8536 відвідувачів онлайн

Запускаємо верифікацію терміналів Starlink в Україні, - Федоров

Starlink в Україні: запускають верифікацію терміналів

Незабаром в Україні працюватимуть лише перевірені й зареєстровані термінали Starlink. Всі інші буде відключено.

Про це повідомив міністр оборони Михайло Федоров у Telegram, передає Цензор.НЕТ.

Подробиці

За його словами, уряд ухвалив постанову про впровадження "білого списку" для терміналів супутникового Starlink.

"Це реакція на використання росіянами Starlink. Російські дрони, оснащені терміналом, складно збити. Вони летять на низькій висоті, стійкі до РЕБ та керуються оператором у режимі реального часу навіть на великих відстанях.

Єдине технічне рішення для протидії — запровадження "білого списку" та авторизація всіх терміналів. З ініціативи українського уряду ми втілюємо його у взаємодії зі SpaceX", - пояснив очільник Міноборони.

Реєстрація

Федоров зазначив, що процес реєстрації Starlink для українців буде максимально простим.

"Лише один візит у найближчий ЦНАП — безоплатно, швидко й без зайвої бюрократії. Для бізнесу також буде простий та зручний алгоритм верифікації терміналів Starlink — онлайн на порталі Дія", - додав він.

Водночас, зауважив міністр, військовим звертатися до ЦНАПу не потрібно — для Сил оборони вже діє окремий захищений канал через DELTA.

"Також вам не треба ставити власні термінали на баланс військової частини чи передавати дані облікових записів — лише убезпечити свій термінал від блокування, внісши його в "білий список".

Завдяки "білому списку" ми зберігаємо стабільний звʼязок для українців, посилюємо безпеку й позбавляємо ворога технологічних переваг. Це вимушений крок уряду, щоб зберегти життя українців та обʼєкти нашої енергетики", - підсумував Федоров, додавши, що детальну інструкцію щодо реєстрації терміналів нададуть найближчим часом.

Що передувало?

Топ коментарі
+10
главное что бы в "белом списке" со временем не появились номера вражеских терминалов...
показати весь коментар
02.02.2026 10:52 Відповісти
+2
Почнуть людей стріляти як в Ірані.
показати весь коментар
02.02.2026 11:28 Відповісти
+2
Ой мені це все не подобається! Це був єдиний канал звязку не підконтрошльний нашій владі. Не дай бог почнуться знову майдани і інтернет в нас пропаде у всіх миттєво, будемо голубами слати сповіщення =(
показати весь коментар
02.02.2026 14:43 Відповісти

Завантаження...