9124 посетителя онлайн

Китай призывает остановить боевые действия на Ближнем Востоке

Китай об обострении ситуации на Ближнем Востоке

Китай призывает участников конфликта на Ближнем Востоке прекратить боевые действия и не допустить дальнейшего обострения ситуации.

Об этом на брифинге заявила пресс-секретарь МИД КНР Мао Нин, сообщает Цензор.НЕТ со ссылкой на Укринформ.

Призыв Китая

"Текущая региональная ситуация является сложной и деликатной. Китай призывает все стороны немедленно прекратить военные операции, предотвратить дальнейшее расширение конфликта и усиление влияния региональной нестабильности на мировое экономическое развитие", - сказала Мао.

По ее словам, Китай глубоко обеспокоен последствиями конфликта для соседних с Ираном стран, поддерживает их в укреплении коммуникации и координации на основе добрососедства и дружбы и считает, что суверенитет, безопасность и территориальная целостность государств Персидского залива должны в полной мере уважаться.

"Китай готов сотрудничать с международным сообществом для обеспечения региональной безопасности, активного содействия миру и предотвращения конфликтов, а также поддержки усилий по урегулированию проблем путем диалога и переговоров", - подчеркнула пресс-секретарь внешнеполитического ведомства.

Удары по Ирану

  • Напомним, утром 28 февраля Израиль начал операцию по бомбардировке столицы Ирана Тегерана. Это совместная операция с вооруженными силами США.
  • Израиль назвал операцию против Ирана "Ревущий лев", а США – "Эпическая ярость".
  • Президент США Дональд Трамп заявил, что целью операции против Ирана является "разрушение ракетной промышленности, флота" Ирана и "обеспечение невозможности дестабилизации мира" Ираном.
  • Трамп обвинил Иран в "финансировании и тренировке" боевиков в Сирии, Ливане, Ираке и ХАМАС в Палестине.
  • Армия обороны Израиля сообщила, что задействовала более 200 истребителей для ударов по 500 целям в Иране.
  • Вечером 28 февраля высокопоставленный израильский чиновник заявил агентству Reuters, что верховный лидер Ирана Али Хаменеи был убит сегодня утром в результате авиаудара Израиля по Ирану. Его тело уже нашли.
  • Впоследствии президент США Дональд Трамп подтвердил смерть аятоллы Хаменеи.
Топ комментарии
+13
Хай парашу закликає припини.
показать весь комментарий
02.03.2026 12:43 Ответить
+12
Заклики закликуші такі ж ефективні, як і стурбованості ООН.
"Собака гавкає, караван йде"...
показать весь комментарий
02.03.2026 12:40 Ответить
+11
Іранська криза, ко-ко-ко
показать весь комментарий
02.03.2026 12:44 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Трамп зірвав свої переговори з Китаєм. Гешефт з іранською нафтою важливіше.
показать весь комментарий
02.03.2026 12:38 Ответить
Та там поки що незрозуміло. Виглядає так, що США системно відрізають Китай від джерел дешевої нафти, аби суттєво зменшити можливості Китая по економічному протистоянню з США. Бо одне діло, коли ти розповідаєш про "першу економіку світу і перегнав США" з цінами на нафту в 35 баксів, яку ти вичавлюєш з підсанкційних диктаторських режимів типу венесуельского, іранського та засрашинського. І зовсім інша справа, коли ти купуєш нафту по 70, коли тобі США дозволяють, а своїх запасів нафтогазу достатніх немає і ти динамив "друга Володимира" 15 років з додатковими нитками "Сили Сібіру". Вялічіє і фейкові "винищувачі 45го покоління J-35" якось швидко здуваються за таких ціна на ресурси.
показать весь комментарий
02.03.2026 13:28 Ответить
Китай не відновить закупки сої і трамп на виборах проїде
показать весь комментарий
02.03.2026 13:37 Ответить
Китай відріжуть від закупівель підсанкційної нафти Ірану, потім засрашки, потім ще якогось режиму. І врешті решт - погодиться Китай купувати те, що дозволить США. А фермерам соєвим в США руде лайно запровадить компенсації з федерального бюджету на пару-трійку лярдів - заткне ротяки... Так 70 років було і працювало. Що змінилось і це не спрацює?
показать весь комментарий
02.03.2026 14:25 Ответить
Заклики закликуші такі ж ефективні, як і стурбованості ООН.
"Собака гавкає, караван йде"...
показать весь комментарий
02.03.2026 12:40 Ответить
Хай парашу закликає припини.
показать весь комментарий
02.03.2026 12:43 Ответить
Іранська криза, ко-ко-ко
показать весь комментарий
02.03.2026 12:44 Ответить
А чьо так? 😲 А чому про "українську кризу" таких радикально безкомаромісних заяв нема? Томц, що на Близькому Сході таки війна, а в Україні так звана "криза"? 🤔 Цікаво аослцхати ктюитайську версію, в чомц різниця?
показать весь комментарий
02.03.2026 12:45 Ответить
В країнах, де немає нафти і газу, за мірками Китаю може бути лише «криза» - не заслуговують вони на «війну».
показать весь комментарий
02.03.2026 12:50 Ответить
Не так: в країнах, які не продають Китаю нафту та газ (або будь-які інші ресурси) в "товарних кількостях" за копійки, може бути лише криза. А от в країнах, які продають Китаю нафту та газ вдвічі дешевше від ринкової ціни - отам "ВІЙНА"... Саме тому Китай збудився і щодо Венесуели, і зараз щодо Ірану.

Бо США системно відрізають Китай від джерел дешевих ресурсів, кардинально підвищуючи для жовтопиких комуняцьких людожерів можливості з економічного протистояння з США.

І якщо це реально так, то "другові Володимиру" варто прямо зараз замислитись над наступним: "що буде зовсім скоро з тіньовим флотом, який возить дешеву нафту з засрашки в Китай" в цій системі координат...
показать весь комментарий
02.03.2026 13:24 Ответить
Заяв немає, тому що українці сцикають кожного дня бити по новоросійську і усть-лузі. А якби Україна зупинила завантаження танкерів кацапською нафтою, то завили б усі. Китай би сам змусив кацапів вийти!
показать весь комментарий
02.03.2026 12:51 Ответить
Треба провести з Китаєм перемовини - європейську частини раши під нагляд Україні , а азіатську частину раши віддати Китаю . І тоді Китай буде качати нафту собі скількі хоче . Ось наприклад Трамп взяв під контроль Венесуелу - тєж буде качати собі нафту

Буданов і Сабіга , ПОРА разом з Китаєм накреслити нові кордони по території раши ‼️
показать весь комментарий
02.03.2026 12:57 Ответить
...росію попросіть зупинити війну в Україні, це у ваших силах, чому не зробили цього?
показать весь комментарий
02.03.2026 12:49 Ответить
"Мизамирці" пи₴доглазі.
показать весь комментарий
02.03.2026 12:51 Ответить
Остановитесь где то мы это уже слышали...
показать весь комментарий
02.03.2026 12:53 Ответить
Якщо Трамп зупиниться - це буде його особистий крах, крах республіканців, крах Америки. Шляху взад в нього нема
показать весь комментарий
02.03.2026 13:01 Ответить
А нащо йому зупинятись? В нього все ок - ну згоріла 1 з десь 800 військових баз, розташованих не на території США. І що? США здатні операції такої інтенсивності реалізовувати впродовж ... 20 років поспіль.

Якщо хтось забув, як вони можуть - 20 років в Афганістані безперервно йшов потік вояків, машин, БК, грошей в країну, в якій навіть залізничної мережі немає. $2`000`000`000`000 баксів вгатили в "перевиховання" моджахедів (читай - в повітряне сполучення через всю планету та утримання персоналу на всіх ланках логістичного ланцюга, не кажучи вже про бойові дії).

Зрозумійте, США і Трамп в цій операції навіть не "напружились". Ну злітали 4 стратега Б-2 не на навчання, а на бойове бомбардування. І що?
показать весь комментарий
02.03.2026 13:13 Ответить
Логістика , для тривалої операції , в них не підготовлена . На тиждень - два їх вистачить ... і все .
показать весь комментарий
02.03.2026 13:24 Ответить
Не дуже зрозуміло про що ти - в них логистика налаштована на безперервне постачання 800 закордонних баз. Ця операція для них - це "на рівні похибки" щодо додаткових витрат. Бо це ж не наземна операція. А робота ракетами, безпілотниками та палубної авіації на основі запасів АУГ та місцевих десятка баз. Які, нагадую, спокійно "тримали" наземну операцію США в Іраку.

Мало хто розуміє вогняну міць навіть 1 АУГ. Якщо коротко: там, за деякими оцінками, до 5'000 ракет різних типів в пускових і трюмах. Для порівняння: за 4 роки повномасштабки засрашка спромоглась випустити по Україні менше 5000 ракет різних типів.
показать весь комментарий
02.03.2026 13:42 Ответить
1 - без наземної операції ці удари нічого не змінять .
2 - по базах США іранці гамселять вже 3-й день ... і доволі влучно
3 - амери вже "вмикають задню" - почитай останні заяви Рубіо
показать весь комментарий
02.03.2026 13:45 Ответить
3тій чи 5тий "тимчасовий уряд" в Ірані, після прильоту добрих ракет в бункери відповідні попередніх "урядів", приповзе на пузі за дозволом отримувати 5% від продажу нафти...

А що там Рубіо каже на камеру - начхати. В п'ятницю він казав "та ні, яка операція? по Ірану? та ні, то все брехня". Дивіться по факту зупинки ударів по Ірану. Зупиняться на тиждень і більше - значить домовились або вирішили, що "поки що досить, на 3-5 років обмежили борзість". Продовжуватимуться - ну, значить, не знайшлось ще тих, хто приповзе.

Ніхто такі операції, з сотнями бомбардувальників і тисячами ракет, не починає, щоб зупинитись без досягнення якихось конкретних цілей. Он, подивіться на ***** - ніяких цілей не досягнуто, тому він не зупиняється, навіть з перспективою руйнації режими. Бо за невдалу операцію - свої ж знесуть. Руде лайно теж можуть почати зносити за "ну, просто так постріляли і надалі дозволили чалмоголовим робити що заманеться, а витрати на операцію - ну, з ким не буває, помилились".
показать весь комментарий
02.03.2026 13:58 Ответить
Озабочєність виразіть, людожери комуняцькі. Як там в Уйгурщині? Всіх незгодних з "лінією партії" вже перевиховали в трудових таборах? Чи ще є недобитки, заради яких ви там концтабори побудували?
показать весь комментарий
02.03.2026 13:08 Ответить
Я понимаю, что "богоизбранные" умнее меня, но нахрена они все это устроили? Или астероид межпланетный им послание передал?)
показать весь комментарий
02.03.2026 13:20 Ответить
В них в оборонній доктрині Китай названий головним геополітичним супротивником, офіційно. А засоби стримування таких супротивників, вже 70 років в них - це обмеження доступу до ресурсів. 800 закордонних баз вони утримують не для краси, а для "проекції сили" в потрібні точки планети.

Тож зараз, думаю, триває геополітична операція обмеження доступу Китаю до дешевої нафти. І якщо це так, то дуже логічно виглядає ланцюжок: Венесуела (інвестиції китайські по пи*ді, важка підсанкційна нафта дешево - йок), Іран (проксі китаю на близькому сході, якісна підсанкційна нафта дешево - йок), тіньовому флоту і засрашці - приготуватися, бо продавати більше дешевої нафти Китаю засрашці вже ніхто не дозволить, ці часи закінчуються.
показать весь комментарий
02.03.2026 13:51 Ответить
Возможно, но цена за таки обмеження? Может быть выше чем профит.
показать весь комментарий
02.03.2026 13:54 Ответить
Ну і яка ціна? Відстріляли 2-3% ракет, які впродовж року і так списали б? Прокатались 2 АУГ через всю планету? Так ті АУГ і так часто катаються - це рутина для них. Бюджет Пентагону в $1`000`000`000`000 на рік для того і виділяється, аби всі 11 АУГ були боєготові і перебували в будь-який момент часу, з всіма своїма 55'000 ракет в тому місці, де треба уряду...
показать весь комментарий
02.03.2026 14:23 Ответить
Да причем здесь ракеты! Ближний восток, весь с миллиардами. Пару месяцев хаоса. В Украине зима без отопления, там лето без кондиционеров. Дальше не буду продолжать.
показать весь комментарий
02.03.2026 14:50 Ответить
Виражаємо глибоку стурбованість і закликаємо до припинення китайсько-іранської кризи