9230 відвідувачів онлайн

"Нести $1,6 млн таке собі задоволення": фігурант корупційної схеми в енергетиці скаржився, що йому важко нести гроші готівкою

Фігурант схеми про корупцію в енергетиці скаржився, що йому тяжко нести гроші готівкою

Один із фігурантів схеми про корупцію у сфері енергетики бідкався, що "дуже важко" нести 1,6 мільйона доларів готівкою в офіс, де їх "відмивали".

Про це свідчать записи, які оприлюднило НАБУ, передає Цензор.НЕТ.

Про що говорили

Нагадаємо, раніше НАБУ заявило, що легалізація незаконно отриманих коштів у корупційній схемі в енергетиці покладалась на окремий офіс, розташований у центрі Києва. Приміщення належало родині екснардепа-зрадника Андрія Деркача. 

За легалізацію коштів відповідав бізнесмен, якого учасники схеми називали Шугармен. Завдання з легалізації коштів виконували працівники офісу, ключову роль серед яких відігравав учасник схеми, якого називали Рьошик.

Гроші виносили в коробках

Фактично, його можна вважати "головним бухгалтером злочинної організації", а загалом всю діяльність офісу контролював "впливовий український бізнесмен", якого учасники схеми називали Карлсон, встановили у НАБУ.

Так, у розмові від 20 квітня Шугармен цікавився у Рьошика: "а як ти допер коробку?". Той каже, що гроші йому передали у коробці, яка мала ручку, щоб можна було нести.

"Я забрав лимон і в тій же коробці віддав. Але нести 1,6 мільйона доларів таке собі задоволення", - поскаржився Рьошик.

У НАБУ додають, що масштаби діяльності злочинної організації "вражають", і інколи вони складали гроші "навіть у кульки".

Загалом, за даними правоохоронців, через так звану "пральню" пройшло близько 100 мільйонів доларів. Правоохоронці також зʼясували, що злочинна організація мала звʼязки в росії. Також кошти відмивали в Австрії, у Північній Америці та Африці.

Запис НАБУ, на якому фігуранти справи обговорюють "відмивання" грошей
Запис НАБУ, на якому фігуранти справи обговорюють "відмивання" грошей

Що передувало?

  • Раніше Цензор.НЕТ повідомляв, що НАБУ проводить обшуки у Міндіча, який виїхав з України за кілька годин до обшуків.
  • Як повідомлялося, у вівторок, 4 листопада, в одній із філій відокремлених підрозділів НАЕК "Енергоатом" відбулися обшуки у справі про корупцію.
  • Також НАБУ проводить обшуки в ексміністра енергетики Галущенка та "Енергоатомі".
  • НАБУ та САП заявили про проведення масштабної операції з викриття корупції у сфері енергетики.
  • Чинна міністерка енергетики Світлана Гринчук фігурує на записах НАБУ в рамках розслідування корупції в енергетиці.
  • Згодом Національне антикорупційне бюро викрило офіс у центрі Києва, що належав родині екснардепа й нинішнього сенатора РФ Андрія Деркача. Там вели "чорну бухгалтерію", облік грошей і організовували відмивання.
Топ коментарі
+48
показати весь коментар
10.11.2025 18:11 Відповісти
+41
Вирок. Распять на Майдане в прямом смысле этого слова. И тушки пусть там висят, в назидание другим.
показати весь коментар
10.11.2025 18:10 Відповісти
+34
а він підар відмиваючи гроші в офісі деркача - ввів санкції проти Порошенко.о **** обрізана завернув пальці !
показати весь коментар
10.11.2025 18:11 Відповісти

Завантаження...