10396 відвідувачів онлайн

ЗАЕС вийшла з блекауту, який тривав місяць, - Міненерго. ВIДЕО

Енергетики відновили живлення окупованої російськими загарбниками Запорізької АЕС.

Про це повідомила міністерка енергетики Світлана Гринчук, інформує Цензор.НЕТ.

"ЗАЕС вийшла з блекауту: енергетики відновили живлення тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції. Це дозволило вивести станцію з режиму повного – десятого за ліком блекауту, – в якому вона перебувала протягом останнього місяця", - зазначила вона.

Ремонт лінії 750 кВ "Дніпровська" завершено, наразі тривають роботи на лінії 330 кВ "Феросплавна".

Весь цей час роботу ЗАЕС підтримували виключно аварійні дизель-генератори, що створювали безпрецедентну загрозу ядерній та радіаційній безпеці Європи.

"Причиною місячного знеструмлення стали дії російських окупаційних військ, які систематично обстрілюють та пошкоджують лінії електропередач, що з’єднують ЗАЕС з об’єднаною енергосистемою України", - додала міністерка.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення РФ українські енергетики відновлювали лінії живлення станції 42 рази.

Що передувало?

Раніше гендиректор Міжнародного агенства з атомної енергії Рафаель Гроссі повідомив, що розпочався ремонт ліній електропередач, що живлять ЗАЕС. Поблизу станції локальне "перемир’я".

Нагадаємо,президент України Володимир Зеленський повідомив, що на Запорізькій АЕС критична ситуація, сьомий день станція працює на генераторах. 29 вересня Сибіга та Гроссі обговорили загрози для ЗАЕС.

Також повідомлялося, що через відсутність зовнішнього живлення понад 72 години аварійні генератори на Запорізькій АЕС працюють на максимум. Можливе неконтрольоване нагрівання реакторів, порівняне зі сценарієм Фукусіми.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що російські окупанти намагаються залучити МАГАТЕ до перепідключення станції, щоб виправдати крадіжку.

Запорізька АЕС вийшла із блекауту. Живлення відновлено

Топ коментарі
+5
https://www.president.gov.ua/

Президент України Володимир Зеленський

Офіційне інтернет-представництво
Президент ознайомився з роботою підрозділів морської охорони Прикордонної служби та ДСНС в Азовському морі

15 червня 2019 року - 18:31
Під час робочої поїздки до Маріуполя Президент України Володимир Зеленський ознайомився, як відбувається підводне розмінування в акваторії Азовського моря.
показати весь коментар
23.10.2025 11:59 Відповісти
+4
так в нас вільна країна. це моє право. чуєш всезнайка,а хто розмінував чонгар та акваторію чорного моря біля маріуполя? а навіщо кацапи своїм літаком зєлю привезли з оману?
показати весь коментар
23.10.2025 11:36 Відповісти
+4
Який активний та дієвий призєдент , тільки 20 травня 2019 року відбулася інавгурація, а менше ніж через місяць він ********* рукава розміновує акваторію Азовського моря, розміновуються північ та південь України. закриває ракетно-снарядні програми, танкові заводи переводить на 3-и денний, а потім і 1-но денний графік робити,
зупинка виробництва бойових катерів і т. п.
показати весь коментар
23.10.2025 12:07 Відповісти

Завантаження...