5525 відвідувачів онлайн

Якщо не давати підприємствам ОПК можливості для експорту, вони всі виїдуть за кордон, - Бельбас

Проблеми експорту української зброї: що сказав Бельбас?

Якщо зняти барʼєри в експорті озброєння за кордон, чогось драматичного в Україні з точки зору забезпечення армії не станеться.

Про це в інтерв'ю Бізнес.Цензор заявив гендиректор "Української бронетехніки" Владислав Бельбас.

Що відомо?

"Одна з найбільших проблем України в тому, що ми не дозволяємо експорт, але водночас виробники вже мають дублюючі виробництва за кордоном, давно туди передали документацію і розгортають своє виробництво", вважає він.

За словами Бельбаса, держава це забороняє, це незаконна передача технологій.

"І якщо ми не будемо давати можливості цим підприємствам експортувати, вони всі виїдуть. А коли вони спробують, наскільки легше за кордоном працювати, ніж у нас, вони в житті не захочуть повернутися сюди. Бо за кордоном дійсно легше працювати, обʼєктивно легше", - пояснив гендиректор "Української бронетехніки".

Бельбас вважає, що на ринку немає вакууму.

"Якщо ми знімемо барʼєри в експорті, чогось драматичного в Україні з точки зору забезпечення армії не станеться", - додав він.

Повний текст інтерв'ю із гендиректором "Української бронетехніки" для Бізнес.Цензор читайте за посиланням.

Більше про експорт зброї

  • Нагадаємо, після початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році Україна заборонила експорт товарів військового призначення, прагнучи забезпечити армію всім необхідним. Однак у 2024 році в Україні допустили можливість зняття такої заборони.
  • Улітку президент України Володимир Зеленський заявляв, що українське озброєння можуть контрольовано експортувати у форматі лінії виробництва за кордоном.
  • У листопаді голова держави повідомив, що Україна відкриє два представництва для експорту зброї — у Берліні та Копенгагені — та готує угоду щодо продажу дронів США під назвою Drone-deal.
  • Зеленський доручив вийти на показник у понад 50% зброї українського виробництва в захисті нашої держави.
Топ коментарі
+6
вони просто закриються, вивезуть обладнання і скажуть "до побачення" - нехай зєля з міндічем та єрмаком самі за станки стають
показати весь коментар
18.12.2025 10:45 Відповісти
+4
Оце отак візьмуть, під час війни, і виїдуть. Разом з працівниками, ІТР, верстатним парком, приладами і конструкторською та ремонтною документацією тощо?
показати весь коментар
18.12.2025 10:44 Відповісти
+3
Саме так, хіба що без працівників. А які прийдуть менеджери з державних мужів, усі вже бачили. Навіть маючи станки та документацію, налагодити виробництво буде складно. І поки будуть плавити одних, інші встигнуть закритися, а нові не відкриватимуться. З-під палки зараз нічого не працюватиме.
показати весь коментар
18.12.2025 10:48 Відповісти

Завантаження...