10892 відвідувача онлайн

Формально Зеленського не позбавили ордена Білого Орла, потрібен був підпис Туска, - ексглава МЗС Чапутович

Зеленського не позбавила ордена Білого Орла: чому?

Польща офіційно не позбавила Володимира Зеленського ордена Білого Орла, оскільки для цього був потрібен ще підпис прем'єр-міністра Дональда Туска.

З формального погляду, Польща офіційно не позбавила Володимира Зеленського ордена Білого Орла. Для цього був потрібен ще підпис прем'єр-міністра Дональда Туска.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на LIGA.net, про це заявив міністр закордонних справ Польщі (2018–2020) Яцек Чапутович.

Подробиці

За його словами, польський уряд не мав наміру завершувати процедуру відкликання нагороди. Однак, українські посадовці повернули ордени з власної ініціативи.

"Коли емоції вляжуться, це може стати шансом покращити відносини", - зазначив Чапутович.

На думку ексміністра закордонних справ,  Навроцький прорахувався, коли хотів через публічний тиск змусити Україну відкликати назву військового підрозділу – "Героїв УПА".

"Навроцький не здатен зрозуміти причинно-наслідкові зв'язки у зовнішній політиці. Думав, шантажуючи змусить Зеленського відкликати назву. Київ не піддався тиску, бо Україна – суверенна країна", - додав Чапутович.

Що передувало?

Президент Польщі Кароль Навроцький позбавив президента України Володимира Зеленського найвищої нагороди країни ордена Білого Орла на тлі скандалу з присвоєнням елітному підрозділу українських ССО найменування Героїв УПА.

У відповідь низка українських чиновників зробили заяви:

Топ коментарі
+10
Та Ви шо? Це ж так важливо для України сьогодні. Головне нге хлопці, що гинуть, в тому числі і за некомпетентності керівників держави, а щоб у мальчіка Вови був формально орден "Білий орел". Які орли мождуть давати чотирижди ухилянтам?
показати весь коментар
26.06.2026 09:53 Відповісти
+9
Ні... Своїми дурними демаршами Навроцький зробив поштовх, який посіяв сумнів у його розумових здібностях... А ті люди, які підказали Зеленському (у нього самого, розуму, для подібного, не вистачить), саме ЦЕЙ "шлях реагування", спрацювали "на випередження"... Своїми провокативними діями Навроцький збирав навколо себе людей, щоб зробить з них, хочуть вони, чи не хочуть, ПОДЄЛЬНІКІВ, які, потім, ЗМУШЕНІ будуть діять у його інтересах. Спочатку Капітул - який повинен був розділить відповідальність за прийняття рішення про позбавлення Зеленського, ордену... Капітул з цим не погодився... Це був "перший тривожний дзвіночок". Але Навроцький цього не зрозумів - бо вже "закусив вудила". Після цього вся відповідальність, за прийняте рішення, лягла на нього. Потім була спроба зробить "подєльніком" Туска. Той повинен був затвердить рішення Навроцького. Але відправлення ордену, добровільно, поштою, "обнулило" цю дію... Повернення ордену, Туска "вивели з-під удару"... І Навроцький знову залишився САМ... Єдине, чого від "добився" - обезцінив польські нагороди... Перетворив їх з "відзнаки заслуг", у "предмет торгу і шантажу"... Бо потім пішла "лавина" повернення орденів...
показати весь коментар
26.06.2026 10:21 Відповісти
+7
Козлина, коли син у лютому пішов до ЗСУ, то дружину з дітьми відправив до Польщі. І ці "пшеки" прийняли молоду жінку з двома дітьми як рідних. Невістка, а наразі вдова, повернулася з дітьми в Україну, але тих людей вважає своєю другою сім'єю, що в скрутні часи прихистили її та діточок.
показати весь коментар
26.06.2026 10:06 Відповісти

Завантаження...