9999 відвідувачів онлайн

Країни НАТО на початку наступного тижня проведуть консультації через порушення Росією повітряного простору Естонії, - ЗМІ

НАТО

На початку наступного тижня країни НАТО зберуться на консультації через порушення повітряного простору Естонії російськими винищувачами.

Про це повідомляє агентство dpa, передає DW, інформує Цензор.НЕТ.

За словами представника Альянсу, консультації проводитимуться на прохання Естонії відповідно до четвертої статті Північноатлантичного договору.

У статті йдеться, що "сторони завжди консультуватимуться одна з одною в разі, якщо, на думку будь-якої з них, територіальна цілісність, політична незалежність чи безпека будь-якої з договірних сторін опиняться під загрозою".

Наразі точна дата засідання країн НАТО невідома.

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур підтвердив у соціальній мережі X, що уряд ухвалив рішення розпочати консультації між союзниками після того, як російські літаки вчергове порушили повітряний простір.

Раніше повідомлялося, що Естонія попросила консультації НАТО через порушення повітряного простору винищувачами Росії в п'ятницю, 19 вересня.

Вторгнення літаків РФ у повітряний простір Естонії 

Нагадаємо, 19 вересня три російські винищувачі МіГ-31 без дозволу залетіли в повітряний простір Естонії над Фінською затокою, залишившись там на 12 хвилин.

Очільниця дипломатії Євросоюзу Кая Каллас засудила порушення повітряного простору Естонії трьома російськими винищувачами.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн закликала лідерів ЄС якнайшвидше схвалити 19-й пакет санкцій проти РФ.

Через інцидент Естонія попросила консультації НАТО.

Своєю черною Міноборони Росії заявило, що їхні МіГи нібито "не порушували" повітряний простір Естонії.

Топ коментарі
+8
Оперативно блт...

На місці балтів я б замислився.

Бо за тиждень кацапи вже візьмуть Таллін, Ригу та Вільнюс, а НАТА тільки почне консультації.
показати весь коментар
20.09.2025 23:00 Відповісти
+2
А куди балтам діватись? У них виходу немає, крім гарантій від НАТО.
показати весь коментар
20.09.2025 23:04 Відповісти
+2
Хоть би до Різдва встигли зібратися!! Бо потім, то канікули, то свята, то консенсус, аж ось, і Прийдешний Рік!…
показати весь коментар
21.09.2025 00:00 Відповісти

Завантаження...