7826 відвідувачів онлайн

У Раді готують подання до Конституційного Суду, щоб скасувати законопроєкт №12414

У Раді готують Конституційне подання щодо закону про НАБУ та САП

Нардепи готують подання до Конституційного Суду, щоб скасувати законопроєкт №12414, який позбавляє незалежності НАБУ та САП.

Про це повідомив нардеп "Голосу" Ярослав Железняк, інформує Цензор.НЕТ.

"Ну що, по факту єдине що зараз можна зробити, щоб виправити ситуацію - це знести цей зашкварний закон у Конституційному Суді. Тим більше там стільки статей Регламенту було порушено під час його схвалення, що це достатньо реалістично. Тож починаємо підготовку та збір підписів на конституційне подання до Конституційного Суду. Потрібно буде 45-ть підписів депутатів…але думаю стільки ще поки в Раді знайдеться!" - зазначив він.

Водночас нардеп "Голосу" та голова Комітету ВР з питань свободи слова Ярослав Юрчишин зазначив

"Президент згадав про турборежим і підписав злочинний закон про НАБУ/САП в цей же день! Встиг до комендантської. Цікаво дізнатися, де цей турборежим, коли мова йде про інші законопроекти, деякі з яких лежать на столі вже більше року.

Наші дії: готуємо конституційне подання щодо цього проекту, будемо всіма силами блокувати цей постріл собі в голову.

Потрібна підтримка 45 депутатів. Хто готовий – відгукніться, об’єднаємо наші зусилля".

Пізніше Железняк додав, що сьогодні він разом із низкою дуже професійних осіб витратить день, щоб "максимально пояснити всім партнерам всі наслідки того, що відбулось".

"Особливо для МВФ, ЄС та Світового банку, так як у кожного незалежність цих інституцій це так чи інакше було чіткою умовою фінансування. ...

Одночасно готуємо конституційне подання. Тут доведеться трохи витратити час, щоб воно було максимально якісним. Є вже такі прецеденти, коли відміняли закон через порушення- тут як раз влада прям максимально брудно вела його через зал, тож є багато матеріалу.

Далі почнемо збір 45 підписів. Не думаю що буде легко, але будемо робити так, щоб кожного хто відмовиться підписати - ви знали) Хоча суд це довго, але варіант дуже надійний.

Ну і розголос. Розрахунок ОП що вже сьогодні всі забудуть. Думаю на таку реакцію, як вчора вони не розраховували", - підсумував він.

У Раді готують Конституційне подання щодо закону про НАБУ та САП

Обшуки в НАБУ та САП

Раніше повідомлялось, що 21 липня 2025 у співробітників НАБУ без ухвал суду відбуваються слідчі дії, які проводять працівники СБУ та Офісу Генерального прокурора.

Згодом СБУ повідомила, що одного з керівників міжрегіональних управлінь детективів НАБУ Руслана Магамедрасулова викрито на веденні бізнесу з Росією.

Служба безпеки заявила про викриття чинного нардепа від ОПЗЖ Федора Христенка. Його підозрюють у держзраді. За даними правоохоронців, він працював на напрямку посилення російського впливу на НАБУ.

Служба безпеки України також прийшла до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

22 липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт 12414, який ліквідує незалежність НАБУ та САП.

У Дніпрі люди вийшли на акцію проти ухвалення Верховною Радою законопроєкту №12414, що фактично означає ліквідацію незалежності НАБУ та САП.

Також у Києві розпочалась акція протесту.

У Раді готують Конституційне подання щодо закону про НАБУ та САП
У Раді готують Конституційне подання щодо закону про НАБУ та САП

Топ коментарі
+29
Потрібно шибиниці ставити ,а не палатки,і на кожній шибениці призвище того хто буде тав весіти.
показати весь коментар
23.07.2025 08:42 Відповісти
+24
Можна звернутися за роз'ясненнями до трускавецького університету, мар'яни безуглої або максима бужанського. А можна, як роблять вумні люди, спитати в Гугла. Обирайте.
показати весь коментар
23.07.2025 08:34 Відповісти
+13
Ще трошки потерпіти і війна закінчиться, Лідор зі своїм колективом розкраде що залишилось, а територію з холопами здасть путіну
показати весь коментар
23.07.2025 08:33 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Потрібно ставити палатки на площі Незаложності.
показати весь коментар
23.07.2025 08:26 Відповісти
Потрібно шибиниці ставити ,а не палатки,і на кожній шибениці призвище того хто буде тав весіти.
показати весь коментар
23.07.2025 08:42 Відповісти
ситуація дивна: ми розуміємо, шо русня зараз почне розкачувати, бо це плодорвдна почва. Ось ти вже почав. Але з іншого боку: ми так програємо війну
показати весь коментар
23.07.2025 08:49 Відповісти
мы это ты в польше?)))))
показати весь коментар
23.07.2025 09:21 Відповісти
А з Зе -зрадником не програємо?
показати весь коментар
23.07.2025 09:44 Відповісти
Так ми хоч встигнемо зрадників перемішати.
показати весь коментар
23.07.2025 10:13 Відповісти
русня що почне розкачувати,корупцію ,мородерство,брехню,зраду діючої влади України яку ти обрав,то русня грабує бюджет України,мородерить на закупівлях оборонки,фортифікаційних споруд,харчуванні,гум допомоги? Плодородну почву для русні зробило бидло населення,яке обрало молороса та його ригозелену мразоту до влади,а потім виїхало до ЄС по безвізу " бариги".
показати весь коментар
23.07.2025 10:21 Відповісти
пу пьє шампанське
показати весь коментар
23.07.2025 10:35 Відповісти
А хто може роз'яснити простою мовою в чому саме ущємляють НАБУ та САП?
показати весь коментар
23.07.2025 08:27 Відповісти
Можна звернутися за роз'ясненнями до трускавецького університету, мар'яни безуглої або максима бужанського. А можна, як роблять вумні люди, спитати в Гугла. Обирайте.
показати весь коментар
23.07.2025 08:34 Відповісти
Так спросити в гугла можеть разумні, А серед зграї ЗЕбанутих депутатів і в жороблоківських таких нема.
А саме головне, навіщо цей закон для ЗЕбанутих шакалів? Тому що коли Беня КАЛ.омойський набирав по оголошенню в ВР, відгукнілися ніщеброди,, які збирали пляшки на звалищах і з цього жили. А потім вони всі в ВР стали мільйонерами. А генпрокурор для ЗЕбанутих - свой парень, і він не образить їх, завжди прикриє Не даром генпрокур сказав про єдину сім,ю. І какати ЗЕля хотів на сигнали з Европи та Америки, для нього своя рубашка в вигляді генпрокурора ближча за закон.
показати весь коментар
23.07.2025 09:27 Відповісти
А Малюк теж зебаутий?
показати весь коментар
23.07.2025 09:36 Відповісти
А хто його на посаду призначав
показати весь коментар
23.07.2025 09:42 Відповісти
А хто повинен, за Конституцією, призначати та такі посади?
показати весь коментар
23.07.2025 09:58 Відповісти
Звісно ЗЕбанутий, якщо береться за такі справи. То ціла спецоперація зі спостереженням, жучками та іншею хєрнею за журнашлюшками бігуса, тепер шукають чиї коноплі, узбекські чи дагестанські. На тлі того, що більша частина СБУ виконує важку роботу на війні та знешкоджує внутрішнього ворога, Малюк береться за вочевидь замовні з ОПи брудні справи, чим ганьбить Службу.
показати весь коментар
23.07.2025 10:06 Відповісти
Малюк дуде переконливо довів, що він дрібний зелений ×уєсмок.
показати весь коментар
23.07.2025 18:24 Відповісти
Це тим шо кацапський флот з Севастополя вигнав, чи ''Павутину'' реалізував?
показати весь коментар
23.07.2025 22:13 Відповісти
Тим, що героїчно привселюдно відсмоктав зелений ×уй. А те, що ти йому приписуєш, робив не він, а розробляли і виконували люди на кшталт полковника Червінського, якого зе-шушваль цькує на догоду москалям, а Малюк цей зе-шушвалі залюбки відсмоктує.
показати весь коментар
24.07.2025 00:55 Відповісти
Вань. Ну ми знаємо шо ти пишеш напостой. І то ******* єрмачньою. Тому давай не будем: шукаєщ аргументи проти? Ніт
показати весь коментар
23.07.2025 08:46 Відповісти
Коли людина тупенька, вона завжди може запитати хоча б у ШІ, а не ганьбитися примітивними питаннями.
показати весь коментар
23.07.2025 08:47 Відповісти
Вони мають бути незалежними, а не підконтрольними будь-яким державним структурам. Хіба що тільки у звітуванні результатів роботи та витрачених на цю роботу державних коштів. Тому що їх робота-це боротьба з корупцією якраз у державних структурах.
показати весь коментар
23.07.2025 08:47 Відповісти
Для коміка, чий пост видалили-які ще каральні повноваження ? НАБУ-не каральний орган, вони вироки не виносять. Для цього існують суди. Робота НАБУ-проводити незалежні розслідування, без тиску зі сторони "зацікавлених" державних органів.
показати весь коментар
23.07.2025 11:11 Відповісти
Це коли НАБУ і САП що борються з корупцією відають під контроль найкорумпованішої в державі структури.
показати весь коментар
23.07.2025 10:17 Відповісти
Спробую на простому прикладі. Раніше НАБУ могли самостійно відкрити справу на Чернишова, зараз їм треба попередньо отримати дозвіл генпрокурора. Очевидно, що генпрокурор, котрий призначається президентом, такого дозволу не дасть проти оточення президента. Більш того, зараз генкпрокурор може заборонити розслідування і зобовязати НАБУ закрити вже відкриту справу на Чернишова, і ***** скільки там мільярдів вони освоїли. Більш того, там є поправка в КПК, яка дозволяє без ордеру та понятих виламати тобі двері і засипати твою хату героїном, якщо ти десь написав щось виду "Зелю на гіляку", чи лайкнув таке повідомлення.
показати весь коментар
23.07.2025 10:37 Відповісти
А де гарантія, що в НАБУ та САП немає корупціонерів?
показати весь коментар
23.07.2025 11:44 Відповісти
Там же де і гарантії, що нема корупціонерів в ОП, ВР, та генпрокуратурі. Суть системи не в гарантіях, а в балансі. Кожна частина системи повинна мати можливість шварити іншу частину і бути незалежною від неї. закон цей баланс руйнує і дає змогу одній частині системи красти безконтрольно, + без лишньої бюрократії по сфабрикованій на коліні справі загяняти на нари всіх, хто хоч щось муркне проти.
показати весь коментар
23.07.2025 11:54 Відповісти
У нас такий паритет з 1991 року. Кожні 5 років мінялась влада. 5 років крадуть одні, потім 5 років крадуть інші. За 5 років оки крадуть нові, вумний нарід забуває що крали перші і знову вибирає тих хто крав 5 років тому І так по колу. Я не кажу, що незмінність влади це добре, але ж як вумному наріду відкрити очі?
показати весь коментар
23.07.2025 13:16 Відповісти
Думаю що природа сама все виправить шляхом соціального дарвінізму. Розумні та багаті виживуть, бідні і дурні загинуть у боях за розумних та багатих.
показати весь коментар
23.07.2025 14:21 Відповісти
Я важаю шо цей кейс тепер будуть показувати всі активісти у світі, як наглядний приклад того коли суспільство і делегована їми влада дали слабість на якомусь єтапі розвитку тотального беззаконня
показати весь коментар
23.07.2025 08:30 Відповісти
...з чого ви взяли, що саме набу і сап є/ будуть чесніше за ген.прокурора?! Мабудь, справа в кадрах, а не в системі нагляду за законністю?
показати весь коментар
23.07.2025 10:41 Відповісти
Как раз в "нагляді". Почитай предыдущие коменты и не коси на дурку
cimg max Alex O #513819 Андрей Новодар и пониже
показати весь коментар
23.07.2025 10:57 Відповісти
Вітаю всіх, Україна знову в усіх міжнародних новинах! Європа дай грошей!
показати весь коментар
23.07.2025 08:31 Відповісти
Європа дай нам грошей і не за#об#й зі своїми реформами!
Володя в своєму стилі🤭
показати весь коментар
23.07.2025 09:02 Відповісти
Ще трошки потерпіти і війна закінчиться, Лідор зі своїм колективом розкраде що залишилось, а територію з холопами здасть путіну
показати весь коментар
23.07.2025 08:33 Відповісти
КС теж так оперативно відреагує - чи пів - року будуть тільки мантії одягати?
показати весь коментар
23.07.2025 08:33 Відповісти
За це й час вони його даже не отримують, а після покладуть теку в чергу. Ну, і як ви написали, ще і мантії одягти треба
показати весь коментар
23.07.2025 09:08 Відповісти
а поки готується подання, новий генпрокурор запросить кримінальні справи відносно понятних людей, під привідом перевірки, чи вивчення, чи ще за чимось
показати весь коментар
23.07.2025 08:33 Відповісти
Ото у ВР потрібно залишити 45 депутатів, інших, хто проголосував за закон - нах!...
показати весь коментар
23.07.2025 08:44 Відповісти
Я давно казав що скільки партій пройшло в раду, стільки і повинно бути депутатів. Бо они все одно діють за наказом партії. Хоч гроші зекономити зможемо
показати весь коментар
23.07.2025 09:05 Відповісти
Заодно подати запрос про конституційність займання посади президента по закінченню його повноважень під час військового стану.
показати весь коментар
23.07.2025 08:45 Відповісти
...і що далі? хаос, капітулювати?
як провести вибори під час війни?
саме пу педалірує цю тему нелегитимності...
показати весь коментар
23.07.2025 10:45 Відповісти
До сраки ці карі очі
показати весь коментар
23.07.2025 08:45 Відповісти
Як чудово що хоч якийсь тіпа закон ніби то будуть обжалувати тіпа депутати. А хіба тільки цей закон треба скасовувати Конституційним судом? Та їх просто сила силенна. З цієї якості усіх без винятку депутатів як і судей нічого нормального не може бути об'єктивно. Що ви хотіли від зеленого картелю як не оце, що відбувається? Іншого не могло і бути. Все стало зрозуміло ще в квітні 19 року. На плакатах було написано про кінець епохи бідності після 21 квітня, а огірки подорожчали вже через три дні на базарі. Що ви хочете від суду? Хто там є суддями? Аморальні тіпи. Яке адекватне рішення вони можуть прийняти? Ніякого. Що можна очікувати від депутатів? Лише суто свої особисті шкурні питання. Що можна було очікувати від тих сап, набу, прокурорів? Нічого. Всі справи легко розвалюються любим практикантом адвоката. Не служби і суди, в одна величезна халтура. Ха ха ха.
показати весь коментар
23.07.2025 08:46 Відповісти
Не зрозуміло: чому такий гвалт здійнявся через той закон.
Якщо вникнути в суть, то виявиться, що Зеленський і К° розширили повноваження свого кишенькового Генпрокурора, щоби мати батіг для контролю над всіма призначеними ними топ-посадовцями. Щоб вони і думати не могли про якусь непокору, не кажучи про втечу-дезертирство з України з нахапаними під час своїх каденцій коштами і майном.
А що стосується антикорорганів і їх незалежності, то існує таке поняття, як процесуальна незалежність слідства. А її ніхто не відміняв. Тому фокуси, як це було із кейсом Татарова, коли змінили відомчу підслідність, передавши КП від НАБУ до СБУ чи ДБР, щоби потім закрити справу, не пройдуть.
показати весь коментар
23.07.2025 08:51 Відповісти
Вчора молодь скандувала "***** мені система, що працює проти мене?" згоден на 100%, таку систему треба міняти якнайшвидше, поки вона повністю не перетворилася на систему диктатури
показати весь коментар
23.07.2025 08:52 Відповісти
А до вчора вона не працювала проти них?
показати весь коментар
23.07.2025 10:51 Відповісти
Твоє тупе питання видалили.
Відповім тут... дуже просто.. на прикладі, щоб не перенаватжувати твою нервову систему.
Тепер справи чернишова, міндіча або іншого брата, кума... які на державних топ посадах через які проходять всі фін потоки країни, генпрокурор може забрати та передати до структур, де 100% своя людина.
А якщо на всіх топ посадах сидять люди лідора і ко, то ніхто з них не постраждає, якою б корупцією він би не займався.
А це означає, що ніякої бородьби з корупцією більше не існує.
показати весь коментар
23.07.2025 14:55 Відповісти
Так-так,полікуйте ракову пухлину піснями й танцями з бубном!
показати весь коментар
23.07.2025 08:59 Відповісти
Скажіть, депутати дійсно вірять що КСУ ні від кого не залежить, дай Бог щоби це було так.
показати весь коментар
23.07.2025 09:00 Відповісти
шо зеля скажет, такое решение и будет, президент это отображение народа)))
показати весь коментар
23.07.2025 09:14 Відповісти
А еще РНБО приняло секретное решение изъять у всех дедективов НАБУ водительские удостоверения до перездачи экзаменов по ПДД.
показати весь коментар
23.07.2025 09:06 Відповісти
зеля разогнал парламент незаконно и конституционный (самый честный) суд сказал что все правильно)))))
показати весь коментар
23.07.2025 09:13 Відповісти
показати весь коментар
23.07.2025 09:20 Відповісти
Закон один для всіх і в ньму немає поділу на кого потрібно і на кого не потрібно зовсім совість загубив, продався за серебреник.
показати весь коментар
23.07.2025 10:01 Відповісти
"Закон один для всіх"

показати весь коментар
23.07.2025 10:53 Відповісти
Зато у вишиванці
показати весь коментар
23.07.2025 10:03 Відповісти
«Вірасюки», за гроші, які вони отримують у ВРУ, з посвідченням «нардепа України», про що хочеш, будуть теревенити!!
Треба, ще потікавших ригоАНАЛІВ запитати, на московії…
Дякуємо, пересиденту з Оманськими помічниками ригів, що сонце сходить!?!?🤬🤬🤬🤬
показати весь коментар
23.07.2025 10:22 Відповісти
Був Вірастюк, став гівнюк без совісті
показати весь коментар
23.07.2025 10:41 Відповісти
Конституційний суд України вже дав розяснення щодо просроченого тепер надасть про закон підписаний просроченим -тільки суд Лінча може поставити крапку.
показати весь коментар
23.07.2025 09:51 Відповісти
Ах ви ж курви кремлівські олігархічно-партійні, що жареним запахло, фсб злякалося втратити владу в Україні?
Чому ж ви так оперативно не подавали до КСУ про неконституційність:
- земельної афери,
- воєнного стану замість стану війни,
- узурпації державної влади фсбшною гопотою без виборів,
- множинного громадянства, що є прямою дорогою до нової війни?
показати весь коментар
23.07.2025 10:04 Відповісти
Геть свої криваві злочинні лапи зеленого шапіто,від НАБУ і САП !!!
показати весь коментар
23.07.2025 10:15 Відповісти
Якби би це цинічно не звучало, але тут дякувати потрібно, що розбудили Майдан, який може знести всю кремлівську агентуру з влади та армії, інакше Україна буде зруйнована вщент і поглинута агресором як Грузія з Білорусією.
показати весь коментар
23.07.2025 10:47 Відповісти
Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з колективом Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) наголосив на повній підтримці антикорупційних органів у боротьбі з корупцією.

«На вас дуже багато тиснули. Ми на вас не впливатимемо, але якщо хтось тисне, ви нам кажіть - тиснутимемо на них. Якщо виникатимуть проблеми - звертайтеся.
При нас у вас розв'язані руки», - заявив Володимир Зеленський під час відвідання НАБУ.

28 жовтня 2019 року

president.gov.ua/news/prezident-na-zustrichi-z-kolektivom-nabu-u-vas-rozvyazani-ru-58017
показати весь коментар
23.07.2025 10:44 Відповісти
Борітеся, поборете
Дай Боже вам здоров"я та наснаги
показати весь коментар
23.07.2025 10:50 Відповісти
Закон точно недосконалий і має протириччя, потрібні суттєві правки, як то до призначення прокурорів під час воєн.стану без перевірки, заборона проваджень щодо вищих посадовців та ін. положення, які точно не працюють на справедлівість і рівність всіх перед законом.
показати весь коментар
23.07.2025 12:01 Відповісти