9521 відвідувач онлайн

У родини топпосадовця СБУ Семенюка знайшли елітне майно: Служба безпеки заперечила незаконне збагачення

У родини топпосадовця СБУ Костянтина Семенюка знайшли люксову нерухомість

Родина очільника Полтавського управління СБУ Костянтина Семенюка у період 2021-2023 років набула у власність нерухомість і автівки загальною ринковою вартістю у понад 12 мільйонів гривень. Йдеться про преміум-автомобілі Mercedes-Benz, Audi Q8, апартаменти площею 120 квадратних метрів в Чернівцях та частку в комплексі відпочинку в Буковинських Карпатах.

Про це йдеться в розслідуванні журналістів "Схем" (Радіо Свобода), передає Цензор.НЕТ.

Майно батьків дружини Семенюка

Як йдеться у розслідуванні, майно, оформлене на батьків дружини Костянтина Семенюка, родина придбала у період, коли він обіймав керівні посади в Службі безпеки України. Зокрема, тоді він очолював відділ контррозвідувального захисту інтересів держави в Чернівецькому СБУ та був заступником Вінницького управління СБУ.

"Схеми" знайшли докази, що щонайменше частиною цього майна – Audi Q8 та апартаментами в Чернівцях – користується сам Семенюк із дружиною.

Так, у листопаді 2021 року теща Семенюка Галина Гуштик придбала апартаменти в ЖК бізнес-класу в Чернівцях загальною площею 120 квадратних метрів.

  • Продавцем нерухомості був Тітус Скрипа, батько забудовника і депутата Чернівецької міськради Ромео Скрипи, щодо якого місцева Державна фіскальна служба розслідувала кримінальне провадження щодо ухилення від сплати податків з продажу квартир в цьому ЖК.

У родини топпосадовця СБУ Костянтина Семенюка знайшли люксову нерухомість

Із 2016 року у цьому ж чернівецькому управлінні ДФС інспектором працювала Марина Семенюк – дружина Костянтина Семенюка, який на той час очолював відділ в Чернівецькому СБУ.

Мати Марини Семенюк змогла придбати ці апартаменти за 1,5 мільйона гривень. Хоча їхня ринкова вартість на той момент була вдвічі вищою – близько 3 мільйонів гривень, повідомляють "Схеми".

В апартаментах оселилась сама родина Семенюка – дружина Марина Семенюк з дітьми, це вказано в її декларації. 

У коментарі Цензор.НЕТ пресслужба СБУ повідомила, що квартира у Чернівцях була придбана матірʼю дружини посадовця СБУ у 2021 році, після того, як жінка повернулася в Україну із заробітків за кордоном. Юридичне оформлення цього обʼєкту нерухомості вона здійснювала напряму із продавцем квартири.

Також "на момент придбання цієї нерухомості у 2021 році дружина посадовця СБУ перебувала у декретній відпустці, не здійснювала своїх посадових обовʼязків як працівник ДФС, і не могла впливати на хід кримінальних проваджень".

Автівки та інша нерухомість

У матеріалі "Схем" йдеться, що у травні 2023 року тесть Семенюка Василь Гуштик став власником автомобіля Mercedes-Benz Mercedes-Benz GLE 350D 2020 року випуску. Вартість автівки, відповідно до оголошення про його продаж, складала 75 тисяч доларів (близько трьох мільйонів гривень).

У родини топпосадовця СБУ Костянтина Семенюка знайшли люксову нерухомість

У жовтні 2023 року Гуштик набув у власність ще один автомобіль – Audi Q8 2019 року випуску. Ціна продажу, за даними офіційного реєстру МВС, становила усього 68 тисяч гривень при ринковій вартості автомобіля усього в 60 тисяч доларів. Цю ж вартість угоди вказала Марина Семенюк у своїй декларації.

У родини топпосадовця СБУ Костянтина Семенюка знайшли люксову нерухомість

Продавцем автомобіля виявився вінницький бізнесмен Андрій Опанасюк, який потрапляв в поле зору Вінницького управління СБУ, заступником керівника якого на той час працював Костянтин Семенюк.

За словами Опанасюка, СБУ досліджувало придбання бізнесменом майнового комплексу "Вінницького лампового заводу" через те, що ним раніше володіли начебто росіяни, і надало "позитивну оцінку" цьому придбанню.

У пресслужбі СБУ нам заявили, що жодних перевірок придбання не проводили, бо "це не передбачено законом". Однак підтвердили, що бізнесмен мав статус свідка у кримінальному провадженні щодо змін у власності "Вінницького лампового заводу". При цьому зазначили, що покупкою опікувався сам тесть.

  • Підприємство "Вінницький ламповий завод" фігурує у двох кримінальних провадженнях Управління СБУ у Вінницькій області. 
  • Інше кримінальне провадження, де фігурує "Вінницький ламповий завод" було розпочато Управлінням СБУ у Вінницькій області у 2023 році. Воно стосувалося незаконного відчуження державного майна України, зокрема ВАТ "Вінницький ламповий завод", яке здійснила група осіб з-поміж громадян РФ, заявила СБУ.

Карпати

При цьому, як вдалось з’ясувати "Схемам" за допомогою джерел із доступом до бази даних про офіційні доходи, з яких сплачувались податки, Василь Гуштик з 1998 по грудень 2023 року офіційно заробив близько 900 тисяч гривень, а його дружина взагалі нічого офіційно не заробляла в Україні.

На запитання про те, звідки у родини гроші на нерухомість, автівки та базу відпочинку, Василь Гуштик у коментарі "Схемам" повідомив, що його дружина вже близько 20 років працює на заробітках в Італії, однак відмовився зазначити про який розмір доходу йдеться.

Як йдеться в матеріалі, у той же період – у жовтні 2023 року тесть Семенюка Василь Гуштик також придбав третину земельних ділянок площею 2 гектари у Буковинських Карпатах поблизу Національного природному парку "Вижницький", на яких розташований комплекс відпочинку з двома котеджами, басейном, чаном та панорамною сауною.

У родини топпосадовця СБУ Костянтина Семенюка знайшли люксову нерухомість

Коментар СБУ про Гуштика

"Транспортні засоби тесть посадовця СБУ придбав через майданчики із продажу вживаних авто. Відповідно, уся комунікація з цього приводу, включаючи питання юридичного оформлення та фінансової оцінки автомобілів велася через них.

Право на користування одним з транспортних засобів тесть посадовця СБУ надав своїй донці. Даний факт Костянтин Семенюк вказав у декларації, як це передбачено законодавством. Сам співробітник Служби безпеки пересувається на авто, що належать його тестю, лише під час відвідування родини, яка проживає у іншому місті", - заявила пресслужба СБУ.

Дружина Семенюка

Марина Семенюк, відповідно до її декларацій, також офіційно не мала достатньо коштів, щоб допомогти батькам придбати численну нерухомість та авто.

Як і сам голова Полтавського СБУ Костянтин Семенюк, судячи з його заробітної плати та задекларованих дружиною заощаджень.

Семенюк відмовився особисто коментувати обставини набуття його родиною майна та порадив звернутися до пресслужби.

Коментар СБУ

СБУ заявила у коментарі Цензор.НЕТ: 

"Батьки дружини посадовця СБУ понад 30 років регулярно працювали за кордоном. Зокрема, теща посадовця понад 25 років працювала в Італії, а до цього – 10 років в Ізраїлі. Відповідно, усе наявне у них майно було придбане за рахунок особистих накопичень та багаторічної трудової діяльності, яку вони здійснюють на постійній основі. 

Також підкреслюємо, що фінансово-господарська та підприємницька діяльність родичів К.Семенюка здійснюється офіційно, у рамках закону.

Про усі відповідні правочини та суттєві зміни у майновому стані К.Семенюк регулярно звітує у своїх деклараціях".

  • Зазначимо, що президент України Володимир Зеленський призначив Семенюка керівником управління Полтавського СБУ 7 серпня 2025 року. До цього він понад рік виконував обов’язки голови цього ж управління. Свою кар’єру Семенюк розпочинав у Чернівецькій області з посади оперуповноваженого.
Топ коментарі
+32
Якщо служба безпеки України безпекою України не піклується,а тільки займається власним незаконним збагаченням, тоді це пряма загроза національній безпеці України.
показати весь коментар
23.12.2025 19:57 Відповісти
+17
Пам'ятаєте як провалили Люстрацію ? Мінти, прокурори, судді. 99 % відмазались...
Так от Захід взагалі пропонував розігнати "сбу" та набирати і навчати кадри з нуля..
показати весь коментар
23.12.2025 20:00 Відповісти
+14
В СБУ заперечили.
Незаконного збагачення немає.
Семенюк старанно заносив туди, куди потрібно!
показати весь коментар
23.12.2025 20:04 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
показати весь коментар
23.12.2025 20:00 Відповісти
А куди дівати ту ******* що є зараз?
показати весь коментар
23.12.2025 20:09 Відповісти
А я знаю.
Хіба шо Нато створить штурмові заградотряди и всіх їх пошле в бій а весь мирняк - евакуює на безпечну відстань від Фронту.
Які ще варіанти, як врятувати країну в якій нема ні Президента ні Конституції ні системного Уряду ні Дипловатії...
показати весь коментар
23.12.2025 20:11 Відповісти
Монархіст Сралін ставів до стінки чесних людей, справжніх борців за народовладдя, а нагору просував монархистів, недобитих у 1917 році дворян, на кшталт рокосовського, шапошнікова, чижевського, сімонова, чи любові орлової. Результати такої від'ємної селекції, власне, й викладено в обговорюваній статті. Тож, не варто особливо захоплюватися Сраліним.
показати весь коментар
23.12.2025 20:42 Відповісти
Сралін спільно з Гітлером організували так звану велику вітчизняну війну, щоб в її вогні знищити десятки мільонів найбільш активного населення, готового боротися та вмирати за Радянську Владу. В результаті свідомість народу було переформатовано - саме тому пострадянським людям, предки яких у 1917 році скинули Тисячорічну Монархію, навіть в макітру не прийде бунтувати проти Ху?ла, Бульбофюрера, чи, якщо Ваша ласка, Дермака з кловуном.
показати весь коментар
23.12.2025 20:55 Відповісти
Та які переможці(( добре, що з Вас взяти, десь відсотків на 50 попали в тему, то й добре. Але:
Когда б и впрямь они парадом
Освободителей прошли,
То в грязь, со свастиками рядом,
И звезды б красные легли
показати весь коментар
23.12.2025 21:35 Відповісти
Та ви просто кровожерлива сталінстка! Не треба нам в Україні такого "задоволення"!
показати весь коментар
23.12.2025 20:43 Відповісти
Кажуть шось НАБУ та САП затормозили з пліваками?

А журналісти розслідувачі чомусь активізувалися й мстьою мстять саме СБУшникам, котрі як фашисти щемили агентів НАБУ ...

СЛУЧАААЙНААА? Не думаю.
Якась операція ПАВУТИНА навпаки
показати весь коментар
23.12.2025 19:58 Відповісти
й ще власне спостереження ...
Зі слів того ж Червінського- про Баканова
Використаний РИГОМАРОДНРНЕЮ чистокорисний ідіот Ванька - його головний бізнес за часів розквіту 95-го в Україні - торгівля нерухомістю у т ч .

Й О ДИВО !!! Малюк , замісник та тимчасовво майже рік ВО , провів по ньому внутрішнє розслідування, в плані що все там робили в підготовці до війни його агнети рашки замісники а не він ( Червінський це й підтвердив)...

ЯК РЕЗУЛЬТАТІ -
Вовка підписав указ на Малюка з ВО на керівника
А Баканов отримав юридичну освіту й став РІЄЛТОРОМ .
Й сьогодні саме нерухомість СБУ шників влади ЗЄ вибухає як бомба розслідувань журналістів .
Й знову питання - СЛУЧАЙНААА?
показати весь коментар
23.12.2025 20:09 Відповісти
ще припомніть як не робили реєстри місяць
такі справи розслідує сбу, такий закон
ви чули шось про результат розслідування???

я думаю то міндіч свої арештовані хати оформляв без перевірок
показати весь коментар
24.12.2025 08:02 Відповісти
Іпсо, яке знімали в Польщі.... Клєвєта
показати весь коментар
23.12.2025 19:58 Відповісти
Бойове крило СБУ воює - політичне "кришує"
Так і живемо!
показати весь коментар
23.12.2025 19:58 Відповісти
Так всі служби займаються набиванням кишеней, типо в країні ж війна роби що хочеш, покидьки..
показати весь коментар
23.12.2025 19:59 Відповісти
то все від святого духа. то не його.
показати весь коментар
23.12.2025 20:00 Відповісти
А почитав комментарий службы - прослезится, обнять и простить
показати весь коментар
23.12.2025 21:01 Відповісти
Так смешно, аж страшно) Ищите! Вы, если захаете еще много найдете!
показати весь коментар
23.12.2025 20:00 Відповісти
В СБУ заперечили.
Незаконного збагачення немає.
Семенюк старанно заносив туди, куди потрібно!
показати весь коментар
23.12.2025 20:04 Відповісти
Незаконное збагачення стій, раз, два!!
показати весь коментар
23.12.2025 20:06 Відповісти
показати весь коментар
23.12.2025 20:52 Відповісти
Та то другое, это они выращивали клубнику, малину, черешню и пчел держат на 6 сотках!!!
Я только одного не могу понять, почему селяне у нас такие бедные, если они делают все тоже самое всю свою жизнь?!🤣😂🤪🤡
показати весь коментар
23.12.2025 20:05 Відповісти
Бо їхні вулики не той президент благословляв.... Кадри "рішають все" )))
показати весь коментар
23.12.2025 20:13 Відповісти
СБУ зараз ,у часи війни , перетворилось на злодійське кубло !!!
показати весь коментар
23.12.2025 20:07 Відповісти
Будь ласка! Ні в що вона не перетворювалася. Була така горбата від народження, через ФСБшний інцест. Останній приклад з Хмельницького мав би ні в кого не лишити сумнівів.
показати весь коментар
23.12.2025 20:29 Відповісти
Это все последствия, ищите причину, каким образом они обогащаются?!
Я так понял шо НАЗК с миллионными зарплатами нужно разгонять!!!
Перед разгоном нужно проверить всех сотрудников о незаконном обогащении!!!
показати весь коментар
23.12.2025 20:08 Відповісти
порівнявши приведені факти на нього, із інформацією в СБУ , про статки де-яких інших працівників, вище перераховані аргументи ,є мізерними в порівняння, і не тягнуть на незаконне збагачення....
показати весь коментар
23.12.2025 20:11 Відповісти
Звісно СБУ заперечує, вони своїх п'ять відсотків з відкатів які їм платить опа відпрацьовують, те саме з прокуратурою і іншими дбеерами.
показати весь коментар
23.12.2025 20:12 Відповісти
прогнила "контора" вже давно....-навіть такими тупими плоскими "відмазками"....про 25 років паханини за кордоном ...- ким там "тещі - свеурухи" працювали, що топовими посадовцями в бізнес компаніях.... -гидко читати такі вімазки ..., а простих "васчильків - миколок" в бусик і на полосу...
показати весь коментар
23.12.2025 20:13 Відповісти
Як вони дружньо відмазують свого корупціонера, бо самі такі самі! Прогнило сбк наскрізь, хіба, що бойове крило залишилось... Подобався мені Малюк, та система схоже його засмоктала! В якого топ посадовця в сбу не тицни - майна, що не влазить в декларації на десятки-сотні мільйонів... Ганьба!
показати весь коментар
23.12.2025 20:17 Відповісти
Це усі ставленики агента ФСБ дерьмака , бакланов синочка в СБУ пристроїв недарма
показати весь коментар
23.12.2025 20:18 Відповісти
Вони давно вважають корупцію законною
це ж не бабка на базар з капустою приїхала, от кого треба оштрафувати
показати весь коментар
23.12.2025 20:19 Відповісти
Ей.
Бабка, що торгує на базарі капустою-це "клієнт" поліції.
СБУ "рішає" там, де можна отримати гарні "чайові".
Щоб одразу: на земельну ділянку, якусь квартирку в новобудові, або автомобіль преміум класу (бо в звичайне авто "принцеса" свою сраку не посадить.)

20% СБУ дійсно працюють.
Працюють так, як їм дозволяють засоби, обставини і можливості.
І вони не сильно ******* публічність.

Решта-це хаотичні бігуни: між кабінетами або з кабінету на вулицю, щоб перекурити і назад в кабінет, ще є водії та секретарки.
Саме вони ходять на брифінги, щоб торганути своїм їб🤬лом, після проведення успішної операції, до якої вони (як правило) не мають відношення.
показати весь коментар
23.12.2025 20:45 Відповісти
керують сбу якраз ті що торгують э - балами , оце прикрість
показати весь коментар
23.12.2025 20:52 Відповісти
Вінницький ламповий завод для вінницького СБУ - це лампа Аладдіна.
показати весь коментар
23.12.2025 20:22 Відповісти
Все, що накрав Порошенко, знаходять у Зельоних!!!
показати весь коментар
23.12.2025 20:22 Відповісти
Підкидає ночами...
показати весь коментар
23.12.2025 20:55 Відповісти
Якщо ви пропрацювали 20 або 25 років за кордоном, то ви купуєте своїм дітям апартаменти для проживання за 1.5 млн. гривень, а автомобіль (щоб возити дупи) за 3 млн. гривень.
Віримо!!!😂
Всі зазвичай так і роблять.
Вони думають про безпеку України?
Вони шукають, кого ще можна знежирити!
І знову на думці одне і те саме слово: "Реформи!"
показати весь коментар
23.12.2025 20:26 Відповісти
Про яку Безпеку України можна говорити, коли все життя родин цих злодіїв проходить за кордоном?
"...його дружина вже близько 20 років працює на заробітках в Італії"
Вона там малиною торгує? На кого цей цирк розраховано?
А дружина генерала СБУ Вітюка чим торгувала, які консульнації на мільйони гривень вона надавала і кому? СБУ - кубло злочинців. Крапка.
показати весь коментар
24.12.2025 10:00 Відповісти
Бідося, мамця Офіцера з українським прізвищем - 25 років мила унітази в Італії (втім, довідки про доходи та сплачені податки від італійської податкової, як я розумію, теж нема), щоб заробити Офіцерові на б/в автівку, яку він дозволяв собі використовувати лише для поїздок до родини в інше місто. Та ми всі маємо йому руки цілувати, за те що опікувався безпекою Української Держави, замість, від злиднев та відчаю, піти в кілєри, в кримінал, як багато хто у Дев'яності. Свята людина.
показати весь коментар
23.12.2025 20:49 Відповісти
Я на Новій Пошті ноутбук не можу забрати, бо треба підтвердити звідки гроші, а вони майно на мільйони грн купують і ніхто не питає "звідки лаве".
показати весь коментар
23.12.2025 20:50 Відповісти
Це вже підросла нова генерація "особливих". Поки одні гинуть на фронті, інші "рєшают вапроси" та "вішають людям лапшу на вуха"...
показати весь коментар
23.12.2025 20:50 Відповісти
Є СБУ яка воює, а є яка гроші заробляє. Та, що заробляє гроші підриває обороноздатність України. Тому має нести покарання. Вася Малюк наведи порядок в службі, ти ж герой України, не відмазуй корупціонерів.
показати весь коментар
23.12.2025 21:20 Відповісти
Вася Малюк покриває своїх злочинців, і це очевидно.
показати весь коментар
24.12.2025 10:05 Відповісти
Полтава сама корумпована і сама відморожена по кількості добових поставок цкунами разом з полюцією в парі, а отакі хитросракі доходяги спокійно крадуть наче й нічого нема.
показати весь коментар
23.12.2025 21:51 Відповісти
ЯКЩО БОРОДАТИЙ-ТОЧНО НЕ ХАБАРНИК!
ВІН НАВІТЬ НА БРИТВУ ТА МИЛО КОШТІВ НЕ МАЄ!
ЯК І НАШ НАЙВЕЛИЧНІЙШИЙ ЛІДОР ***********!!!!
ВЕСЬ ЧАС ВОНИ НА СЛУЖБІ,
НІКОЛИ ГОЛИТИСЬ,
НЕ ТЕ ЩО КОЖНІ ДВА ДНІ ДО ПЕРУКАРЯ ХОДИТИ ЗА 1000 ГРИВЕНЬ.
Ось посилання нашим бородачам де можна не дорого поголитись,
та для тупорилого зебидла щоб могли прикинути що їхня ЗЕТИСЯЧА це для зечиновника на пару днів тільки на обслуговування бороди.

https://www.barber-hottabych.com.ua/uk/
показати весь коментар
23.12.2025 22:08 Відповісти
ІПСО!)
показати весь коментар
23.12.2025 22:41 Відповісти
Використання службового становища для збагачення родини виглядає вже нормою, сбу взагалі підпорядкована президенту, ну а останній грає роль далі..
показати весь коментар
23.12.2025 23:18 Відповісти
ці тварі з той мусарні вже скоро не тільки квартирами і джипами . скоро і борзимі цуциками брати будуть хабарі . а пилип пронін що ******* на укріпрайонах 250 міліонів гривень коли був нач.вца полт обл. проведе фінансовий ..аудит.. і собі і тому мусору семенюку ..і все буде добре.. як співав вакарчук
показати весь коментар
24.12.2025 07:57 Відповісти
в мене на дачах поряд живе полкан сбу
хата приблизно 2 ляма баксів, як у кіно
спитав звідки гроші у його жінки
сказала шо вона адвокат, заробила
я поржав потім її нахер послав
він подзвонив ПЕРДСЕДАТЕЛЮ!!! кооператива (навіть не мені ссикло сране)
сказав вибачитись
я сказав якщо вибачусь він зубів не дорахуеться
більше не *******
показати весь коментар
24.12.2025 08:05 Відповісти