9502 посетителя онлайн

Чешское правительство отказало Украине в покупке легких боевых самолетов, - спикер парламента Окамура

Окамура хочет добиться прекращения программ поддержки Украины

Лидер ультраправой партии в правящей коалиции премьер-министра Андрея Бабиша Томио Окамура сообщил, что чешское правительство решило не продавать Украине легкие боевые самолеты.

Об этом сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на Bloomberg.

По его словам, приобретение замены истребителям L-159 для украинских военно-воздушных сил обойдется Праге дороже, чем она заработает от продажи самолетов отечественного производства.

Окамура раскритиковал предложение Киева о покупке самолетов, о котором президент Чехии Петр Павел говорил на прошлой неделе. Премьер Бабиш заявил, что окончательное решение еще не принято, но министр обороны подчеркнул, что армии такие самолеты нужны.

По данным Bloomberg, это решение демонстрирует конфликт между президентом Павлом, сторонником поддержки Украины и НАТО, и правительством Бабиша, который учитывает влияние ультраправых партнеров по коалиции. В то же время правительство Чехии продолжает поставлять боеприпасы в Украину, демонстрируя прагматизм в отношениях с другими лидерами ЕС.

Что предшествовало?

Спор вокруг заявлений Окамуры

  • Конфликт возник после новогодней речи спикера Палаты депутатов Томио Окамуры, в которой он резко раскритиковал предоставление военной помощи Украине, выступил против ее членства в Европейском Союзе и негативно высказался о руководстве украинского государства.
  • Эти заявления вызвали острую реакцию как в чешском политикуме, так и в Украине. 5 января МИД Украины пригласил на беседу временного поверенного Чехии из-за недопустимых, по мнению Киева, высказываний Окамуры.
  • Посол Украины в Праге Василий Зварич публично раскритиковал позицию спикера чешского парламента. В то же время министр иностранных дел Чехии Петр Мацинка заявил, что не считает корректным, когда иностранный дипломат открыто оценивает заявления одного из ключевых конституционных должностных лиц страны.
  • В ответ глава МИД Украины Андрей Сибига отверг критику чешской стороны и встал на защиту украинского посла.
Топ комментарии
+20
Чистий чех.по морді зразу видно типовий словянський чоловік!Мудрий чеський нарід вибрав собі не чеха а якогось бурята москаля.В мене складається враження що нато близьке до розвалу в цьому році,якщо трампа не завалять.
показать весь комментарий
19.01.2026 14:30 Ответить
+17
Ця окамура - кацапський підсос. Всі ультраправі і ультраліві партії в ЄС зав`язані на кацапів були й є.
показать весь комментарий
19.01.2026 14:24 Ответить
+17
А хтось очікував від ************** чогось іншого? Побачите, що як тільки з Сосії знімуть санкції це вузькооке падло продасть рашистам ті самі літаки і скаже що це дуже вигідно для Чехії. Хто ще вірить в гарантії безпеки і мірні плани чи в інші домовленості і угоди в цьому гнилому світі?
показать весь комментарий
19.01.2026 14:28 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Ну так, це ж Чехію ішакєди щоночі атакують.
Насправді враховуючи те, що ішакєди почали оснащувати ЗКР, ідею треба згортати.
показать весь комментарий
19.01.2026 14:22 Ответить
ху із ЗРК ? Може ти думав про ПЗРК ?
показать весь комментарий
19.01.2026 17:30 Ответить
Р-60 чіпляють, це вже повноцінна зенітна керована ракета.
показать весь комментарий
19.01.2026 17:33 Ответить
не зовсім так , переглянь відео від наших військових
показать весь комментарий
19.01.2026 17:59 Ответить
Є і з ПЗРК варіант ішакєда.
показать весь комментарий
19.01.2026 18:00 Ответить
я не про варіанти , а про ефективність . Якщо про ПЗРК ще гадають щодо ефективності , то про ракету написали що то більше схоже на метод "на іспуг", бо запуск і керування викликають великий сумнів.
показать весь комментарий
19.01.2026 18:15 Ответить
Тут не сперечатимусь.
ПЗРК або ЗКР, але ішакєди можуть збивати наші літаки.
показать весь комментарий
19.01.2026 18:25 Ответить
"але ішакєди можуть збивати наші літаки." є така теорія , але на практиці швидше пошкодження від розльоту уламків . Хоча десь місяць тому була трагічна подія з вертольотом , а обставини так і не змогли встановити - просте зіткнення чи атака дрона , самописці нічого не фіксували неординарного і екіпаж не реагував а від вертольота ...... (( . Те що у реальному часі ними керують теж не секрет , кацапи навіть відводять шахед від цілі якщо попередній влучив .
показать весь комментарий
19.01.2026 18:40 Ответить
А ти в лобову атаку зібрався шахеда збивати? Чи вважаєш на ньому локатор стоїть як на винищувачі і він бачить на 360* ?
показать весь комментарий
19.01.2026 19:36 Ответить
Легкі бойові літаки - саме те шоб валити Шахеди - "допомога" Окамури Україні
показать весь комментарий
19.01.2026 14:22 Ответить
Ця окамура - кацапський підсос. Всі ультраправі і ультраліві партії в ЄС зав`язані на кацапів були й є.
показать весь комментарий
19.01.2026 14:24 Ответить
Так - але в Європі окамур стає більше - не менше і за них голосують
показать весь комментарий
19.01.2026 14:27 Ответить
Думаєте треба за лівачків голосувати з відкритими кордонами, DEI та всіма іншими лівацькими радощами?
показать весь комментарий
19.01.2026 14:38 Ответить
Ні - потрібно голосувати за адекватів - цей Окамура мабуть догуя наобіцяв чехам
показать весь комментарий
19.01.2026 14:45 Ответить
Хороший Окамура- це мовчазний Окамура. Ну, ви розумієте...
показать весь комментарий
19.01.2026 15:05 Ответить
Окамура - спіцер парламенту. Продаж Україні літаків - не його компетенція.
показать весь комментарий
19.01.2026 14:23 Ответить
А Бабіш прем'єром. І взагалі, нагадайте, які там у них результати минулих парламентських були?
показать весь комментарий
19.01.2026 14:24 Ответить
Гебня замовляє музику, а вони, відповідно, танцюють.
Чехи ж прекрасно пам'ятають 1968-й, але наївно сподіваються на ст.5.
показать весь комментарий
19.01.2026 17:19 Ответить
братушки! мільйон українців вам економіку підняли а ви так! кожний за себе!
показать весь комментарий
19.01.2026 14:26 Ответить
братушки, підніміть краще ту економіку у себе..
показать весь комментарий
19.01.2026 15:21 Ответить
У нас війна йде з ворогом який переважає нас в матеріальному плані вдесятеро, в в людському ресурсі вп'ятеро, не чув ні? Як ми можемо зараз підняти економіку? Якщо ми не витримаємо за пару років вони будуть у вас і згадаєте 68 рік. Чи ти ватнік і тоді саме цього і треба?
показать весь комментарий
19.01.2026 15:33 Ответить
на тикай,
з тобою ніхто не розмовляв..
якесь мудило звиздить про якийсь там міліон,
та що той «міліон» підняв за пару років економіку Чехії,

а ти якого прутня втручаєшся?
війна іде..
новина дня..
вже від 2014 року йде..
не замітив?
кремлебот пише, що кожний за себе,
похвали його..
показать весь комментарий
19.01.2026 15:48 Ответить
Лопатой по **** хо, робот куєв? Ти шось разкукарєкался докуя! Тіки 600 тис офіційно зареєстрованих українців в Чехії - це тобі не міліон?
показать весь комментарий
19.01.2026 19:33 Ответить
- Окамура, де ти була?
Ми гукали, ти не чула.
- Я в ******* під столом
їла ка$ку з Zолотком…
показать весь комментарий
19.01.2026 14:28 Ответить
А хтось очікував від ************** чогось іншого? Побачите, що як тільки з Сосії знімуть санкції це вузькооке падло продасть рашистам ті самі літаки і скаже що це дуже вигідно для Чехії. Хто ще вірить в гарантії безпеки і мірні плани чи в інші домовленості і угоди в цьому гнилому світі?
показать весь комментарий
19.01.2026 14:28 Ответить
Скільки ж цього продажного лайна пуйло посадило собі на зарплату по всьому світу!
показать весь комментарий
19.01.2026 14:29 Ответить
Чистий чех.по морді зразу видно типовий словянський чоловік!Мудрий чеський нарід вибрав собі не чеха а якогось бурята москаля.В мене складається враження що нато близьке до розвалу в цьому році,якщо трампа не завалять.
показать весь комментарий
19.01.2026 14:30 Ответить
По морді і по життю він японець корейського походження , не бурят, хоча від цього мудрості у чехів ні на грам не побільшало . Це наслідки довбаної глобалізації, помножені на совковізацію чехів після другої світової, не ті тепер чехи .......
показать весь комментарий
19.01.2026 17:37 Ответить
Мама чешка, батько японець. В Японії жити не вийшло, приїхали до Чехії.
показать весь комментарий
19.01.2026 18:32 Ответить
Чехія не монополіст в виробництві легких літаків. По світу багато виробників. Якшо чехам не треба гроші то хай ідуть найух.
показать весь комментарий
19.01.2026 14:36 Ответить
А зеленський, Павелу, майже... поцілував!
показать весь комментарий
19.01.2026 14:36 Ответить
майже..
тут хлу ли'жуть д'упу аж прицмокують..
показать весь комментарий
19.01.2026 15:25 Ответить
Шо там наші геополітики з оп?Ау!Як допомогу на надає то піаряться-хваляться усі.А тут чия "заслуга"?В вечірній уринотерапії буде згадка?Ми ніб оборони похвалиться.
показать весь комментарий
19.01.2026 14:43 Ответить
Про пражскую весну,не чув не бачив, одним словом-недолугий телепень.
показать весь комментарий
19.01.2026 14:49 Ответить
його батьки в ту пору були ще японцями.
показать весь комментарий
19.01.2026 15:02 Ответить
Якщо вірити ШІ , то ще корейцями , останнього х.я без кімчі догризали ((
показать весь комментарий
19.01.2026 17:39 Ответить
Вміють чехи вистрілити собі в ногу. Я не бачив черги за L‑159. А Україна могла б купити їх під сотню. Поки вони актуальні.
Через 2 роки вони нафіг будуть не треба. Ідіоти. "Чеська збройовка" "Кольт" купила, дякуючи Україні.
показать весь комментарий
19.01.2026 14:53 Ответить
"А Україна могла б купити їх під сотню. " Могла б, якби вони були , а так їх всього щось із два десятки .
показать весь комментарий
19.01.2026 17:41 Ответить
бурято-кореєець окамура - вислуговується перед російськими чекістами по максимуму.

в принципі, всі ці корисні ідіоти - діять однаково по всьому світу:

- обовязково 99.9% їх дій дивним чином співпадають з інтересами росії;

- і дивним чином завжди чуємо: "<НАЗВА_КРАЇНИ> is first", "ми і так вже сильно допомогли", "нам потрібніше", "нам так і не подякували"
показать весь комментарий
19.01.2026 15:00 Ответить
Парочку таких висерів - і Павел розпустить цей парламент *****.
показать весь комментарий
19.01.2026 15:01 Ответить
Старушка Європа починає показувати своє справжнє обличчя. Повна відсутність інстинкту самозбереження та об'єднання перед спільною загрозою. Так само було і у 38-39 рр. Замість об'єднатися та чинити опір - наживались на біді один одного. Не дивно, що у Гітлера, що у Сталіна не було проблем із завоюванням цих обісраних нащадків славних гуситів.
показать весь комментарий
19.01.2026 15:12 Ответить
на бабіша і окамуру заведені крімінальні справи..
поки не голосували в парламенті за видання, чи не видання,
цих злодіїв правосуддю,
вони будуть триматись купи..
і до того часу вони можуть с''рати всім,
і собі навзаєм,
на голови,..
але стерплять все..від «партнера»..
головне не нести відповідальність за свої злочини..
показать весь комментарий
19.01.2026 15:18 Ответить
Що ж це коїться, що чехи і словаки вибирають собі кримінал у владу (у Фіци теж є кримінальні справи)? Незрілі демократії, типу нашої з Януковичем?
показать весь комментарий
19.01.2026 16:38 Ответить
А у нас вже перезрівша , чи саме достигла ? Бо щось не визначуся .....
показать весь комментарий
19.01.2026 17:44 Ответить
Наслідки любові до мокшаньских болот!!! Павелу треба розігнати і раду і уряд, це в його правах президента!!!
показать весь комментарий
19.01.2026 15:23 Ответить
Понаобирати отаке?...Якось я був кращої думки про чехів. Переплюнули навіть наші 73%. Полукровка-япошка...фашист....Повний пи₴дець.
показать весь комментарий
19.01.2026 15:36 Ответить
Ну що ж, шкода звичайно, але що поробиш,будемо купляти в іншому місці,та інші літаки,а той "недочех" косоокий, нехай робе собі "сіпукі".
показать весь комментарий
19.01.2026 16:01 Ответить
Л-159 це навчально-тренувальний реактивний літак чеського виробництва (глибока модернізація попередньої машини того ж призначення Л-39, яку досі використовують в українських авіаційних вишах в якості літака початкового рівня). Не розумію чим вже він так критично потрібний чеській армії, адже його можна використовувати хіба що в якості легкого штурмовика з некерованою зброєю хіба що проти якихось партизанів без засобів ППО. Щодо застосування проти 'шахедів', він, по-перше, немає засобів їх виявлення, по-друге, атакувати їх лише в режимі візуального прицілювання, але для цього він надто швидкий - і це по-третє. Для заявлених цілей підходить щось поршньове, а не реактивне. Президент пообіцяв, а уряд відмовив - і перше, і друге не має практичної цінності.
показать весь комментарий
19.01.2026 16:27 Ответить
Саме так.Це не дуже вдалий варіант. Він має бути маневрений -у L крило невдале для цього.Та ще двигун на таких швидкостях біля землі краще "пістон" з його міттевим відгуком на зміну тяги.
показать весь комментарий
19.01.2026 17:25 Ответить
"Для заявлених цілей підходить щось поршньове, а не реактивне." Хто і коли "заявляв " цілі ? (( Спробуй поршньовим перехопити крилату ракету ((
показать весь комментарий
19.01.2026 17:46 Ответить
Чурка.
показать весь комментарий
19.01.2026 18:51 Ответить
Жаль! Ще однією антиукраїнською паскудою стало більше в Європі...
показать весь комментарий
19.01.2026 19:13 Ответить
Воно хворе. В дитинстві потрапило до дитбудинку. Й психіка нестійка. Таких неможна допускати до влади. Це неадекватне створіння.
показать весь комментарий
19.01.2026 19:34 Ответить