10525 відвідувачів онлайн

Україна отримає 90 млрд євро від ЄС попри вето Орбана, - фон дер Ляєн. ВIДЕО

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС реалізує фінансування України навіть попри позицію Будапешта.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє Європейська правда.

Більше новин у Telegram-каналі Цензор.НЕТ

"Позика залишається заблокованою, оскільки прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан не дотримується свого слова. Але дозвольте мені повторити те, що я вже сказала в Києві. Ми виконаємо це так чи інакше", – заявила фон дер Ляєн.

Вона нагадала, що рішення щодо надання кредиту на підтримку України у розмірі 90 мільярдів євро було прийняте Європейською Радою у грудні 2025.

"Була одна умова – умова, що Угорщина, Словаччина, Чехія не братимуть участі в позиці. Ця умова була виконана. Тож давайте чітко визначимо нашу позицію", – зауважила президентка Єврокомісії.

Вона констатувала, що перед ЄС "стоять складні завдання".

"Але сьогодні ми зміцнили нашу рішучість. Це була дуже хороша Європейська Рада", - сказала фон дер Ляєн.

Блокування допомоги та питання "Дружби"

Фінансова допомога Україні наразі заблокована через позицію Угорщини та Словаччини, оскільки для її погодження необхідна одностайна підтримка всіх держав ЄС.

Будапешт пов’язує свою згоду з відновленням роботи нафтопроводу "Дружба", яким постачається російська нафта до Угорщини. Йдеться про ділянку, пошкоджену внаслідок атаки безпілотника у січні.

Атака РФ на нафтопровід "Дружба"

  • 7 січня внаслідок російської атаки у Бродах на Львівщині було пошкоджено об'єкт інфраструктури. Нафтогаз повідомив, що армія РФ атакувала об'єкт критичної інфраструктури у західному регіоні України. Спалахнула пожежа, технологічні процеси на об'єкті зупинили.
  • За інформацією видання Enkorr, йдеться про об'єкт у місті Броди Львівської області, пов’язаний із нафтопроводом "Дружба".
  • 12 лютого голова МЗС України Андрій Сибіга заявив, що постачання російської нафти через нафтопровід "Дружба" було припинено з 27 січня через російську атаку. Він також розповів, що Будапешт готується поскаржитися на проблеми з транзитом.
  • Уряди Угорщини та Словаччини оголосили про припинення експорту дизпалива в Україну до відновлення російських постачань нафти трубопроводом "Дружба".
  • 11 березня у МЗС України заявили, що на територію України заїхала група громадян Угорщини, яка не має офіційного статусу чи запланованих офіційних зустрічей.

  • Президент Зеленський заявив, що йому не відомо, що в Україні робить угорська делегація.

  • Згодом міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто після того звинуватив Зеленського у брехні та опублікував угорську ноту, з якої випливає, що Будапешт просив про організацію зустрічі Цепека з українським міністром Денисом Шмигалем.

  • Водночас нота МЗС свідчить про те, що угорська сторона не узгодила з Україною візит своєї делегації до нафтопроводу "Дружба" і отримувала від Києва пропозиції про інші терміни візиту.

Топ коментарі
+5
"Була одна умова - умова, що Угорщина, Словаччина, Чехія не братимуть участі в позиці. Ця умова була виконана"

Тобто ці утирки навіть і не надавали своїх грошей під цю позику. Але іншим країнам ЄС її забороняють надавати. Просто якесь екстремальне нахабство, лицемірство та відверте підігравання *****.
показати весь коментар
20.03.2026 07:41 Відповісти
+5
Або ви реформуєте ЕС, або підете у небуття. Я знаю що ви оберете другий варіант.
показати весь коментар
20.03.2026 07:51 Відповісти
+2
Звісно, отримає! Бо Європі конче необхідно , щоб Путло Погане зі своєю Мацковією ще мінімум 2 роки сидів в мишоловці війни в Україні, куди старий та лоховатий Кремлівський Щур здуру вскочив на початку 2022 року.

А Вільна Європа буду продовжувати своє гарне мирне життя та ще й отримувати сотні тисяч українських дітей та молоді 18+, яких вона успішно асимилює як своїх нових громадян, які будуть працювати на Вільну Європу .

А що Україна? Все просто - а яка доля у витратного материалу ( сир ) , через який Дурний Щур поліз до мишоловки?

Сумно, бо ЗЕ-Украіна, на відміну від України Папєрєдніка, вже не Суб'єкт, а Об'єкт ... Україна не за столом перемовин, а на столі . На жаль!
показати весь коментар
20.03.2026 09:17 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Як? Будете далі його просити навколішки? ПРИ ТОМУ ШО ЦЕ НЕ ЙОГО ГРОШІ!!!
показати весь коментар
20.03.2026 07:40 Відповісти
"Була одна умова - умова, що Угорщина, Словаччина, Чехія не братимуть участі в позиці. Ця умова була виконана"

Тобто ці утирки навіть і не надавали своїх грошей під цю позику. Але іншим країнам ЄС її забороняють надавати. Просто якесь екстремальне нахабство, лицемірство та відверте підігравання *****.
показати весь коментар
20.03.2026 07:41 Відповісти
У язычників в лаптях, знову чуть не вкрали викладки процессора Інтелл креслення вімани прям з сраки. Ледь вдалось відбитись від *********. І як ім вдається їх красти, скільки не дивилися, там одне гівно. ще одна таємнича таємниция, дивіться наш серіал на г+г кожного понеділка в 16:00
показати весь коментар
20.03.2026 07:57 Відповісти
Чули. Місяць тому. І два. Грошей так і немає.
показати весь коментар
20.03.2026 07:51 Відповісти
вона вигризе,бо її відсотки закладено у тіло кредита,ви вірите що всі ,,партнери-допомогачі,, не мають з фінансування зиску???я ось не вірю....
показати весь коментар
20.03.2026 07:54 Відповісти
73/43%зебіл, я би, може, тобі і повірив, якби ти не був в моєму кондуїті жирних подляцьких брехливих ботів
показати весь коментар
20.03.2026 08:58 Відповісти
Всім по барабану, у що ти віриш, чи не віриш. Важливі лише факти, а не твої вірування.
показати весь коментар
20.03.2026 09:56 Відповісти
Або ви реформуєте ЕС, або підете у небуття. Я знаю що ви оберете другий варіант.
показати весь коментар
20.03.2026 07:51 Відповісти
вони вже йдуть до нього,криза яка насувається розжене їх по своїх внутрішніх кордонах,більша половина єс на дотаціях,а якщо трумпель розвалить нато......це і поставить жирнючу крапку,бо сам союз вибудовувався як економічно-військовий....
показати весь коментар
20.03.2026 07:58 Відповісти
показати весь коментар
20.03.2026 09:17 Відповісти
Завжди так, розумніші використоують тупіших.
показати весь коментар
20.03.2026 09:34 Відповісти
Звісно , якщо виборець країни тупий на 73% !
показати весь коментар
20.03.2026 10:30 Відповісти
..пів року це чуємо! Думаєте орбан змінить свою думку? Вирішуйте питання як найшвидше, а то буде запізно, сопліжуї!!
показати весь коментар
20.03.2026 09:19 Відповісти
Це помста Фон дер Ляєн за те що не підтримали її ідею передачі кацапських грошей. Тоді вони легко обійшли вето Фіцо і Орбана придумавши нові правила. А зараз вона знову включила цю дурну гру, як вже багато разів робила.
показати весь коментар
20.03.2026 09:28 Відповісти
З фрау фон дер Ляєн сьогодні пивну
показати весь коментар
20.03.2026 09:34 Відповісти
ЄС фактично авторитарно керується емоціями однієї старої жінки.
показати весь коментар
20.03.2026 09:36 Відповісти
Яка однозначно більше нашкодила Європі, чим принесла користі. Зараз вигребуть наслідки "зеленої повістки" повною ложою.
показати весь коментар
20.03.2026 09:38 Відповісти
ЄС не керується її емоціями. Вона лише координатор.
А от один старий пдрс орбан хоче поставити всю європу раком.
показати весь коментар
20.03.2026 09:58 Відповісти
Одним словом, прокинувся вже винен ти і вся твоя сім'я, тільки куди вони кануть ці гроші, схвалено 90, але зайде 50, для схвалення потрібно ділиться. Як вчасно, немає миру, але й немає допомоги армії , перекроїмо бусифікацією до останнього українця , ось і вся допомога.
показати весь коментар
20.03.2026 09:35 Відповісти
Їй вже пора перейменувати посаду з президентші на якусь фюреркиню. А по друге . це означає зо євросоюзу скоро гаплик.
показати весь коментар
20.03.2026 09:36 Відповісти
Цікаво як місцеві запроданці ні разу не паляться, виступаючи проти допомоги Україні.
показати весь коментар
20.03.2026 09:59 Відповісти
це кредит для україни, а у нас так це приподносять ніби це манна нібесна, але потім кожний українець буде віддавати його через збільшення цін на квартплату, електрику, газ і цінами на продукти та збільшення податків. І більша частина залишиться в європі і на ці гроші вони збільшать своє виробництво і збільшать робочі місця, а нам українцям за це платити і не тільки грошима а й життями на фронті...