8600 відвідувачів онлайн
13 469 97

ООН не засуджує підрив Каховської ГЕС через вплив РФ, - голова зовнішньополітичного комітету ВР Мережко

каховська

ООН не засудила підрив Росією Каховської ГЕС через російський вплив, хоч і має відповідну Конвенцію про заборону військового впливу на природу.

Про це розповів голова комітету ВР з питань зовнішньої політики й міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на ТСН.

Він нагадав, що ООН за своїми принципами повинна засуджувати будь-який вплив на навколишнє середовище й життя мирних людей. Вона навіть має відповідну Конвенція про заборону військового впливу на природу.

"Цю Конвенцію у свій час було ініційовано СРСР. Її сторонами є і Україна, і Росія. Згідно з цією конвенцією, Україна може звернутися до Ради Безпеки ООН. Питання в тому, що Росія може заблокувати в Раді Безпеки ООН будь-яку резолюцію. Тому, на мою думку, треба одночасно порушувати питання про те, що Росія не має жодних правових підстав для перебування в ООН. Підрив Каховської ГЕС - це також воєнний злочин. Порушення Женевської конвенції 1949 року та додаткового протоколу до неї. Цей злочин входить до юрисдикції МКС", - розповів Мережко.

Як повідомляв Цензор.НЕТ, вранці 6 червня стало відомо, що російські окупанти підірвали Каховську ГЕС. Внаслідок підриву повністю зруйновано машинний зал, станція не підлягає відновленню.

У регіоні розпочато евакуацію. Затопити може 80 населених пунктів. Загалом у критичній зоні на правому березі Дніпра перебувають 16 тис. людей. ДСНС опублікувала перелік безпечних місць для евакуації мешканців Херсонщини та вивозить людей з підтоплених територій. Особливо сильно постраждав лівий берег Дніпра.

Підрив Каховської ГЕС загрожує тимчасово окупованій Запорізькій атомній станції, проте зараз ситуація під контролем. В річку Дніпро через підрив потрапило 150 тонн мастила.

Президент Володимир Зеленський провів екстрене засідання РНБО, на якому було доручено провести евакуацію з районів ризику. Також підрив ГЕС обговорили на засіданні Ставки.

Кремль твердить, що росіяни нібито не причетні до підриву Каховської ГЕС, і покладає всю відповідальність на українців.

Топ коментарі
+45
Яка різниця,
під водою вулиця чи ні, якщо вона добре освітлена і заасфальтована?(с)
показати весь коментар
06.06.2023 15:49 Відповісти
+29
Хто б сумнівався. "Азабочєность" хоч висловили?
показати весь коментар
06.06.2023 15:46 Відповісти
+26
Сьогодні ж велике свято рускава язика, чого ви лізите зі своїми поганими новинами?
показати весь коментар
06.06.2023 15:48 Відповісти

Завантаження...