11640 відвідувачів онлайн

Працівники ще двох білоруських підприємств приєдналися до страйку

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на TUT.BY, до страйку приєдналися колективи "Білоруськалію" і "Нафтану".

На першому підприємстві 14 серпня відбулася зустріч із керівництвом, однак присутні "не отримали жодної зрозумілої відповіді на поставлені запитання".

Автори звернення оголошують, що долучаться до загальнонаціонального страйку з 8:00 ранку 17 серпня 2020 року.

"Він полягатиме в зупинці всіх гірничодобувних і прохідницьких комплексів і відділень сильвінітних збагачувальних фабрик, а також виконання робіт на допоміжних цехах. Це відбуватиметься до повного і беззастережного виконання наших вимог", - йдеться у зверненні працівників "Білоруськалій".

Вимоги у колективу такі: звільнення всіх політичних в'язнів і учасників мирних акцій; негайна відставка Олександра Лукашенка; проведення чесних і прозорих виборів з відкритим підрахунком голосів і за участю міжнародних організацій і незалежних спостерігачів; проведення відкритого незалежного розслідування фактів застосування непропорційної сили, знущань і тортур щодо мирних громадян з боку силовиків; скасування контрактної системи як інструменту тиску на робітників.

У відкритому зверненні працівників "Нафтану" також висловлюється солідарність з народом Білорусі.

"Ми заявляємо: у нас немає довіри до чинної влади, оскільки мирні білоруси більше не почуваються в безпеці у своїй власній країні. Білорусам страшно вийти на вулицю, страшно висловити свою позицію, страшно зробити і відстоювати свій вибір. Виборча кампанія з виборів президента, що відбулася в Республіці Білорусь у 2020 р., була проведена з численними порушеннями і провокаціями з боку влади: арешти кандидатів, обмеження присутності на дільницях незалежних спостерігачів, непрозорий підрахунок голосів, фальсифікації, залякування членів дільниць виборчих комісій. Ми не визнаємо результатів цих виборів, як і багато громадян нашої країни", - наголошується у зверненні.

Автори висловлюються проти репресій і вимагають відставки Олександра Лукашенка з поста президента; відставки ЦВК на чолі з Лідією Єрмошиною; звільнення всіх політв'язнів і затриманих під час цієї президентської кампанії і мирних акцій протесту, пов'язаних з нею; припинення насильства і переслідування з боку співробітників силових структур на адресу мирних громадян; розслідування всіх випадків насильства над мирними протестувальниками і притягнення до відповідальності винних; проведення нових, чесних і прозорих виборів з допуском міжнародних і незалежних спостерігачів і прозорим підрахунком голосів.

"У разі невиконання вимоги пп. 1 у 14-денний термін ми, працівники ВАТ "Нафтан", згідно з ч. 3 статті 41 Конституції Республіки Білорусь, хочемо скористатися своїм правом на страйк для висловлення стурбованості і захисту наших соціальних і політичних інтересів. Ми не робимо замах на національну безпеку або порушення громадського порядку. Тільки мирне і вільне волевиявлення працівників. Страйк відбудеться на території центральної прохідної ВАТ "Нафтан": щодня, в період з 12:00 до 15:00 до невизначеного терміну. ​​У разі невиконання наших вимог у повному обсязі ми будемо змушені зупинити технологічний процес на працюючих цехах і виробництвах для гарантування безпеки", - йдеться у зверненні.

Нагадаємо, до загальнонаціонального страйку в Білорусі приєдналися працівники столичного метрополітену, "Білшини", "Білоруськалію" та інших підприємств. Сотні робітників страйкують на БелАЗі, одному з найбільших підприємств Білорусі. Працівники Мінського автомобільного заводу відмовляються працювати, вони вимагають відставки Лукашенка і проведення чесних виборів.

"Президент" Олександр Лукашенко, який захопив владу в Білорусі, заявив, що робітники не зможуть повернутися на свої робочі місця, якщо залишать їх для участі в страйках.

Топ коментарі
+22
А вот это уже совсем хорошо:

забастовка "простых трудяг" на крупнейших предприятиях полностью выбивает козырь у совково-лукашовской пропаганды, пытающейся представить протесты, как бунт зажравшихся столичных интеллигентов и студентов, проплаченных западными грантами.

Рабочий класс теперь уже выступает против совково-коммуняцкого фюрерка Лукашеску...

На огромный завод ОМОН уже не пришлёшь... Работяги могут уложить мордой в землю этих наёмных псов режима, встретив их обрезками арматуры, а не цветами, как минские студентки...
показати весь коментар
17.08.2020 02:24 Відповісти
+15
в центре Европы, средь бела дня - тысячи людей - были взяты в заложники и измывались над ними сутками - пытки голодом, остутствием сна и возможности ходить в туалет, пытки, избиения и издевательства часами над мирными людьми.. это война против народа, которую объявил режим лукашеску..
это терроризм..
без суда и следствия, заложников не просто избивают - их калечат и убивают те, кто получает зарплату из бюджета..
садистов спустили на людей, как свору собак на мясо.. и за это - должны ответить вся власть в Беларуси и лукашеску персонально
показати весь коментар
17.08.2020 02:33 Відповісти
+13
Бєларусь лише на початку шляху, але чи встигне вона пройти цей шлях? Більшість бєларусів хочуть нових виборів, що правильно. При цьому вони не мають лідера та не розуміють куди їм рухатися. Російський і місцевий ОМОН знає як топити протестантів у крові та має мету вбивати і зробити все "русскім міром". Так, що часу на зміни свідомості бєларуської вати практично нема.
показати весь коментар
17.08.2020 02:44 Відповісти

Завантаження...