6798 відвідувачів онлайн

Щонайменше два місяці знадобиться на ремонт Дарницької ТЕЦ, - Кличко

Ремонт Дарницької ТЕЦ

На відновлення систем та обладнання Дарницької ТЕЦ після російської атаки знадобиться щонайменше два місяці, за умові відсутності нових ударів.

Про це повідомив міський голова Віталій Кличко, передає Цензор.НЕТ.

Що відомо?

Як зазначається, фахівці дослідили характер ушкоджень, зокрема, обладнання обʼєкта критичної інфраструктури, який був однією із цілей ворога під час атаки на столицю 3 лютого. Йдеться про Дарницьку ТЕЦ.

За словами мера, ця ТЕЦ забезпечувала теплопостачання, зокрема, у частину будинків у Дарницькому та Дніпровському районах - у понад 1100 багатоповерхівок. У цих будинках уранці 3 лютого злили воду в системах опалення, щоб уникнути розмерзання.

"Наразі висновки фахівців такі, що обʼєкт отримав критичні ушкодження і на відновлення його систем та обладнання знадобиться не менше двох місяців. (Якщо не буде наступних нищівних ударів ворога)", - розповів Кличко.

Де наразі неможливо відновити теплопостачання

Зі списком будинків, яким до відновлення пошкодженої ворогом Дарницької ТЕЦ теплопостачання подати неможливо можна ознайомитися за посиланням.

Пункти обігріву

Клично зазначив, що у місті розгорнуто додаткові опорні пункти обігріву в школах мікрорайонів, будинки яких залишилися без тепла.

Додаткових пунктів, які підключили до мобільних котелень, і де можна перебувати і вдень, і вночі, зокрема:

  • у Дарницькому районі наразі 5,
  • у Дніпровському - 4. (Окрім тих, які там працювали раніше).

Також 36 додаткових пунктів обігріву розгортає ДСНС у Дарниці та 27 пунктів - у Дніпровському районі.

З адресами пунктів можна ознайомитися на офіційних ресурсах РДА, міської влади та ДСНС. Зокрема за посиланням.

"Зазначу, що ДТЕК організовує максимально лояльні в нинішній ситуації графіки подачі електрики для будинків без тепла в Дарницькому і Дніпровському районах", - додав Кличко.

Атака РФ на Україну 3 лютого

  • Як повідомлялося, внаслідок нічної атаки РФ по Києву постраждали троє людей. У столиці пошкоджено багатоповерхівки, дитячий садок, АЗС та адміністративну будівлю.
  • Харків також перебував під ударами РФ: через атаку на ТЕЦ без тепла залишатьсясотні будинків.
  • Окрім того, ворог атакував теплоелектростанції ДТЕК: суттєво постраждало обладнання.
  • Дарницький та Дніпровський райони переважно без тепла, не опалюється 1170 багатоповерхівок.
  • Також ворог атакував Вінниччину: є влучання у об’єкти критичної інфраструктури.
  • Екстрені відключення запроваджені у частині лівого берега Києва.
  • Окрім того, РФ атакувала Одещину, критична інфраструктура працює на генераторах.
  • Шмигаль повідомив, що РФ атакувала 8 областей, під ударом ТЕЦ і ТЕС, які забезпечували опалення в Києві, Харкові та Дніпрі.
Топ коментарі
+10
А може краще декілька міні котелень побудувати і розосередити по місту ? Цю котельню ввели в експлуатацію в 80 роках минулого століття, відновити я думаю буде дорожче чим побудувати ******* з нуля, або зосередити увагу на індивідуальних котельнях біля кожного будинку, (вони з нуля будуються за 12 днів)
показати весь коментар
05.02.2026 17:30 Відповісти
+4
ДТЕК роками нічого не робило щоб побудувати ******* ТЕС с нуля , тільки висмоктувало ресурси з радянських ТЕС, а! Ще логотип змінили на ********!
показати весь коментар
05.02.2026 17:42 Відповісти
+4
давайте гроші і комунікації для них: газопроводи середньго тиску, розвернути до них теплотраси (вони під дорогами, лінії живлення + резервні. я в вас вірю.
показати весь коментар
05.02.2026 17:56 Відповісти

Завантаження...