5619 посетителей онлайн

Операция "Мідас": известны имена всех фигурантов, которым НАБУ вручило подозрение. СПИСОК

Национальное антикоррупционное бюро Украины в рамках дела о масштабной коррупционной схеме в энергетике (операция "Мідас") сообщило о подозрении семерым фигурантам. Журналисты установили, о ком именно идет речь в расследовании.

Об этом сообщает проект "Схеми" (Радио Свобода), передает Цензор.НЕТ.

Имена фигурантов

По информации журналистов, кроме Тимура Миндича (на пленках НАБУ - кодовое имя "Карлсон") в списке также:

  • экс-советник министра энергетики Игорь Миронюк ("Рокет");
  • исполнительный директор по безопасности "Енергоатом" Дмитрий Басов ("Тенор");
  • Александр Цукерман ("Шугармен");
  • Игорь Фурсенко ("Решик");
  • Леся Устименко;
  • Людмила Зорина.

Пятеро человек из списка подозреваемых задержаны. Двое - Тимур Миндич и Александр Цукерман - выехали из Украины.

Операция Мидас по коррупции: кому НАБУ вручило подозрение

Больше о подозреваемых

"Решика" в НАБУ называют бухгалтером "бэк-офиса". Именно он на записях говорил, что нести коробку с деньгами - "такое себе удовольствие".

Журналисты сообщают, что Игорь Фурсенко зарегистрирован как частный предприниматель с основным видом деятельности – консультирование по вопросам информатизации. Номер Фурсенко подписан у других абонентов как "Игорь сотрудник Михаила Цукермана".

Леся Устименко указана в контактах как "Леся Киев Финансист Братьев". Она – частный предприниматель с основным видом деятельности "Исследование конъюнктуры рынка и выявление общественного мнения".

В 2023 году Устименко стала владелицей парковочного места в доме в центре Киева, в котором, по данным "Схем", расположен "бэк-офис", упомянутый в расследовании НАБУ.

Ее муж – вероятно, гражданин России. Как установили журналисты, до 2015 года он регулярно ездил в Россию, откуда он родом. Тогда же получил украинский паспорт.

Людмила Зорина также имеет ФОП, вид деятельности – консультирование по вопросам коммерческой деятельности и управления. На электронный адрес Зориной также записан Грона Вадим Леонидович – это экс-советник главы Агентства по розыску и управлению активами, который постоянно посещал АРМА и давал указания служащим, хотя не является его работником.

Что предшествовало?

Топ комментарии
+23
Яка нах фартовість?Нарік під керівництвом Єрмака,котрий отримує вказівки з рахи.
показать весь комментарий
11.11.2025 21:31 Ответить
+21
Настрій на Банковій: *******.

Розуміють, що оприлюднено лише 20 відсотків плівок. І що ще багато чого є.

Що робити? Не знають.

Плану - немає.

Сподіваються на фартовість Зеленського.
показать весь комментарий
11.11.2025 21:28 Ответить
+21
цукєрману прийдеться робити пластику, бо з таким ****** хєр де скриєшся.
показать весь комментарий
11.11.2025 21:33 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Зе-контратака
показать весь комментарий
11.11.2025 21:27 Ответить
мерзоту треба вішати, вони тут жити не збираються. Картонки не поможуть
показать весь комментарий
11.11.2025 21:35 Ответить
Зелупень, отримав команду з охвісу, ГАДИТИ, якомога рідким!!
показать весь комментарий
11.11.2025 21:36 Ответить
показать весь комментарий
11.11.2025 21:58 Ответить
показать весь комментарий
11.11.2025 22:22 Ответить
Ну так що....? не начасі..?Довго будем миритись...?
показать весь комментарий
11.11.2025 22:48 Ответить
ти **** і сюда Порошенка хочеш приписати .
показать весь комментарий
12.11.2025 01:30 Ответить
Настрій на Банковій: *******.

Розуміють, що оприлюднено лише 20 відсотків плівок. І що ще багато чого є.

Що робити? Не знають.

Плану - немає.

Сподіваються на фартовість Зеленського.
показать весь комментарий
11.11.2025 21:28 Ответить
Яка нах фартовість?Нарік під керівництвом Єрмака,котрий отримує вказівки з рахи.
показать весь комментарий
11.11.2025 21:31 Ответить
Є чутки, що Чернишов веде перемовини з НАБУ і готовий піти на угоду зі слідством і здати всіх.
Це ключова проблема Банкової зараз. Не знають що робити і як діяти в цьому варіанті. Якщо це станеться, то вся влада в країні посипеться.
Чернишов не просто друг Зеленського, а й його кум. І точно все знає.
показать весь комментарий
11.11.2025 21:35 Ответить
Влада не посипалась в 2022р після зради ішака.Єдина надія,що НАБУ діють за підтримки Краснова(впевненість майже 100%)
показать весь комментарий
11.11.2025 21:39 Ответить
В ОП Зелі є компромат на керівників САП та НАБУ, Клименко та Кривоноса.
Думають, коли і як його використати. Але проблема в тому, що момент удару вже пропустили.
Інша проблема: що ні Клименко, ні Кривонос не впливають на роботу САП та НАБУ так, як здається. Там дійсно побудована інституція. І керівник не має такої класичної влади, як в звичних силових органах в Україні.
показать весь комментарий
11.11.2025 21:47 Ответить
у меня нет уверенности как у Вас на 100%.но есть слабая надежда,что зеленые крысы так достали всех.кто дает деньги,что их спалили с помощью западных спецов.
показать весь комментарий
11.11.2025 22:40 Ответить
Чернишову є шо губити ...а так може хоч шось залишиться в його багатої родини , не все витрусять ...
показать весь комментарий
11.11.2025 22:34 Ответить
"фартовість" зеленського перетворювати золото на гівно.
показать весь комментарий
11.11.2025 21:40 Ответить
Тімур Міндіч - Карлсон
Зеленський - ?
показать весь комментарий
11.11.2025 21:30 Ответить
Трус, бивалий і балбес з Банкової, вони теж в списках на «виплати» крадених грошей в України!!
показать весь комментарий
11.11.2025 21:34 Ответить
зеленський - малюк.
показать весь комментарий
11.11.2025 21:37 Ответить
звісно ж - Фрекен Бок.
показать весь комментарий
11.11.2025 21:36 Ответить
показать весь комментарий
11.11.2025 21:42 Ответить
Злочинна організація є стійким ієрархічним об'єднанням декількох осіб (п'ять і більше), члени якого або структурні частини якого за попередньою змовою зорганізувалися для спільної діяльності з метою безпосереднього вчинення тяжких або особливо тяжких https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%BB%D0%BE%D1%87%D0%B8%D0%BD злочинів учасниками цієї організації, або керівництва чи координації злочинної діяльності інших осіб, або забезпечення функціонування як самої злочинної організації, так і інших злочинних груп (Ч.4 ст. 28 КК України).
Суд Лінча дієво сприятиме вирішенню питань викорінення корупції привладних осіб в Урядовому порталі до портнова!!
Сирійці, це підтвердили не за 30 років!!!
показать весь комментарий
11.11.2025 21:30 Ответить
Какіє мєрзскіє атвратітєльниє рожи...
показать весь комментарий
11.11.2025 21:32 Ответить
цукєрману прийдеться робити пластику, бо з таким ****** хєр де скриєшся.
показать весь комментарий
11.11.2025 21:33 Ответить
показать весь комментарий
12.11.2025 00:15 Ответить
показать весь комментарий
12.11.2025 03:06 Ответить
а де фотка хрипатого? він точно на плівках є.
показать весь комментарий
11.11.2025 21:36 Ответить
Так, але американці дають йому шанс сїбатись без Майдану
показать весь комментарий
11.11.2025 21:39 Ответить
вони востаннє його попередили, якщо не сяде за стіл переговорів - то сяде.
показать весь комментарий
11.11.2025 21:48 Ответить
показать весь комментарий
11.11.2025 21:37 Ответить
Цукєрман і Міндіч красавчікі. Таких можна на обкладинку альбому Сєргєя Наговіцина "Лучший блатняк"
показать весь комментарий
11.11.2025 21:37 Ответить
Кияни, ви усе ще спите?
п.с. а может всьо такі вазьмьом на парукі? ну правда, вєдь нє плахіє же рєбята і дєвчьонкі...
показать весь комментарий
11.11.2025 21:38 Ответить
А де ж наші активні коментатори "липецкбарыгаабырвалг"?
показать весь комментарий
11.11.2025 21:40 Ответить
Нікого на розмінування не відправляють браві вояки .Тупп підорастня.Їх підтримує цензор і бани клепає
показать весь комментарий
11.11.2025 21:45 Ответить
А Галущенко соскочит в очередной раз?
показать весь комментарий
11.11.2025 21:44 Ответить
Як же тяжко все це лиш 7м робити було))А втікачі митницю проскочили як?Також самі?))
показать весь комментарий
11.11.2025 21:45 Ответить
ще двох підарів не вистачає у цьому списку фігурантів
показать весь комментарий
11.11.2025 21:46 Ответить
Як мінімум трох і пари лярв
показать весь комментарий
11.11.2025 22:01 Ответить
це якась вистава щоб відволікти суспільство відневдвч на фронті та зовнішній політиці
показать весь комментарий
11.11.2025 21:48 Ответить
ага, вистава. в яку вбухали мільярди доларів.
показать весь комментарий
11.11.2025 21:54 Ответить
побачите , не сяде ніхто , та суду не буде. як завжди попи%дять 2-3 неділі потім все затихне . белій шум
показать весь комментарий
11.11.2025 21:58 Ответить
Корупція на вищому рівні та ще й під прикриттям агента рашки Деркача, напряму впливає на боєздатність ЗСУ та ситуацію на фронті.

Хоча Зеля дійсно може перебити цей свій корупційний скандал, обвалом фронту через свого ставленика рашиста сирського.
Організують обвал фронту і коли рашимти почнуть швидке просування Україною, тоді вже дійсно буде не до цього скандалу.
показать весь комментарий
11.11.2025 21:57 Ответить
Чернишов теж в цьому колі друзів Шоушенка - чому його скромна особа випадає?
показать весь комментарий
11.11.2025 21:51 Ответить
Так він же кум...
показать весь комментарий
11.11.2025 22:02 Ответить
Для НАБУ ж не кум
показать весь комментарий
11.11.2025 22:03 Ответить
Домовився з фбр
показать весь комментарий
11.11.2025 22:03 Ответить
Ну, оціх двох останніх і посадять. Всі решта виїдуть в компанії з СБУ. Зелохам зайде))) І упороті знову попруться вибирати *******.
показать весь комментарий
11.11.2025 22:08 Ответить
Цукерман виглядає,як бандит і зек,з москальських серіалів.
показать весь комментарий
11.11.2025 22:10 Ответить
Это война против Зеленского, но кто за этим стоит.
показать весь комментарий
11.11.2025 22:13 Ответить
З усіх запідозрених,втекли лише двоє. Обидва однієї національності. Випадковість?
показать весь комментарий
11.11.2025 22:13 Ответить
головний фігурант відсутній. без Зеленського це було б неможливим.
показать весь комментарий
11.11.2025 22:19 Ответить
Зепоц готовся на выход
показать весь комментарий
11.11.2025 22:30 Ответить
Було б добре з виходом ,але воно кляте , сяде за стіл переговорів шоб здати те шо віддав з сирським русні ...
показать весь комментарий
11.11.2025 22:38 Ответить
Організатором цієї схеми є Зєлєнскій. Чому проти нього не почалось слідство? Керівництво - Зєленскій, Міндіч, брати Цукармани. Нижче шістки - зрадники нації. Ну і як тут не стати "антісємітом"? Будь яка корупція в ******** України це зєлєнскіє, шєфіри, міндічі і вся оця "меншинна" гидота.
показать весь комментарий
11.11.2025 23:35 Ответить