9302 відвідувача онлайн

Орбан вкотре вимагає відновити нафтопровід "Дружба": Немає нафти – немає грошей

віктор,орбан

Угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан заявив, що Будапешт не змінить своєї позиції щодо фінансових рішень ЄС для України, доки не буде відновлено постачання російської нафти трубопроводом "Дружба".

Про це він сказав у відео, яке опублікував у Facebook, передає Цензор.НЕТ.

Заява Орбана

Нагадаємо, 17 березня Україна прийняла пропозицію ЄС щодо залучення фінансових ресурсів та експертної підтримки для відновлення поставок нафти до Угорщини й Словаччини через "Дружбу".

Після цього Орбан заявив, що обговорив це питання з головою Європейської Ради Антоніу Коштою та прем’єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо.

"Якщо немає нафти, немає грошей. Я сказав, що позиція Угорщини залишається незмінною", - наголосив угорський прем’єр.

Звинувачення України

Орбан знову звинуватив Україну в тому, що вона "не прийняла" угорських "експертів", які приїжджали, аби оглянути та перевірити стан нафтопроводу.

"Вони не погоджуються і навіть відкрито заявляють, що не мають наміру передавати дешеву російську нафту до Угорщини", - поскаржився Орбан.

Він заявив, що розглядає цю "нафтову блокаду" як привід для опозиційної партії "Тиса" втрутитися у вибори в Угорщині: "Тому ситуація надзвичайно проста. Якщо немає нафти, немає грошей".

Атака РФ на нафтопровід "Дружба"

  • 7 січня внаслідок російської атаки у Бродах на Львівщині було пошкоджено об'єкт інфраструктури. Нафтогаз повідомив, що армія РФ атакувала об'єкт критичної інфраструктури у західному регіоні України. Спалахнула пожежа, технологічні процеси на об'єкті зупинили.
  • За інформацією видання Enkorr, йдеться про об'єкт у місті Броди Львівської області, пов’язаний із нафтопроводом "Дружба".
  • 12 лютого голова МЗС України Андрій Сибіга заявив, що постачання російської нафти через нафтопровід "Дружба" було припинено з 27 січня через російську атаку. Він також розповів, що Будапешт готується поскаржитися на проблеми з транзитом.
  • Уряди Угорщини та Словаччини оголосили про припинення експорту дизпалива в Україну до відновлення російських постачань нафти трубопроводом "Дружба".
  • 11 березня у МЗС України заявили, що на територію України заїхала група громадян Угорщини, яка не має офіційного статусу чи запланованих офіційних зустрічей.

  • Президент Зеленський заявив, що йому не відомо, що в Україні робить угорська делегація.

  • Згодом міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто після того звинуватив Зеленського у брехні та опублікував угорську ноту, з якої випливає, що Будапешт просив про організацію зустрічі Цепека з українським міністром Денисом Шмигалем.

  • Водночас нота МЗС свідчить про те, що угорська сторона не узгодила з Україною візит своєї делегації до нафтопроводу "Дружба" і отримувала від Києва пропозиції про інші терміни візиту.

Топ коментарі
+22
Нафтопровід працював а воно постійно блокувало допомогу Україні.
показати весь коментар
17.03.2026 16:53 Відповісти
+15
не розумію ту істерику про дружбу.
дружбу не можливо відновити з багатьох причин.
перше, нахєр нада.
друге, кацапи поцілили в дружбу.
третє, спеціально навчені цигани, вкрали та розпилили на металобрухт декілька кілометрів тієї дружби.
коли вони це зробили, взагалі не можу збагнути!
так шо, вітьок орбан, дружба тютю.....
показати весь коментар
17.03.2026 16:54 Відповісти
+10
Як вже ця жаба за_бала...
показати весь коментар
17.03.2026 16:51 Відповісти

Завантаження...