8359 відвідувачів онлайн

На будівництво тимчасового перекриття місця підриву Каховської ГЕС потрібно буде два місяці, але лише після деокупації, - "Укргідроенерго"

гес,каховська

Після деокупації фахівці будуть готові й зможуть швидко розпочати будівництво тимчасового перекриття місця підриву Каховської ГЕС.

Про це в ефірі телемарафону повідомив генеральний директор держкомпанії "Укргідроенерго" Ігор Сирота, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Радіо Свобода".

"Ми можемо зупинити воду й вже розробляємо проєктне рішення щодо ліквідації наслідків і щодо термінового будівництва перемички на верхній частині водойми, щоб можна було перекрити місце, де була підірвана станція і гідроспоруда. Це буде вимагати часу – приблизно два місяці. Але зробити це можливо лише після деокупації", - сказав Сирота.

Як повідомляв Цензор.НЕТ, вранці 6 червня стало відомо, що російські окупанти підірвали Каховську ГЕС. Внаслідок підриву повністю зруйновано машинний зал, станція не підлягає відновленню.

У регіоні розпочато евакуацію. Затопити може 80 населених пунктів. Загалом у критичній зоні на правому березі Дніпра перебувають 16 тис. людей.

Підрив Каховської ГЕС загрожує тимчасово окупованій Запорізькій атомній станції, проте зараз ситуація під контролем. Також підрив може спричинити дисбаланс в енергосистемі України. Поля на півдні України можуть перетворитися на пустелю.

За даними української розвідки, ніхто, крім Росії, не мав технічної можливостіпідірвати ГЕС. Видання NYT опитало експертів і теж дійшло висновку, що станцію підірвали зсередини. В телеграм-каналі 205 мотострілецької бригади РФ, яку підозрюють в підриві дамби, про мінування ГЕС і можливість підриву писали ще в жовтні 2022 року.

Кремль твердить, що росіяни нібито не причетні до підриву Каховської ГЕС, і покладає всю відповідальність на українців.

Топ коментарі
+12
людина не розуміє різницю між залатати і побудувати наново? співчуваю
показати весь коментар
08.06.2023 12:18 Відповісти
+9
я б за те, щоб залишити все як є - нижній Дніпро перетворився на нормальну річку та екосистему як до комуністів, Крим як і було задумано природою в напівпустелю, а Африканські негри нарешті почнуть працювати, а не чекати халявного зерна з України
показати весь коментар
08.06.2023 12:30 Відповісти
+5
Шо, не треба нічого будувати? Залишимо так як є?
показати весь коментар
08.06.2023 12:17 Відповісти

Завантаження...