11871 відвідувач онлайн
2 765 18

РФ може мати до 10 одиниць ракетного комплексу "Кедр", з якого вдарила балістикою по Дніпру, - ГУР

ГУР розповіло, скільки ракетних комплексів Кєдр на озброєнні у РФ

У розпорядженні ворога може бути до десяти одиниць нового ракетного комплексу "Кедр", який був використаний для обстрілу Дніпра балістичною ракетою 21 листопада.

Про це повідомив заступник начальника ГУР МОУ Вадим Скібіцький, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Укрінформ".

"Якщо це дослідницько-бойове використання, то мінімум десять ракет буде. Для того, щоб запустити ракету в серійне виробництво, потрібно провести мінімум десять випробувань. Ми це бачили на "Булаві" морського базування, коли була половина успішних, а половина неуспішних пусків", - розповів він.

За словами Скібіцького, на місці прильоту балістичної ракети були знайдені її уламки й уламки телеметрії, яка використовується, щоб зняти всі параметри польоту ракети й всіх її систем.

Скібіцький розповів, що РФ у 2018-2019 роках розпочала нову дослідницько-конструкторську роботу, яка називалася "Кедр РВ". Ця робота була спрямована на розробку ракетного комплексу на заміну РС 24 "Ярс" - ракети, яка була на озброєнні ще Радянського Союзу і зараз стоїть на бойовому чергуванні у РФ.

Перше випробування цієї ракети було здійснене у червні 2021 року з космодрому "Плесецьк".

Розробка ракетного комплексу "Кедр" здійснювалася на основі ракетного комплексу "Рубєж", однак, за словами Скібіцького, у росіян "щось пішло не так", і з 2017 року вони припинили цю розробку. Натомість РФ відкрила нову дослідницько-конструкторську розробку, яку назвала "Орєшник".

Скібіцький уточнив, що нова російська балістична ракета має шість блоків, що дозволяє "покривати" нею всю Європу.

РФ застосувала проти України балістичну ракету

21 листопада 2024 року Повітряні сили заявили, що війська РФ завдали удару міжконтинентальною балістичною ракетою.

Водночас на Заході поки не підтверджують таке застосування.

Президент Володимир Зеленський підтвердив, що РФ застосувала нову ракету.

У ЄС сказали, що використання Росією міжконтинентальної балістичної ракети по Україні є черговою ескалацією з боку Кремля та свідчить про те, що диктатор РФ Володимир Путін не має наміру вести мирні переговори, а грає в "ядерну авантюру".

Російський диктатор Володимир Путін заявив, що Росія 21 листопада випробувала балістичну ракету середньої дальності "Орєшнік", вдаривши нею по Дніпру.

У Кремлі сказали, що за пів години до запуску балістичної ракети середньої дальності "Орєшнік" Росія попередила США про ракетний удар по Україні.

26 листопада рада Україна-НАТО збереться на зустріч через перше застосування РФ для удару по Україні експериментальної балістичної ракети.

Згодом ЗМІ повідомили, що через інформацію про можливість удару по урядовому кварталу в Києві Верховна Рада скасувала засідання 22 листопада.

У ГУР МО повідомили, що російські війська 21 листопада атакували місто Дніпро балістичною ракетою, ймовірно, зі складу ракетного комплексу "Кедр".

Топ коментарі
+2
Наш гур,плять,тільки рахує
показати весь коментар
22.11.2024 15:43 Відповісти
+2
показати весь коментар
22.11.2024 15:45 Відповісти
+2
Десять? Фу мульйон херпіда скаже зробимо за тиждень гіперпотужніх ракет.
показати весь коментар
22.11.2024 15:46 Відповісти

Завантаження...