9309 відвідувачів онлайн

Степанов: Мери міст не можуть скасовувати карантин. Це прерогатива виключно Кабміну. ВIДЕО

Рішення про скасування карантину має базуватися на аналізі і висновках фахівців.

Про це повідомив на брифінгу в понеділок міністр охорони здоров'я Максим Степанов, передає Цензор.НЕТ.

"Це рішення (про скасування карантину. - Ред.) не ґрунтується на тому чи іншому баченні чиновників. Для того, щоб виходити з такими ініціативами МОЗ збирає відповідних фахівців, епідеміологів, вірусологів, ми дивимося на міжнародну практику і потім вже на основі порад наших фахівців робимо ті чи інші пропозиції. Яку аргументацію почали використовувати ті чи інші мери міст мені не відомо. принаймні, до нас по консультації або до фахівців на місцях вони не зверталися, тому це чисто політичне рішення. Якщо ми говоримо про юридичну частини рішення, то відповідно до закону про інфекційні хвороби, визначено, що введення карантину на території країни це прерогатива виключно Кабінету Міністрів", - заявив Степанов.

Міністр зазначив, що з юридичної точки зору рішення про скасування карантину - це порушення закону, тому що у органів місцевого самоврядування немає таких повноважень.

За його словами, при вирішенні питання про вихід з карантину до уваги також береться кількість захворювань, перебіг хвороби, специфіка регіону та інші фактори.

Як повідомлялося, влада Черкас у зв'язку з численними зверненнями бізнесменів із 1 травня пом'якшує карантин для частини підприємців міста. У місті дозволять працювати непродовольчим магазинам, ремонтним майстерням, перукарням, ринкам і літнім майданчикам ресторанів.

Рішення місцевої влади Бондаренко пояснив відновленням соціальної справедливості шляхом розвантаження великих магазинів.

Міністр охорони здоров'я Степанов заявив, що рішення міськради Черкас може призвести до катастрофи.

Міністр внутрішніх справ Аваков закликав Бондаренка "припинити ризикувати життям і здоров'ям людей заради політичних ігор" і пообіцяв, що реакція буде жорсткою.

Нацполіція відкрила кримінальне провадження через ослаблення карантину в Черкасах. Членам виконкому міськради вручили повістки до слідчого.

Мер Анатолій Бондаренко записав відеозвернення, в якому заявив, що не боїться поліції.

Президент Володимир Зеленський у зверненні до українців передав меру Черкас "полум'яний привіт" від себе особисто, МВС і СБУ, і попередив його про "відповідні юридичні наслідки".

Згодом Бондаренко опублікував загрози, отримані нібито від першого заступника глави Офісу Президента Сергія Трофімова. В ОП завили, що мер Черкас став жертвою пранка.

Топ коментарі
+38
В суде и расскажешь,на каком основании ввели карантин в масштабах страны...Но карантин вы не вводили,епидпорог не преодолен,епидемии нет. Вы просто,по предварительному сговору совершили и делаете преступление.
показати весь коментар
04.05.2020 10:25 Відповісти
+29
Другими словами, граждане подыхайте без денег и с голоду. Так решила власть Зели.
показати весь коментар
04.05.2020 10:24 Відповісти
+29
Хаха. Зебобики о компетенции заговорили. Презику своему дайте Конституцию почитать, чтобы оно наконец выучило свои права и обязанности. А то оно рейсы коммерческие встречает, дебила кусок.
показати весь коментар
04.05.2020 10:28 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Другими словами, граждане подыхайте без денег и с голоду. Так решила власть Зели.
показати весь коментар
04.05.2020 10:24 Відповісти
Ось такі зараз реалії. Відверто порушувати конституційні права громадян виключно прерогатива цього кабміну. Запам'ятаємо!
показати весь коментар
04.05.2020 10:27 Відповісти
14 Апреля 2020, 11:28 ЕВРЕЙСКИЕ ОБЩИНЫ УКРАИНЫ ОБЕСПЕЧЕНЫ ЗАЩИТНЫМИ МАСКАМИ БОЛЕЕ ЧЕМ НА 90%
Степанов: Мери міст не можуть скасовувати карантин. Це прерогатива виключно Кабміну - Цензор.НЕТ 7661
показати весь коментар
04.05.2020 11:13 Відповісти
Не знав, що у карлика розум, як у таргана.
показати весь коментар
04.05.2020 14:12 Відповісти
Та я тоже в ауе! У плешивого карлика #уйла мацковского рост 153, #уйла велюрового криворожского лоха 162. я бы таких в роддоме усыплял.
показати весь коментар
04.05.2020 21:37 Відповісти
В суде и расскажешь,на каком основании ввели карантин в масштабах страны...Но карантин вы не вводили,епидпорог не преодолен,епидемии нет. Вы просто,по предварительному сговору совершили и делаете преступление.
показати весь коментар
04.05.2020 10:25 Відповісти
Хаха. Зебобики о компетенции заговорили. Презику своему дайте Конституцию почитать, чтобы оно наконец выучило свои права и обязанности. А то оно рейсы коммерческие встречает, дебила кусок.
показати весь коментар
04.05.2020 10:28 Відповісти
Да там не только презику-там им всем надо Конституцию читать!Хотя,о чём это я?
показати весь коментар
04.05.2020 10:35 Відповісти
Зеля, "слуги народа" и суд вытерли ноги о Конституцию Украины когда в 2019 году распутили Верховную раду.
показати весь коментар
04.05.2020 10:40 Відповісти
а карантин никто не отменял, а изменили правила. вы делаете это каждый день
показати весь коментар
04.05.2020 10:28 Відповісти
А так хорошо когда-то было: включил 95-й квартал - поржал, надоело - выключил, и клоуны исчезли! Но нет, мало было. Вот смейтесь теперь...
показати весь коментар
04.05.2020 10:28 Відповісти
это равносильно если бы отдать выгодный заказ на средства защиты не фирме супруги а какому то мэру который еще по незнанию припрет этот груз и бесплатно раздаст, чур меня.
показати весь коментар
04.05.2020 10:29 Відповісти
Ось ці слова Степанова як прожектором висвітлили всю реформу децентралізаціі...
показати весь коментар
04.05.2020 10:33 Відповісти
От тому Україні і потрібна справжня децентралізація, а не те що нині під цим терміном намагаються підсунути.
Щоб керівники на місцях могли оголосити справжній карантин, в разі потреби. І так же відмінити його.
показати весь коментар
04.05.2020 10:33 Відповісти
Кто ж кормушку жестку вертикаль власти захочет отменить?
показати весь коментар
04.05.2020 12:30 Відповісти
прерогатива исключительно Кабмина для"велюровых епицентров".для всех остальных меров и народа Украины прерогатива карантина...
показати весь коментар
04.05.2020 10:37 Відповісти
Брать взятки у гангрэги и тедиса тоже только ваше право.
показати весь коментар
04.05.2020 10:38 Відповісти
Так само ніхто не має права своїми підзаконними актами порушувати основний закон України - Конституцію, ні Президент, ні Кабмін, ні МВС. Понабирали в уряд "по объявлению" дилетантів, а тепер дивуєтеся чому вас на куй посилають.
показати весь коментар
04.05.2020 10:39 Відповісти
В реальности, власть плюёт на Конституцию, законы Украины.
Даже держит граждан на положении рабов. Например, продают за границу холопов. Сколько захотят столько и продадут за рубеж - Шмыгаль об этом заявил, но другими словами.
показати весь коментар
04.05.2020 10:43 Відповісти
Карантин может быть объявлен только после введения в отдельных областях или в Украине в целом чрезвычайного положения. Оно в Украине не объявлено. Поэтому любой мэр может не выполнять неконституционное решение Кабмина
показати весь коментар
04.05.2020 10:41 Відповісти
Теоретично країною не може керувати дебіл, так?
Але ж керує..
показати весь коментар
04.05.2020 10:44 Відповісти
Ну де-факто страной правят далеко не дебилы!
показати весь коментар
04.05.2020 12:31 Відповісти
да что вы говорите...
эпицентру и тошниловке тищенки - можно (для них закон не писан) а вот остальным - ни-ни
никто карантин не отменял.. а вот чуть ослабить или наоборот ужесточить в очаге при вспышке - местной власти виднее... или опять ждать отмашку "с центра" ? а почему тогда не противились и не обличали гневными речами, когда местная власть и местный бизнес взвалили на себя обеспечение больниц аппаратами и масками-перчатками...а не ждали, пока "центр" напродается-озолотится и вспомнит о потребностях на местах...
и главное - так красиво пропиарились на зарплатах медиков...что они наивные поверили (видно совсем плохо знают щоубиз...или лекции по психиатрии (о мании величия) прогуляли))))
показати весь коментар
04.05.2020 10:44 Відповісти
. А хіба мер Черкас відмінив карантин. Він лише його послабив. Відповідно до ст.30 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб " органи місцевого самоврядування мають право установлювати особливий порядок проведення профілактичних і протиепідемічних, у тому числі дезінфекційних, та інших заходів.
показати весь коментар
04.05.2020 10:44 Відповісти
Степанов такое не читает.
показати весь коментар
04.05.2020 10:52 Відповісти
Кабінет міністрів на самоізоляцію в підвал поки не здохнуть.Досить порушувати закон та знущатися над людьми.
показати весь коментар
04.05.2020 10:47 Відповісти
Власть еще тупее,чем я ожидал,смотря на зебуинов.
показати весь коментар
04.05.2020 10:54 Відповісти
Продрыстался ? Теперь визжишь от счастья ?
показати весь коментар
04.05.2020 11:19 Відповісти
А прерогатива степашки - наварить как можно больше.
показати весь коментар
04.05.2020 10:56 Відповісти
Мэры городов не могут отменять карантин..

А его в Черкассах и не отменяли... Просто послабили, а это не запрещается...
показати весь коментар
04.05.2020 10:58 Відповісти
А свобода передвижения - это прерогатива КОНСТИТУЦИИ ! (1. Право на свободу пересування має первинне закріплення у ст. 33 Конституції України, ст. 13 Загальної декларації прав людини, ст. 2 Протоколу N 4 Конвенції про захист прав і основних свобод людини, ст. 12 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права.)
показати весь коментар
04.05.2020 11:00 Відповісти
Мужик, почитай Конституцию! Меры и горсоветы не подчиняются кабмину!
показати весь коментар
04.05.2020 11:05 Відповісти
Демагогия. И покрывательство "своих".
показати весь коментар
04.05.2020 11:20 Відповісти
Ти, мудило, гроші людям та ПП роздав, щоб їх на "карантині" тримати 2+ місяців? Де ти був, коли про "Велюр" йшла мова? А тут вилізло піаритися. Мери мають право робити подібні послаблення, бо на практиці вони відповідають за місто, а не чмошна влада в тому числі і у твоїй особі. Обрали нам 73%, плять, казкових деген-тів...
показати весь коментар
04.05.2020 11:53 Відповісти
Гы Первый кадр видоса реально удачный
показати весь коментар
04.05.2020 11:57 Відповісти
шот кабмин добени на себя полномочий взял...Конституцию не пробовали читать...
показати весь коментар
04.05.2020 12:32 Відповісти
ЧТО ДАВНО КОМЕДИИ ПРО ЕВРЕЕВ НЕ БЫЛО !?) ЭТО Ж ПОСЛЕ ДЕТЕЙ И ЖИВОТНЫХ САМЫЕ СМЕШНЫЕ )))
показати весь коментар
04.05.2020 12:45 Відповісти
"Бубочки" нет.
Шмыгаля нет.
Теперь на хозяйстве - Премьер Степанов.
С пополнением премьеров вас, ЗЕбобики!
показати весь коментар
04.05.2020 12:56 Відповісти
Господи какой убогий етот степанов
показати весь коментар
04.05.2020 12:59 Відповісти
https://news.finance.ua/ua/news/-/470161/protest-pid-kmda-klychko-dozvolyv-prodavaty-kavu-iz-soboyu Протест під КМДА: Кличко дозволив продавати «каву із собою»
показати весь коментар
04.05.2020 13:01 Відповісти
молодец. всё верно сказал.
показати весь коментар
04.05.2020 14:02 Відповісти
вашу мать, степанов и кабмин! а какую такую прерогативу имеют эпицентры?
показати весь коментар
04.05.2020 16:14 Відповісти