ими документы. нормальная страна не пойдет на гарантии сша, потому что это мыльный пузырь
показать весь комментарий
13.12.2025 13:22 Ответить
Конституція України забороняє змінювати кордони України! Тому а ні Донбас, а ні Крим ( за який до речі мова чомусь не йде) не повинні відходити до окупантів! Конституція - головний закон вище за референдум!
показать весь комментарий
13.12.2025 13:34 Ответить
От тільки те що написано в конституції 30 років тому, взагалі ніяк не враховує реалії що склалися.
показать весь комментарий
13.12.2025 13:47 Ответить
Ми згодні лише на Будапешт 2
показать весь комментарий
13.12.2025 14:39 Ответить
Вже зрозуміло що 5-та Стаття захищає не більше за Будапештський Меморандум. Лідери Європи це зрозуміли і тому нам допомагають, що б хоч якось прикритись від раші, ослабити її і виграти час.
Тому не купляємося на ці гарантії. Якщо США не вступають у війну за нас тут і зараз, то ще менша вірогідність що вступлять колись у майбутньому. Потрібен тільки новий військовий союз у майбутньому, члени якого наперед уже тепер вступлять у війну на нашому боці і кров'ю підпишуть майбутній договір, чим підтвердять свою договіроздатність. Малі країни повинні надіслати хоча б батальонну тактичну групу, великі - хоча б бригаду з постійним поповненням і ротацією. Не велика потуга, але це буде морально-волевий вчинок, а не бла-бла-бла.
показать весь комментарий
13.12.2025 15:43 Ответить
Чергове вікно Овертона. А раптом дурні клюнуть? Це ж було вже(Будапештський меморандум)..Кацапам,як і янкі,віри немає. Кого не "кинули",з ким мали угоди? Таких немає.А стаття 5-так це про""початок консультацій в разі нападу на якусь із країн-членів НАТО.. Крім суперміцних ЗСУ гарантій не надасть ніхто. Ця війна все показала-і " міжнародне законодавство", і Устав ООН ,і Хельсінська нарада,і релігіозні організації- все це фількіна грамота.
показать весь комментарий
13.12.2025 18:18 Ответить
Страница 2 из 2