Корупція в енергетиці: Долари, вилучені НАБУ, могли незаконно потрапити зі США в Україну, - Ярова
Вилучені детективами НАБУ під час обшуків у справі про корупцію в енергетиці кошти, могли незаконно потрапити зі США до України.
Про це повідомила у Фейсбуці Дана Ярова, передає Цензор.НЕТ.
Вона звернула увагу, що на пачках доларів, фото яких оприлюднило НАБУ, видно позначки ATLANTA та KAN CITY - це банки Федерального резерву США.
"Такі пакування не з’являються у приватних осіб випадково. Це офіційна банківська готівка, яка могла потрапити сюди лише через перетин державних кордонів. І тут питання вже не лише до НАБУ, яке проводить обшуки у посадовців. Це питання до ФБР, бо злочин скоєно на території двох держав одночасно", - зазначила вона.
Злочин на території США було вчинено, якщо готівку було незаконно вивезено без декларування, а на території України - якщо вона була незаконно ввезена чи використовується у схемах відмивання або корупції.
"У США декларування понад $10,000 є обов’язковим. В Україні теж. Недекларування в обох країнах — федеральний злочин у США і кримінальний злочин в Україні", - наголосила Ярова.
За її словами, настав час координації між НАБУ, СБУ, САП та ФБР.
Що передувало?
- Раніше Цензор.НЕТ повідомляв, що НАБУ проводить обшуки у Міндіча, який виїхав з України за кілька годин до обшуків.
- Як повідомлялося, у вівторок, 4 листопада, в одній із філій відокремлених підрозділів НАЕК "Енергоатом" відбулися обшуки у справі про корупцію.
- Також НАБУ проводить обшуки в ексміністра енергетики Галущенка та "Енергоатомі".
- НАБУ та САП заявили про проведення масштабної операції з викриття корупції у сфері енергетики.
- Пізніше в НАБУ оприлюднили записи розмов та розповіли подробиці операції.

