8852 посетителя онлайн
10 242 90

Бывший судья Чаус приговорен к 10 годам тюрьмы

чаус

Высший антикоррупционный суд огласил приговор бывшему судье Днепровского районного суда Киева Николаю Чаусу – 10 лет лишения свободы с конфискацией имущества и лишением права занимать определенные должности сроком на 3 года.

Как передает Цензор.НЕТ, об этом сообщила пресс-служба САП.

"14 июня 2023 года коллегия судей ВАКС объявила обвинительный приговор бывшему судье Днепровского районного суда города Киева, разоблаченного на вымогательстве и получении неправомерной выгоды в 150 тыс. долл. США (свыше 3,7 млн грн по курсу НБУ по состоянию на момент совершения преступления)", - говорится в сообщении.

Суд поддержал позицию прокурора САП и признал лицо виновным в совершении преступления, предусмотренного ч. 4 ст. 368 УК Украины ("Принятие предложения, обещания или получение неправомерной выгоды должностным лицом, соединенное с вымогательством").

По приговору суда бывшему судье назначено наказание в виде 10 лет лишения свободы с лишением права занимать должности в судебной ветви власти сроком 3 года с конфискацией имущества.

Речь идет о бывшем судье Днепровского райсуда Киева Николае Чаусе.

Напомним, 9 августа 2016 года судья Николай Чаус был задержан сотрудниками НАБУ за получение взятки в размере $150 тыс. 6 сентября Верховная Рада дала согласие на арест судьи. Однако к этому времени судья покинул территорию Украины и 12 сентября 2016 года был объявлен в розыск. В марте 2017-го Чаус был задержан на территории Молдовы.

6 октября Молдова отказала Чаусу в политическом убежище.

4 апреля 2021 года стало известно, что в Молдове неизвестные похитили Чауса. На следующий день в МВД Молдовы сообщили, что находившегося в Кишиневе украинского судью Николая Чауcа похитили иностранные граждане. Они покинули Молдову, перейдя молдавско-украинскую границу.

Молдова обвиняет Украину в похищении экс-судьи и считает причастными к сотрудникам украинских спецслужб.

17 мая 2021 года экссудия Чаус опубликовал видео, на котором заявил: "Нахожусь в безопасности, в ближайшее время намерен появиться в Украине". Его адвокат Вишневый считает, что эти заявления не могут считаться добровольными.

30 июля судья Чаус был обнаружен в одном из сел Винницкой области. Он сообщил, что был похищен неизвестными. По данным главного редактора Цензор.НЕТ Юрия Бутусова, сотрудники СБУ отбили Чауса у полицейских и увезли его в неизвестном направлении.

Вечером 30 июля были опубликованы фотографии и видео, как сотрудники НАБУ пытаются проникнуть на территорию здания СБУ в Киеве, чтобы задержать Чауса, но их не пускают. 31 июля СБУ сообщила, что Чаус находится под защитой и что его допросили по делу о похищении.

3 августа НАБУ сообщило о задержании Чауса в больнице "Феофания".

4 августа ВАКС назначил экссудии Николаю Чаусу меру пресечения в виде круглосуточного домашнего ареста. Позже САП обжаловала меру пресечения Чауса. 16 августа апелляционная палата ВАКС оставила в силе решение о круглосуточном домашнем аресте Чауса.

Топ комментарии
+34
О,засуджений на 10 років...що ж таки не дав потрібної інформації проти Порошенко...
показать весь комментарий
14.06.2023 09:15 Ответить
+24
Схоже, що і про Бурбу нічого не сказав цікавого...
показать весь комментарий
14.06.2023 09:19 Ответить
+23
Що, він так і не показав, звідки на нього готувався напасти Порошенко?!
показать весь комментарий
14.06.2023 09:17 Ответить
Комментировать
Сортировать:
О,засуджений на 10 років...що ж таки не дав потрібної інформації проти Порошенко...
показать весь комментарий
14.06.2023 09:15 Ответить
Схоже, що і про Бурбу нічого не сказав цікавого...
показать весь комментарий
14.06.2023 09:19 Ответить
"блискуча" спецоперація виявилася марною. А дав би свідчення, то був би на волі, як Цемах.
показать весь комментарий
14.06.2023 09:20 Ответить
На волі це де? В окупації бо Донбас буде визволено, а далі що?
показать весь комментарий
14.06.2023 09:22 Ответить
на росії.
показать весь комментарий
14.06.2023 09:23 Ответить
Він би дав, аби знав. )
показать весь комментарий
14.06.2023 09:47 Ответить
там знати не обов'язково. Просто прочитати що дають.
показать весь комментарий
14.06.2023 09:55 Ответить
То так, але 100500 "кримінальних справ" проти Порошенка перетворилися в повний нуль. Ще одна вже нічого не вирішувала, лише додала б до злочинів ЗЕвлади.
показать весь комментарий
14.06.2023 10:14 Ответить
Мені теж таке спало на думку. Часто за вбивство стільки дають. А за хлопчика застреленого п'яними поліцаями, 4,5р.
показать весь комментарий
14.06.2023 09:27 Ответить
САПу, ВАКСу та НАБУ до одного "місця", на кого та які покази він дав чи мав дати. Факт вчинення колишнім суддею корупційних злочинів доведений - отримай адекватне покарання. Нормальний європейський підхід
показать весь комментарий
14.06.2023 09:43 Ответить
Подивимося, що залишиться з цього вироку після апеляції...
показать весь комментарий
14.06.2023 09:50 Ответить
Радує наразі сам факт вироку та ставлення до обставин злочину з боку НАБУ, САП та ВАКСа
показать весь комментарий
14.06.2023 09:51 Ответить
Розподіляю Вашу радість. Але, чомусь не можу пригадати хоча б одного корупціонера, який би реально сидів за гратами....
показать весь комментарий
14.06.2023 09:59 Ответить
Tempo mutanto... Маємо надію на зміни в Україні на краще, колись же треба починати
показать весь комментарий
14.06.2023 10:01 Ответить
Ага,а ще без надії сподівайся
показать весь комментарий
14.06.2023 10:06 Ответить
Загадай хоча би суддю Зварича, відсидів нормально
показать весь комментарий
14.06.2023 10:03 Ответить
Дякую. Ну... Колядник Зварич --- це взагалі монумент українському правосуддю, який при нагоді показують всім, хто в цьому правосудді сумнівається ...
показать весь комментарий
14.06.2023 10:12 Ответить
Tempo mutanto... Маємо надію на зміни в Україні на краще А стосовно корупціонерів - згадай будь ласка суддю Романа Зварича - відсидів за вироком нормально
показать весь комментарий
14.06.2023 10:06 Ответить
Насіров, наприклад, досі знаходиться в СІЗО, суди справно відвідує.
показать весь комментарий
14.06.2023 23:18 Ответить
Це ви про Червінського з цим підходом? Що ще подоляк написав?
показать весь комментарий
14.06.2023 10:05 Ответить
Будь яке розслідування стосовно особи закінчується судовим розглядом або закриттям провадження щодо цієї особи, інших варіантів немає. В Україні діє Закон, забезпечується захист усім особам, які затримані та підозрювані, можливість оскарження дій до суду як в Україні, так і до Європейського суду. За результатами розслідування (досудового чи судового) буде усе зрозуміло. Наразі робити висновки стосовно запитуваної Вами особи зарано - триває розслідування. У разі порушень з боку слідства, прокурора, суду - усі їхні дії реально можуть бути оскаржені, у т.ч. в Європейському суді. Щось приховати чи якось надурити вже наразі неможливо. Україна буде в Європейскому Союзу, а без дотримання Європейських правил та процедур - це неможливо. Україна - це Європа.
показать весь комментарий
14.06.2023 10:13 Ответить
Україна не росія, але ще не Європа. До Європи нам ще дуже далеко... Це не про географію. )
показать весь комментарий
14.06.2023 10:18 Ответить
Україна безповоротно рухається до участі в ЄС і НАТО - це факт. Сьогодні Україна власною кровю захищає Європу, США, Канаду, Японію, Південну Корею та увесь цивілізований світ від рашистської чуми. Майте надію - Європа, США та світ цього ніколи вже не забудуть та просто так не залишать - майбутнє України в складі Європи неминуче (не географічно)
показать весь комментарий
14.06.2023 10:27 Ответить
Тільки щоб на території України до 2025 року на зявився новий якийсь проект
показать весь комментарий
14.06.2023 12:58 Ответить
Чим менше ми у себе в Україні під час війни будемо гризтися, цапатися та влаштовувати "розбори", а натомість обєднаємося та спільно діятимемо проти нашого реального ворога - путінської раші, тим швидше закінчиться війна нашою Перемогою та менше загине "стрижня" та "золотої серцевини" нашої нації - наших ВОЇНІВ. Гризня та розбори тільки на користь ворогові. А вже після Перемоги у нас в Україні буде реальна можливість демократично, вільно, відкрито, прозоро обирати свій подальший шлях. І чим більше живих українських ВОЇНІВ-фронтовиків у цьому процесі братиме участь, тим більш прозорим буде вибір та більш уважно нас слухатиме та сприйматиме цивілізований світ.
Нажаль корупція під війни не зникла, вона є смертельно небезпечним ворогом для України та реально боротися із нею життєво необхідно для нашого виживання як нації.
показать весь комментарий
14.06.2023 14:59 Ответить
От нікому не сподобалось ваше словоблудіє.
коли вже будуть заарештовані татаров, смирнов, баканов, наумов, і вся інша зеленьська шушваль яка розграбувала Україну і привела до поразки в війні з расіє
показать весь комментарий
09.11.2023 13:08 Ответить
а в нього та інормація була? Ну так, щоб були доведення з юридичною точністю?

До речі, мертвечук "дав інформацію". І що з нею робити?
показать весь комментарий
14.06.2023 14:21 Ответить
Що, він так і не показав, звідки на нього готувався напасти Порошенко?!
показать весь комментарий
14.06.2023 09:17 Ответить
Десь мапи загубив..
показать весь комментарий
14.06.2023 10:14 Ответить
Цікаво, Зяма хоч вибачився перед Санду, чи позичив очі в сірка?
показать весь комментарий
14.06.2023 09:23 Ответить
Хах, йому і позичати нічого не треба. Вони в нього такі від народження.
показать весь комментарий
14.06.2023 09:26 Ответить
а пенсію біля 100к, він і далі буде брати????
показать весь комментарий
14.06.2023 09:24 Ответить
Буде, на зоні потрібно підігрівати сидельців, щоб все було нормально.
показать весь комментарий
14.06.2023 09:31 Ответить
Апофеоз цього лайна - де зараз знаходиться "суддя" невідомо.
показать весь комментарий
14.06.2023 09:24 Ответить
Заочно засудили? Звідки інформація?
показать весь комментарий
14.06.2023 09:29 Ответить
нема інформаціі що він був присутній на зачитанні вироку суду.
показать весь комментарий
14.06.2023 09:42 Ответить
Взяли під варту, після вироку,в залі суду..
показать весь комментарий
15.06.2023 01:05 Ответить
де посилання?
показать весь комментарий
15.06.2023 10:36 Ответить
Можете повірити на слово? Прочитав в інтернет-виданні, яке читаю вже років з десять, та не запам'ятав, в якому саме. Там ще Чаус заявив, що обов'язково подасть на апеляцію...
показать весь комментарий
15.06.2023 23:02 Ответить
А шо я маю людям казати? "Мне так сказалі"?
показать весь комментарий
15.06.2023 23:20 Ответить
Та наберіть в пошуку "Чаус вирок" знайдете цілу купу матеріалів,як я щойно і зробив, але не вмію вставити посилання...{{
показать весь комментарий
15.06.2023 23:45 Ответить
Знайшов фото, де Чаус 14 червня присутній на засіданні ВАКС. Дивно що тут не спромоглися його вставити в тіло новини - це я думаю, непрофесіоналізм. Але ще є ризик того, що хтось може організувати втечу його з під варти до моменту набуття вироку законної сили, бо прецеденти були - колега Чауса суддя, прізвище не пам'ятаю, у 2003 році відпустив з-під варти вбивцю журналіста Гонгадзе генерала. Пукача, після чого той втік.
показать весь комментарий
16.06.2023 09:06 Ответить
З нашими судами -- можливе ВСЕ!
показать весь комментарий
16.06.2023 15:36 Ответить
Не пішов на співпрацю зі слідством і не дав потрібних показань про порошенка - отримав строк. А ось був би нормальний для діючої влади, як тупицький, то вже давно б жив у Відні.
показать весь комментарий
14.06.2023 09:25 Ответить
тупицький у розшуку. як він міг виїхати з країни під час війни маючи 58 років - нікому невідомо
показать весь комментарий
14.06.2023 09:55 Ответить
І справді, як показово, що зелена влада організувала диверсію у сусідній країні, зі шкури лізла, ср..ку рвала щоб відмити своїх папєрєдників .
Мабуть таки вдалося фсбу залякати Чауса, що він про злочини привладних зрадників і словом не обмовився.
показать весь комментарий
15.06.2023 09:11 Ответить
А коли теперішніх хапуг-хабарників та казнокрадів посадять? Чекати зміни влади, бо теперішня ''папєрєднікофф'' та патріотів ''кошмарить''.
показать весь комментарий
14.06.2023 09:25 Ответить
Дійсно , де сьогодні знаходиться суддя ,
в Украіні , чи в Молдові ?
показать весь комментарий
14.06.2023 09:32 Ответить
Видок в цього судді якиись диковатии -- як з психушки .
показать весь комментарий
14.06.2023 09:34 Ответить
показать весь комментарий
14.06.2023 09:42 Ответить
Щури з'їли чергового собрата.
показать весь комментарий
14.06.2023 09:53 Ответить
А шо Кірюша із Смірновим ? Ванятка літінант "ушел на нелегальноє положение" а ці шо ?
показать весь комментарий
14.06.2023 12:56 Ответить
Ничего !1Через год зеленский амнистирует и Чауса и других ворюг зеленского..
показать весь комментарий
14.06.2023 12:58 Ответить
Посадив банки, засипав міндобривом... але мабуть врожаю не дали.... засуха спалила.
показать весь комментарий
14.06.2023 13:06 Ответить
Смішний дядько. Але хабарник(
показать весь комментарий
14.06.2023 13:12 Ответить
Я бы не сажал. Полная конфискация всего и у ближней родни тоже, что на их имя куплено в период работы судьи и лишить диплома его. Пусть начнёт с ноля. Оставить жильё на уровне 1-2 комнатной квартиры. Он выйдет по удо через 4 года и опять в судьи. Можно диплом оставить, но в судах не работать 10 лет.
показать весь комментарий
14.06.2023 13:25 Ответить
А де трубіцин, баканов...???
показать весь комментарий
14.06.2023 13:31 Ответить
А як раніше розпиналися тут і друзі, і сусіди по під"їздові,, і неперевершені юристПЕРДЕНТИ... І викрали бідного Чауса, і побили сердешного, і щелепу зламали і обікрали (до трусів... ), і Маю Санду зі всією Молдавією образили до сліз. У-ух! Прокляті хахли.
А все так просто, як я писав - злодюга в мантії утік до Молдавії, "чесні" молдавани видоїли з нього все "наколядоване" непосильним трудом і вигнали через Дністер у самих трусах. Тепер сидітиме біля параші і кождого ранку матиме відчуття, що його трахнув ешелон з металоломом. Кого-кого, а суддів на зоні *******... ПАЛКО.
показать весь комментарий
14.06.2023 13:32 Ответить
Не дав свідчення проти Пороха - 10 років
показать весь комментарий
14.06.2023 13:38 Ответить
а в нього було що давати?
показать весь комментарий
14.06.2023 14:19 Ответить
Тому і посадили шо не виправдував очікувань Зе влади
показать весь комментарий
14.06.2023 14:34 Ответить
Не зберігайте гроші в банках, особливо трилітрових.

показать весь комментарий
14.06.2023 13:49 Ответить
Напишіть у СБУ, ДБР, (тепер вже і у НАБУ можна) - я впевнений, вам підуть назустріч.
показать весь комментарий
14.06.2023 15:00 Ответить
після того, як ти напишеш дермаку, що він незаконо займає посаду віце-президента України і він піде назустріч твоїм претензіям. Тоді в мене будуть шанси стосовно визнання брехні шабуні стосовно "під виглядом іншої людини окремим літаком (особу) вивозили з країни" - і що це злочин. Який досі не розслідувано, і досі нікого не покарано. Бо нічого подібного не знайшли!
показать весь комментарий
14.06.2023 20:23 Ответить
Судова система України---це суцільна чаусіада!!!!!
показать весь комментарий
14.06.2023 15:50 Ответить
"Сколь веревочка не вейся,а совьешься ты в петлю." (с)
показать весь комментарий
14.06.2023 15:58 Ответить
На три роки заборона обіймати посади в судовій гіці влади...Ви серйозно? Після трьох років знову можна починати готовити банки(3л.)для продовження судової діяльності?
показать весь комментарий
14.06.2023 17:13 Ответить
гілці
показать весь комментарий
14.06.2023 17:14 Ответить
якщо цьому гандону 10р. за 150 000 долл. --- то князеву за 3 000 000 баксов -- пожиттево -- а чаус мабуть ще десь банки по 3л закопав , шкода якщо через 10 р. пропадуть
показать весь комментарий
14.06.2023 17:18 Ответить
Справа проти Чауса була сфальшо, то ж я б нерозкидався такими образами..
показать весь комментарий
14.06.2023 18:50 Ответить
Показово-покаральний вирок іншим суддям до уваги. Ви або підписуєте все що вам спустять із ОП, або вас по безпределу викрадуть, катуватимуть, а потім кинуть за грати за сфальшованих справою.
Правова держава по Зеленські. Своїм усе - опонентам беспредел.
показать весь комментарий
14.06.2023 18:49 Ответить
Мало дали, потрібно було дати років 25 мінімум, або пожиттєво!
показать весь комментарий
14.06.2023 19:35 Ответить
Якщо за 150 тисяч Чаусу дали 10 років то за три мільйони Князєву світе 20 довічних.
показать весь комментарий
14.06.2023 20:13 Ответить
Не змогли вибити покази на Порошенка?
Інакше дали б героя!
показать весь комментарий
14.06.2023 20:32 Ответить
Навпаки, закрили рота щоб не патякав зайвого
показать весь комментарий
15.06.2023 09:17 Ответить
Нарешті
показать весь комментарий
14.06.2023 21:24 Ответить
на вид- имбецил
показать весь комментарий
14.06.2023 21:34 Ответить
Главное компромат слил на кого надо, и посидит зато в безопасном месте, чтоб ничего не случилось с ним за это.
показать весь комментарий
14.06.2023 23:02 Ответить