7248 відвідувачів онлайн

Єврокомісія стурбована ухваленим законом щодо НАБУ та САП: фон дер Ляєн вимагає роз’яснень від України

Закон про НАБУ і САП: Єврокомісія вимагає пояснень від України

Європейська комісія висловила "велику стурбованість" через зміни до Кримінального кодексу України, які можуть послабити повноваження НАБУ та САП. Там вимагають пояснень від українського уряду.

Про це Суспільному заявив речник Єврокомісії Гійом Мерсьє, передає Цензор.НЕТ.

За його словами, зміни до КК ризикують "сильно послабити компетенцію та повноваження" НАБУ та САП, які є "наріжними каменями верховенства права в Україні".

"Ці інституції мають вирішальне значення для порядку денного реформ в Україні і повинні працювати незалежно, щоб боротися з корупцією та підтримувати довіру громадськості", - наголосив речник ЄК.

Він додав, що ці органи мають працювати незалежно, аби ефективно боротися з корупцією та зберігати довіру громадян.

Також Мерсьє зазначив, що президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн вже обговорила це питання з президентом України Володимиром Зеленським і звернулася до уряду з проханням роз’яснити ухвалені зміни.

"Повага до верховенства права та боротьба з корупцією — ключові елементи Європейського Союзу. Як країна-кандидат, Україна має повністю дотримуватися цих стандартів. Тут не може бути компромісу", - наголосив він.

Скандальний закон № 12414 щодо НАБУ і САП

Нагадаємо, 22 липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт 12414, який ліквідує незалежність НАБУ та САП.

Ввечері його підписав президент Зеленський.

Директор НАБУ Семен Кривонос закликав президента не підписувати цей законопроєкт, оскільки це переведе НАБУ та САП в залежний режим.

У Дніпрі люди вийшли на акцію проти ухвалення Верховною Радою законопроєкту №12414, що фактично означає ліквідацію незалежності НАБУ та САП.

Також у Києві розпочалась акція протесту.

У відеозверненні Зеленський згодом заявив, що антикорупційна інфраструктура в Україні працюватиме. 23 липня Закон про обмеження повноважень НАБУ та САП набув чинності.

Згодом президент України Володимир Зеленський повідомив, що 23 липня зібрав усіх керівників правоохоронних та антикорупційних органів та домовився з ними про конструктивну роботу.

Топ коментарі
+17
Сам обісрався
І партнерів підставив
.... лідор
показати весь коментар
23.07.2025 17:33 Відповісти
+17
Які ще роз'яснення... У Бубона є кум Чернишов. Чернишов дуже любить гроші. Чесно заробити не може, а ось злямдити майстер. НАБУ відкрило справу. Бубон образився. Крапка.
показати весь коментар
23.07.2025 17:37 Відповісти
+15
Потрібні НЕ пояснення, а відміна паршивого закону !
Інакше - ніякою фінансової допомоги ЗЄліному уряду на бюджетників та пенсіонерів !
Невиплата зарплат та пенсій швидко прочистять мізки і наріту, і його обранцям в зРаді та ЗЄльоному.

.
показати весь коментар
23.07.2025 17:44 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сам обісрався
І партнерів підставив
.... лідор
показати весь коментар
23.07.2025 17:33 Відповісти
Довіра інституцій - втрачена:

Представництво ЄС в Україні вже попередило: така "реформа" суперечить домовленостям.

Посли країн-донорів наголошують: це не просто внутрішня політика - це удар по фронту, бо фінансування ЗСУ прямо пов'язане з макрофінансовою підтримкою.

Ота младая прем"єрша Єрмака заявила - ЄС, ну дайте ж нам нарешті 70 відсотків бюджету!!!
показати весь коментар
23.07.2025 17:48 Відповісти
Ой, пані, не хочете ви бачити те пояснення - не для порядних людей воно.
показати весь коментар
23.07.2025 17:34 Відповісти
Потрібні НЕ пояснення, а відміна паршивого закону !
Інакше - ніякою фінансової допомоги ЗЄліному уряду на бюджетників та пенсіонерів !
Невиплата зарплат та пенсій швидко прочистять мізки і наріту, і його обранцям в зРаді та ЗЄльоному.

.
показати весь коментар
23.07.2025 17:44 Відповісти
ВР у відпустці !!! 4 тижні !!!
показати весь коментар
23.07.2025 18:13 Відповісти
Так Вірастюк, депутат від провладної СН вже все пояснив: "Збирали на кого потрібно і на кого не потрібно: "слуга народу" Вірастюк розповів, чому голосував за ліквідацію повноважень НАБУ та САП Джерело: https://censor.net/ua/n3564831
показати весь коментар
23.07.2025 17:51 Відповісти
урсула, приїзди до києва.
зе!скоморох забожиться, що він не лох какой то і зробить з тобою фоточку.
показати весь коментар
23.07.2025 17:35 Відповісти
Роз'яснення.
Платіть Зеленському бабло (бо він воює) і пішли ви нах.. з своїми реформами і євроінтеграцією.
В Україні буде так, як Вова з Єрмачком закомандує!
Вони тут боги, а ви пилюка під ногами!
показати весь коментар
23.07.2025 17:36 Відповісти
ЗЄля без західних грошей ніяк

.
показати весь коментар
23.07.2025 17:45 Відповісти
очевидно! Зе - оманський, ЛІКВІДАТОР УКРАЇНИ
показати весь коментар
23.07.2025 17:37 Відповісти
Які ще роз'яснення... У Бубона є кум Чернишов. Чернишов дуже любить гроші. Чесно заробити не може, а ось злямдити майстер. НАБУ відкрило справу. Бубон образився. Крапка.
показати весь коментар
23.07.2025 17:37 Відповісти
та й міндич не чужа людина !
і скільки їх таких ?!

.
показати весь коментар
23.07.2025 17:46 Відповісти
При владі клептомани вороги України. Навіщо так підставляти країну, та ще й в такий час? Єрмака, татарова на нари.
показати весь коментар
23.07.2025 17:41 Відповісти
Вибачте, а це що їх країна, тільки строк закінчується і вони покажуть свою країну
показати весь коментар
23.07.2025 17:43 Відповісти
Джонсон пішов у відпустку разом с конгресменами як й укропарламентом - 50 днів наближаються ... Заява від нього- США готове вийти з перемовин про кінець війни окрім умови ЖОРСТКОГО МИРУ
ПЛАН ХЙЛА ДІЄ!!!
показати весь коментар
23.07.2025 17:51 Відповісти
А що казати, ви однаково не зрозумієте, його тільки ху...ло зрозуміє, бо схеми однакові.
показати весь коментар
23.07.2025 17:42 Відповісти
https://t.me/BerezaJuice/56926 Борислав Береза деталізує цю інфу:

"https://t.me/BerezaJuice/56926 https://t.me/BerezaJuice/56926 Голова Європейськлї комісії Урсула фон дер Ляєн попросила Зеленського негайно роз'яснити нові правила для САП та НАБУ. Зеленський мовчить. При цьому, ВР пішла на 4 тижні на канікули.
Да, вміє Володимир Олександрович створювати проблеми України. Здається, шоумен знайшов варіант, як припинити євроінтеграцію нашої країни. Чорт, як є."
показати весь коментар
23.07.2025 17:52 Відповісти
Що значить вимагає роз'яснень????????! Українці НЕ будуть віддавати життя за лгбт - цінності і csd - прайди!!!!!!!!!!!!!!! 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Буде сама за себе воювати!!!!!!!!!!!
показати весь коментар
23.07.2025 17:54 Відповісти
де прайди, а де ТОП-корупція...
Л-логіка
Зе-дебільна.
показати весь коментар
23.07.2025 18:01 Відповісти
Дык , у нас же парламентско-президентское правление, то вава, выпихнул всех в отпуск, бо знает, шо тада его никто не отстранит от власти за противоправное действие... а тем временем мож страсти и улягутся.
показати весь коментар
23.07.2025 18:10 Відповісти
А це csd- прайди мородерять,брешуть,грабують Україну,чи Українці мають воювати за тих корупціонерів,зрадників,мородерів яких ти безмозгле обрало до влади.Перш ніж відкривати свій ******,купи собі мозок.
показати весь коментар
23.07.2025 19:27 Відповісти
Воювати чи вмирати за країну???
Бо без підтримки Європи та світу, Україна не вистоїть перед рашкою.
А зеля( складається таке враження) робить все для того, щоб підірвати довіру наших партнерів по відношенню до України.
показати весь коментар
23.07.2025 19:34 Відповісти
У Польщі немає лгбт прайдів. Кожна країна індивідуально обирає собі моральні й релігійні цінності
показати весь коментар
24.07.2025 02:10 Відповісти
Друга Грузія прекратить їм гадам фінансування бо так війна буде до безконечності а простим злидням і так не бачить Європи як своїх вух вікаии
показати весь коментар
23.07.2025 17:55 Відповісти
https://t.me/BerezaJuice/56925 Олексій Панич:
Чому президент, вже знаючи про наслідки (від європейців), все ж таки підписав закон і цим зірвав подальший процес євроінтеграції? (Так, на сьогодні його зірвано, подробиці читайте на "Європравді".
Тому що він і його оточення не мають внутрішніх гальм. Вони, як влада, не здатні до самообмеження. Це дуже важко зрозуміти багатьом європейцям, тому вони щоразу марно сподіваються на дієвість натяків. А тут все просто: "Все, що можна взяти, бери. Не впевнений - ризикни, а раптом прокатить". Тому вони не зупиняться, поки не перетнуть чиїсь "червоні лінії" й не отримають силову відсіч. Ментальність, справді дуже близька до влади Януковича.
А ще свою роль, гадаю, зіграв приклад Трампа. "Йому можна просто звільняти прокурорів і слідчих, які колись щось розслідували проти нього, а чому нам не можна?!" Логіка, дуже схожа на російську: "якщо їм можна Косово, то нам можна все".
Всі теперішні демонстрації миролюбності, добрих намірів і чистих помислів - лише димова завіса. Стратегічно було важливо одне: вмонтувати в НАБУ і САП кнопку "СТОП". І це було зроблено. А тепер можна навіть показово покарати тих, хто виконував монтаж, не помивши перед тим руки (хоча була команда не мити). Тому мені ця нинішня гра в "доброго і справедливого генпрокурора" ще огидніша, ніж брутальні дії представників СБУ.
показати весь коментар
23.07.2025 17:56 Відповісти
Навіщо вам розʼяснення, якщо у всіх хто давав команду і голосував є нерухомість в Європі. Заморозьте до зʼясування походження грошей на купівлю або скасування голосування через порушення регламенту разом із
вибаченням за невдалий жарт.
показати весь коментар
23.07.2025 17:58 Відповісти
Нах нам оте єс-у нас лідор нації з 5-6 дефектними менеджерами є!
показати весь коментар
23.07.2025 18:00 Відповісти
Ну, i народишко, нарiка - до влади. Не було вiдкритоi фази - отримали. Не були в Евросоюзi за часiв зека, не будемо й при шлеперу-2, бо так само не годен два речення сплести , а хоча б до якогось сенсу.
показати весь коментар
23.07.2025 18:04 Відповісти
Можно запускать тотализатор, типо, вава отыграет все назад, а шлепер в нарабсее нервно закурит и спросит у космоса, мол, а разве так можно было?
показати весь коментар
23.07.2025 18:06 Відповісти
Запізно пити боржомі, коли нирки "відвалилися"....
показати весь коментар
23.07.2025 18:07 Відповісти
фондерляйка- в своей стране командуй- докомандовались у нас соросята- в войне, нищете, смертях и говне
показати весь коментар
23.07.2025 18:08 Відповісти
Кацапа, трындеть на Волгу, там тоже вода соленая. Недоколыханным подходит.
показати весь коментар
23.07.2025 18:11 Відповісти
Якась паралель, шапошник не підписав, його двійник підписав, совпаденіє, не думаю, а ростов не резиновий...
показати весь коментар
23.07.2025 18:15 Відповісти
Введіть санкції проти всіх причетних до прийняття цього беззаконня, будь ласка.
показати весь коментар
23.07.2025 18:15 Відповісти
а что там объяснять, хватит финансировать ***** №2.
показати весь коментар
23.07.2025 18:50 Відповісти
Какие разъяснения? 50 дней путин просил для зЕ, чтобы тот окончательно посрался с Европой.Такое устроит?
показати весь коментар
23.07.2025 19:13 Відповісти
Ти кацап?
показати весь коментар
23.07.2025 19:37 Відповісти
от ***** в кремлі регоче, як європейці та американці (через свої газети) намагаються щось пояснити слугє креємля Zєлєнскому щодо демократії, свободи слова та збереженню антикорупційних незалежних органів... Це як доказувати Zеленій навозній мусі, що жерти лайно це несмачно, це огидно та негігієнічно... Наша Zелена офісно-реZEдентська муха з дитинства жере москальське лайно і воно їй ліпше меду, ліпше всіх солодощів та шоколядок у світі. І ця тупа, мстива москальська Zелена муха зараз має всю владу для того, щоб раз і на завжди перетворити чудову країну в купу Zеленого смердючого лайна. І тут лише два варіанти - або цю мужу раз і на завжди прихлопнути, врятувавши країну, або дивитися, як твою країну Zелена муха перетворює на смердючий москальський нужнік.
показати весь коментар
23.07.2025 19:31 Відповісти
..шо там пояснювати - усе це зеленсько-дермове лайно означає, що гальмо (а швидше зрадник) України Зєля-Підєрмачний бажає сцарювати вічно, бо сидіти за асфальто-чонгарські приколи не хоче ні він ні його банда дефективних мародерів.. Зєля вже явно відкрила третій фронт проти України, після першого - ***** та другого - Трумпа (хоча цей він, ніби, трохи призачинив свій фронт - подивимося)..
Зєлєнскій - дебільний вибір ідіотів Вироку-2019 і катастрофа України... та ще й вчепився як кліщ у свого сцарського трона...
цЕ чмо буде битися до кінця (звісно силами інших), ще гірше Йаника...
показати весь коментар
23.07.2025 19:39 Відповісти
... цей сором наших рішал привладних, спостерігає весь світ.
Ганьба злодійкуватим совкам.
показати весь коментар
23.07.2025 22:36 Відповісти