10000 відвідувачів онлайн

НАТО не має планів дій на випадок надзвичайних ситуацій без США, - Politico

Вихід США із НАТО: Європа хочу зміцнити безпеку

Заяви Дональда Трампа щодо слабкості ЄС змушують лідерів Європи розглядати сценарій, за якого Штати не будуть головним гарантом безпеки НАТО.

Про це пише видання Politico, передає Цензор.НЕТ.

Чиновник Міноборони однієї з європейських країн заявив, що переговори із американськими посадовцями щодо статті 5 НАТО були "незручними", як і переговори про гарантії безпеки для України.

"Невизначеність" щодо того, як США поведуть себе у разі нападу на державу на передовій, "просто надто висока", - сказав чиновник.

У Європі визнають, що питання вже не в тому, чи доведеться Європі перебрати на себе основну роль у власній обороні, а коли це станеться.

Тому у ЄС планують розглянути можливість задіяти правову базу Статті 42.7 про взаємну оборону та уточнити механізми її застосування.

Один із дипломатів Альянсу вважає, що з огляду на те, що США є найбільшим партнером у НАТО, Альянс не є місцем, де союзники можуть планувати будь-яке постамериканське майбутнє.

"Це зруйнувало б саму мету НАТО", - додав він.

Співрозмовники кажуть, що всередині Альянсу немає планів дій на випадок надзвичайних ситуацій для НАТО без США.

"Вони інтерпретують сигнали Вашингтона не як прелюдію до виходу США з Альянсу, а як потужний заклик до пробудження для Європи, оскільки Вашингтон переорієнтовується на Арктику та Індо-Тихоокеанський регіон", - пише Politico.

Що передувало?

  • Днями Білий дім оприлюднив нову стратегію нацбезпеки США. У ній, зокрема, йдеться, що європейський континент стикається з "цивілізаційним знищенням" через десятиліття економічного спаду, а також політичних і культурних провалів. В оновленій стратегії підкреслюється ідеологічна прірва, що відкрилася між Вашингтоном і його традиційними союзниками.
  • Глава дипломатії ЄС Кая Каллас прокоментувала оновлену Стратегію нацбезпеки США, де Європу піддано критиці. Вона зауважила, що попри ідеологічну прірву, США залишаються ключовим союзником Європи.
  • У Єврокомісії своєю чергою наголосили, що рішення, які стосуються Європейського Союзу, ухвалюються Європейським Союзом.

Вихід США з НАТО

Раніше конгресмен-республіканець Массі вніс законопроєкт про вихід США з НАТО

Топ коментарі
+12
тампон вже прямо каже ху*лу, що США нічого не будуть робити, якщо кацапи нападуть на НАТО.

не здивуюсь що тампон виведе війська з Європи
показати весь коментар
10.12.2025 16:20 Відповісти
+10
А даремно! Сам абсолютно неадекватний, впавший у дитинство, трамп - це вже небезпечна надзвичайна ситуація!
показати весь коментар
10.12.2025 16:19 Відповісти
+8
бачив у Німеччині були протести проти призову на військову службу, та у Польші % тих хто готов воювати дуже замалий. Не кажучи про угорців.
показати весь коментар
10.12.2025 16:24 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
А даремно! Сам абсолютно неадекватний, впавший у дитинство, трамп - це вже небезпечна надзвичайна ситуація!
показати весь коментар
10.12.2025 16:19 Відповісти
А вот при одном известном австрийском художнике Германия х**ложила бы на помощь Америки. Немецкая Ната образца тридцать девятого -сорок первого года на поле боя легко бы дала п**** американцам.
показати весь коментар
10.12.2025 17:07 Відповісти
тампон вже прямо каже ху*лу, що США нічого не будуть робити, якщо кацапи нападуть на НАТО.

не здивуюсь що тампон виведе війська з Європи
показати весь коментар
10.12.2025 16:20 Відповісти
Європа проснеться?
показати весь коментар
10.12.2025 16:20 Відповісти
бачив у Німеччині були протести проти призову на військову службу, та у Польші % тих хто готов воювати дуже замалий. Не кажучи про угорців.
показати весь коментар
10.12.2025 16:24 Відповісти
уже:
https://www.youtube.com/watch?v=uWgd21RSoqQ
показати весь коментар
10.12.2025 16:31 Відповісти
це жах, особливо коментарі под відео
показати весь коментар
10.12.2025 16:39 Відповісти
так, маленькі дітки росли 3 десятиліття в теплій ванні й одного дня прокинулися в абсолютно іншій реальності. світ, який вони знали, більше не існує і не буде існувати. тому вони прийшли до дорослих з вимогою повернути все як було. і вони навіть частково праві: дорослі останні 3 десятиліття не зробили нічого, щоб цьому запобігти.
показати весь коментар
10.12.2025 16:48 Відповісти
вже нема часу розбіратися хто винен більше Меркель або Шредер, молоді потрібно усвідомлювати що вже не буде як вчора... затишно та солодко.
показати весь коментар
10.12.2025 16:55 Відповісти
А мали бм як в нас,їсти баланду майже 25 років в армії,наче на якісь каторзі і в б.у портянках ходити.
показати весь коментар
10.12.2025 17:26 Відповісти
у "вас" це де? в північній кореї?
показати весь коментар
10.12.2025 17:29 Відповісти
В Україні.Я з України,а от ти напевнео ні.Яка тут армія була?Годували чим в 90-х,2000-х?
показати весь коментар
10.12.2025 17:38 Відповісти
ну да, і по 25 років служили, так?
показати весь коментар
10.12.2025 17:44 Відповісти
Я хіба мав на увазі строк служби?
показати весь коментар
10.12.2025 17:49 Відповісти
з твого тексту саме це і випливає. хоча навіщо німцям їсти баланду, якшо ті ж американці, чи навіть ізраільтяни її якось успішно не їли...
показати весь коментар
10.12.2025 18:00 Відповісти
В США армія повністю контрактна.Краще нехай німці 20 тисяч крилатих ракет нароблять.це реальний аргумент,а не м350 Таурусів.Німеччина велика промислова країна.І 20 ракет,для такої країни,це не важко.
показати весь коментар
10.12.2025 18:03 Відповісти
літера "к" в слові впк не так просто існує. не буває так, шо в одному місці густо, а в іншому - пусто. вірніше буває, але воно тоді не працює.
показати весь коментар
10.12.2025 18:20 Відповісти
Иак Німеччина може ракет наробити.РФакети легше напробити.ніж комбайни.На 2026 років виділяють на армію 108 мільярдів євро.
показати весь коментар
10.12.2025 18:29 Відповісти
Думаю проснуться ще й сенатори . Учора подивилася Соловйова - там таке лікаваніє з бубнами во славу АМЄРІКЄ , й облизування Трампа й обсирання Європи у світлі того, що він намолов учора по своїй стратегії щодо ЄС... Ц все ж схоже було на "пір ва врємя чуми"
показати весь коментар
10.12.2025 16:40 Відповісти
цитата зі статі європейського видання POLITICO ( так, доречі)

В інтерв'ю в понеділок Трамп https://www.politico.com/news/2025/12/09/trump-dasha-burns-interview-europe-immigration-ukraine-00682016 подвоїв ідею про те, що Європа, яка піддається "масовій міграції", "занепадається" і безцільна. "Слабкі" лідери блоку просто "не знають, що робити", - сказав він Даші Бернс з POLITICO для спеціального епізоду "Розмови".

"Люди, які приходять, мають зовсім іншу ідеологію", - додав він. "Вони будуть набагато слабшими, і вони будуть набагато іншими".

Новий європейський порядок

Зіткнувшись з невпинними атаками адміністрації Трампа, Європейський Союз тихо працює над встановленням нових гарантій безпеки на випадок, якщо НАТО виявиться ненадійним.
показати весь коментар
10.12.2025 16:58 Відповісти
Цей маразматик забув , хто США наповнив талантами та геніями, якою була політика США запрошуючи візки з усього світу ...А тепер - імігрант пашьол нє тот ? Ну-ну ... Трамп виказав свої страхи по Фрейду , переклавши на Європу.
показати весь коментар
10.12.2025 17:02 Відповісти
Білі європейці і серед яких євреї,німці і тд.створили в США.В Європу зараз напускали дикунів.
показати весь коментар
10.12.2025 17:27 Відповісти
Ну в принципе он абсолютно прав!Я то в Европе живу не с 22года а с первого срока Коль.!Со Шредера и Блер началось ,да и в других странах без умная идея Мульти культи!И только к худшему а не к лучшему! Вместо Зелёной карты,как было в других странах, когда нанимали специалистов, пустили огромное количество тех ,кто сел на шею Государству и сидит уже в поколении до сих пор!Я уже молчу о криминальной ситуации.А после 15года вообще катастрофа!Города Европы не узнать,помойки.,!В 90х это были чистые, спокойные города!А на счёт умов это из бывшего СССР приехали люди в Германию и они,как раз дали прогресс .Как и в Америке и не только, когда приезжали люди с хорошим образованием и желанием жить и работать Как в Канаде и Америке Украинцы,так и Евреи Но и в Америке за последние 20лет не лучше!Исламизация не только Европы,но и Америки.Да и в России дела не лучше, когда площади в Питере и Москве заняты теми,кто на коленях молиться на Коране.Просто Трамп говорит,что ему выгодно.Тут вижу,тут нет! Нужно у себя порядок навести,прежде всего!
показати весь коментар
10.12.2025 17:38 Відповісти
показати весь коментар
10.12.2025 17:38 Відповісти
НАТО і так перелякане від кацапських дронів, які боїться збивати, а тут це Трампидло, старий сцикун щось кукурікає. Він і так всього боїться, завжди за кимось ховається, наприклад за Ізраілем, а потім кукурікає, що зупинив ще одну війну. А з Мадуро, пригнав надпотужні американські ВМС там кажись 2 авіаносці, а закінчилось черговим пердь в калюжу, це ударне угрупування потопила кілька лодок,Так що цей старий пирдун Трампидло тільки плутається під ногами тах, хто вміє воювати,Під ногами українців, і грозиться втікти з НАТО, тому що старому пирдуну Трампидлу страшно.
показати весь коментар
10.12.2025 16:29 Відповісти
Звісно. Це -- логічно. Адже поки що це був альянс.
показати весь коментар
10.12.2025 16:38 Відповісти
З США так само його немає поки там магівці і Трамп. Тож не варто на нього надіятись. В ьудь якому випадку трамп нікому не допомогатиме, а США сьогодні ним вкрадено у власну торбу, як чортом у фільмі «Вечори на хуторя біля Диканьки.»
показати весь коментар
10.12.2025 16:38 Відповісти
"Если страна, выбирая между войной и позором, выбирает позор, она получает и войну, и позор"
показати весь коментар
10.12.2025 16:43 Відповісти
Как там у классиков:
https://www.youtube.com/watch?v=N0r2nQdpM58
показати весь коментар
10.12.2025 16:46 Відповісти
А нахера взагалі такий альянс? Хтось спокійненько захапає Францію а альянс буде хлопати очима? Куколди
показати весь коментар
10.12.2025 16:46 Відповісти
у Французів є ядерка, а у іншіх нема у ЄС нема.
показати весь коментар
10.12.2025 16:57 Відповісти
Да это понятно и просчитать дальнейшие действия не составляет особого труда. Спасайся кто и как может. Но и кацапстану особо не стоит радоваться, Орда сожгла Киев, но дальше почему-то не полезла!
показати весь коментар
10.12.2025 16:53 Відповісти
З одного боку - США мають багато ******** і потужної зброї, мають велику армію та спецслужби. Але - скільки разів США зраджувала і союзників і прихильників? З приходом Трампона, вони взагалі готові здати і продати будь кого для власної вигоди.
То нах треба за США вписуватись в їхні проблеми? А проблеми накльовуються і у Венесуелі, а потім і Китай погрожує... То може вже час сказати Трампону персонально в пику - хай тоді розбирається сам у тих конфліктах. Цей дегенерат вже забув про 11 Вересня 2001 р. ?
показати весь коментар
10.12.2025 17:00 Відповісти
А план дуже простий - негайний вступ України у НАТО!
показати весь коментар
10.12.2025 17:02 Відповісти
Без США у вас понад 2 млн. людей, додайте солдатів України, і США зі своїм лямом буде у дупі.
А зброю вони завжди продаватимуть, незалежно від блоку, це найприбутковіший бізнес у світі. А США на бабло та матір продасть, їхній менталітет: все продається та купується.
показати весь коментар
10.12.2025 17:02 Відповісти
Ще одні замріяні дебіли.

Рік пройшов!!!!
От що ще не ясно про Трампа та США за його президентво?

За скільки там Гітлер окупував Францію...
показати весь коментар
10.12.2025 17:16 Відповісти
"НАТО не має планів дій на випадок надзвичайних ситуацій без США, - Politico ".
Це до відома зевлади,щоби не плела своїх інтриг на рахунок закінчення війни.
Та і забагато завелось мудаків на тб,які твердять глядачам,що потрібно дистанціюватись від Штатів,бо там править агентпутіна і покладатись на країни Європи.
показати весь коментар
10.12.2025 17:30 Відповісти
тому що самого НАТО немає
показати весь коментар
10.12.2025 17:42 Відповісти
Недалекий той час, коли із вуст кожного нашого чиновника лунатиме щось на зразок - Україна може стати заміною США в НАТО!
показати весь коментар
10.12.2025 17:52 Відповісти
"Невизначеність" щодо того, як США поведуть себе у разі нападу на державу на передовій, "просто надто висока", - сказав чиновник.

Не сша, а тампон. А в нього завжди одна й та ж сама історія - уникати війн. Тим більше з такими небезпечними противниками як русня або китай. До речі, Тайваню приготуватися. Їм він теж порадить захищатися самостійно, бо це "не його війна". У нього з отсоСі чудові відносини, бо у них великий товарообіг.
показати весь коментар
10.12.2025 18:00 Відповісти
ну так харош уже росіські дешеві вуглеводні жерти, та давайте нарощуйте жирок. Бо це вже не питяння "якщо", а це вже питання "коли"