6104 відвідувача онлайн

Ми подолаємо корупцію, коли громадяни відмовляться від давання хабарів, - "слуга народу" Марчук пояснив скандальне голосування

Ігор Марчук про голосування за законопроєкт щодо НАБУ та САП

Народний депутат України від "Слуги народу" Ігор Марчук пояснив, чому підтримав законопроєкт 12414, який ліквідує незалежність НАБУ та САП.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на фейсбук-сторінку нардепа.

"Жодної "зради" не сталося, як про це гучно заявляють окремі "патріоти-грантоїди". Усі положення законопроєкту відповідають Конституції України та зберігають баланс у системі правоохоронних/антикорупційних органів", - написав Марчук.

Він запевнив, що НАБУ і САП залишаються чинними та дієздатними інституціями. І новий закон не скасовує їхніх повноважень, а лише встановлює чіткі процедури взаємодії з Офісом Генерального прокурора.

"Якщо керівництво та персонал антикорупційних органів є принциповими та доброчесними - жоден Генпрокурор не зможе вплинути на незалежність їхніх дій", - додав Марчук.

Нардеп нагадав, що антикорупційна інфраструктура в Україні функціонує з 2015 року, однак її ефективність у справі боротьби з топкорупцією залишається вкрай низькою. Переважають справи другорядного характеру, публічні заяви не підкріплені реальними вироками. Фактичний результат - майже нульовий.

"Проблема цих органів полягає в тому, що вони багато в чому стали формальністю, створеною під зовнішнім тиском. Реальний вплив на зменшення корупції відсутній. Ба більше, випадки корупції в самих антикорупційних органах - на жаль, непоодинокі.

Найефективніший запобіжник корупції - це активне громадянське суспільство та незалежна, професійна й доброчесна судова гілка влади. Якщо громадяни відмовлятимуться від давання хабарів, а судді забезпечуватимуть верховенство права на основі високої правової культури, фаховості та етичних стандартів - саме тоді ми реально зможемо подолати корупцію", - написав нардеп.

Та додав, що презумпція невинуватості - фундаментальний принцип правової держави. На жаль, у діяльності антикорупційних органів неодноразово фіксувалися випадки публічного звинувачення осіб до вироку суду, що призводило до репутаційної шкоди, суспільного осуду, стигматизації, і, як наслідок, - до грубого порушення базових прав людини. Такі практики є неприпустимими.

"Без системної реформи правосуддя, переосмислення взаємин між державою і громадянами, без довіри, взаємної поваги та прагнення до суспільного консенсусу — ми не зможемо ефективно протидіяти корупції. І це вже продемонстрували понад десять років імітації боротьби, а не реальних результатів.

Саме тому я підтримав законопроєкт №12414. Бо настав час всім нам переходити від імітації реформ до побудови дієвої, відповідальної та правової держави", - підсумував Марчук.

Скандальний закон № 12414 щодо НАБУ і САП

Нагадаємо, 22 липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт 12414, який ліквідує незалежність НАБУ та САП.

Ввечері його підписав президент Зеленський.

Директор НАБУ Семен Кривонос закликав президента не підписувати цей законопроєкт, оскільки це переведе НАБУ та САП в залежний режим.

У Дніпрі люди вийшли на акцію проти ухвалення Верховною Радою законопроєкту №12414, що фактично означає ліквідацію незалежності НАБУ та САП.

Також у Києві розпочалась акція протесту.

У відеозверненні Зеленський згодом заявив, що антикорупційна інфраструктура в Україні працюватиме. 23 липня Закон про обмеження повноважень НАБУ та САП набув чинності.

Згодом президент України Володимир Зеленський повідомив, що 23 липня зібрав усіх керівників правоохоронних та антикорупційних органів та домовився з ними про конструктивну роботу.

Також Зеленський заявив, що внесе до Верховної Ради законопроєкт, який "забезпечить силу системі правопорядку".

Топ коментарі
+33
На думку клоуна Марчука корупція полягає лише у хабарях від громадян. Знову погані громадяни слугам дісталися. Розходимось.
показати весь коментар
24.07.2025 11:27 Відповісти
+22
Точно - громадяни винні, а 450 нардепів, багато яких підслідством НАБУ - не винні. І міністри-корупціонери не винні - давайте не будемо їх карати за коруппцію.
показати весь коментар
24.07.2025 11:29 Відповісти
+17
с@издить те, до чого лапи дотягнуться
показати весь коментар
24.07.2025 11:27 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 2 з 2
Це правда. Але це тільки частина корупції. А як же чиновникам не брати відкати? На що ж вони "харчеваться" будут?
показати весь коментар
24.07.2025 11:29 Відповісти
а кли без хабаря не роблять наприклад операцію?? здихать?
показати весь коментар
24.07.2025 11:29 Відповісти
Воно курва в очі сцить і розказує про високі матерії,як же вони задрали *****.
показати весь коментар
24.07.2025 11:30 Відповісти
ПРЯМО в ЯБЛУЧКО !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
показати весь коментар
24.07.2025 12:27 Відповісти
Якби люди перестали давати то можновладці перестали би брати - якби бабусі *** - то вона була б дідусьом
показати весь коментар
24.07.2025 11:31 Відповісти
слово грантоїди показує його відношення до бажання людей бути в європі--таке слова вживають агенти путіна щоб підкреслити своє відношення до демократії --з такими слугами зеленського ми будемо в жопі а не в європі--потрібні вибори
показати весь коментар
24.07.2025 11:31 Відповісти
"Ми не будемо драти хабарі, коли ви нам перестанете давати. Інакше ніяк!"
показати весь коментар
24.07.2025 11:31 Відповісти
Що ні "слуга" то пдр. Знову всі навкруги винувати в їх клептоманії та мародерстві.
показати весь коментар
24.07.2025 11:31 Відповісти
Проблема цих органів полягає в тому, що вони багато в чому стали формальністю, створеною під зовнішнім тиском. Джерело: https://censor.net/ua/n3565010

І за цю "формальність" Україна отримує щороку десятки мільярдів фінансової допомоги під час війни, а ще від цієї "формальності" залежить вступ до ЄС. та навіть отримання безвізу залежало від цієї "формальності".
показати весь коментар
24.07.2025 11:32 Відповісти
Чувак живе від конверта до конверта, але ж знає, як треба жити іншим.
показати весь коментар
24.07.2025 11:33 Відповісти
черговий зелений мудак

які мля хабарі, які дає проста людина?

Бюро займається протидією корупційним та іншим кримінальним правопорушенням, які вчинені вищими посадовими особами та становлять загрозу національній безпеці. Бюро розслідує корупційні справи, до яких причетні https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B6%D0%B1%D0%B0_%D0%B2_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%96 держслужбовці категорії «А».

КОРУПЦІЙНИМИ ТА ІНШИМИ, ВИЩИМИ ПОСАДОВЦЯМИ, ДЕБІЛ
показати весь коментар
24.07.2025 11:33 Відповісти
таке ж саме говорили в партії регіонів коли розстрілювали майдан--це є той же самий ворог людей як він сам так і його зелені чорти
показати весь коментар
24.07.2025 11:34 Відповісти
так слуги уродів і є та ж сама партія овоща, тільки тоді вони були "молоді регіони".
Ну, Разумков-мол був там за першого секретаря їхнього комсомолу!
показати весь коментар
24.07.2025 13:38 Відповісти
Ось і прозвучала істина. Винен народ
показати весь коментар
24.07.2025 11:34 Відповісти
Та як і завжди. Зарплати малі? Почни з себе, стань айтішніком. Мобілізація неоднакова для всіх? Почни з себе, йди в ТЦК. Турнікети неякісні? Почни з себе - збери гроші й купи. Машини на газонах? Почни з себе (нема машини, то все ж якось почни, шось придумай) і так далі й тому подібне.
показати весь коментар
24.07.2025 11:53 Відповісти
В связи с этим возникает вполне логичный вопрос. Нахрена мне нужно кодло бесполезных чиновников которые этим должны заниматься и вместо что-то делать они проедают мои налоги еще и воруют при этом безбожно, при этом не выполняя своих прямых функций. Хотя вопрос в этой стране риторический
показати весь коментар
24.07.2025 11:58 Відповісти
це кодло нам не дуже потрібне.
показати весь коментар
24.07.2025 12:15 Відповісти
Неодноразово контактуючи з українською медициною в якості пацієнта (при різних владах, у т.ч. й після 2014 року), можу впевнено назвати цитату з заголовку брехливою і цинічною)
показати весь коментар
24.07.2025 11:35 Відповісти
Вони в адекваті?
показати весь коментар
24.07.2025 11:35 Відповісти
Цим виродкам зпвгосп теж видає дозу.
показати весь коментар
24.07.2025 13:40 Відповісти
я сподіваюсь що ці протести - початок нового етапу становлення українського суспільства. Вірю, що молодь яка вийшла, таки з почуття протесту не буде давати хабарі ніколи і не мовчатиме, коли бачитиме, як це роблять інші. В цьому Марчук правий
показати весь коментар
24.07.2025 11:36 Відповісти
Неочікувано...

Осередок громадської організації Авто Євро Сила в місті Кам'янець-Подільському вважає, що кандидат у народні депутати від партії «Слуга народу» по 193 виборчому округу Ігор Марчук ухилявся від сплати податків.

Зокрема, посилаючись на судове рішення № 826/7653/16 від 17 травня 2019 року, активісти заявляють, що Ігор Марчук не сплатив податків на суму більше 700 тис. грн. до державного бюджету.
показати весь коментар
24.07.2025 11:37 Відповісти
Народ не знає куди гроші засунути і бігає хабарі чиновникам сує...Біда з цим народом. Такій дурний народ достався слугам народу.
показати весь коментар
24.07.2025 11:38 Відповісти
"Та додав, що презумпція невинуватості - фундаментальний принцип правової держави."

Джерело: https://censor.net/ua/n3565010

Нехай розкаже це своєму хазяїну, найвидатнішому юрЬІсту Всесвіту з Кривого Рогу, який неодноразово, публічно називав людей бандитами, корупціонерами, агентами Кремля.
показати весь коментар
24.07.2025 11:41 Відповісти
ахіреть, так ось хто винуватий в корупції в Україні
показати весь коментар
24.07.2025 11:42 Відповісти
Плохому танцору как обычно мешают сами знаете что
показати весь коментар
24.07.2025 12:00 Відповісти
Прості люди на танцполі...
показати весь коментар
24.07.2025 12:03 Відповісти
"Без системної реформи правосуддя, переосмислення взаємин між державою і громадянами, без довіри, взаємної поваги та прагнення до суспільного консенсусу - ми не зможемо ефективно протидіяти корупції. І це вже продемонстрували понад десять років імітації боротьби, а не реальних результатів".

Добре речення. Але жодним чином не стосується скандального закону. Просто гасла Слуги народу. Прошу звернути увагу, що жодний «спікер» от влади не навів правового обґрунтування внесених змін. Одне бла-бла.
показати весь коментар
24.07.2025 11:43 Відповісти
Падлюка незнають як викрутитися то люди у всьому винні уйобок
показати весь коментар
24.07.2025 11:43 Відповісти
Дебіл зелений-ми подолаємо корупцію коли громадянам не буде потреби давати хабарів!
показати весь коментар
24.07.2025 11:45 Відповісти
Корупція. Умови виникнення - дизбаланс інтересів (регулятор - держава). Невідворотність покарання за корупційні дії. Ментальність.
показати весь коментар
24.07.2025 11:51 Відповісти
Зараз корупція вийшла на якісно інший рівень. Не на взятках від простих громадян живуть коррупціонери. Вони використовуючи свої посади стиворюють умови та впроваджують "схеми" по розкраданню державних коштів та коштів громад, через подконтрольні негласно собі "компанії" зареєстровані на таких собі Фунтів та працюють через оффшори.
показати весь коментар
24.07.2025 11:51 Відповісти
Я почти поверил🤣🤣🤣
показати весь коментар
24.07.2025 11:56 Відповісти
Всі розмови про хабарі від постих громадян - спроба відвести увагу від основного - нескінченних спроб держчиновників різних рівней створювати чергові "схеми", в т.ч. і через рояліті та через необхідність забезпечувати ЗСУ та сили оборони.
показати весь коментар
24.07.2025 11:58 Відповісти
Ти ДЕБІЛ....Мова йде про корупціонерів- високопосадовців!!!!
показати весь коментар
24.07.2025 11:59 Відповісти
корупція на розкраданні бюджету через купівлю товарів і виконання робіт по космічно завищених цінах набагато більша за ту корупцію, про яку кіздить цей трускавецький спецотлов. от саме там і полягає і має полягати робота НАБУ і САП. і ця робота має бути незалежна від впливу нашої влади і підконтрольна нашим західним партнерам, щоб такі як той Марчук чи інші посланці від зермаків не могли занести тим детективам чумадан каси, щоб порішати, прикрити якусь корупційну справу. чи в ручному режимі зателефонувати тим прокурорам і детективам і дати вказівку, щоб вони взагалі не наближалися до таких персонажів як Коля Каклєта чи той Міндіч.
показати весь коментар
24.07.2025 12:01 Відповісти
А нескінченні історії із черговою заміною водійських посвідчень, які друкує монополіст, начебто на вимогу ЄС?
показати весь коментар
24.07.2025 12:01 Відповісти
показати весь коментар
24.07.2025 12:04 Відповісти
Все це дуже добре, і я навіть погоджуюся з більшістю написаного. Але ось просте питання: чому про це заговорили тоді, коли куму припіздєнта наступили на хвіст???
показати весь коментар
24.07.2025 12:04 Відповісти
системна розумова відсталість
показати весь коментар
24.07.2025 12:05 Відповісти
вони не розумово відсталі - вони перекладають провину на мудрий нарід якій їх обрав.

І в чому вони не праві?
показати весь коментар
24.07.2025 12:16 Відповісти
Державна система функціонує як комплекс взаємопов'язаних інститутів та органів, що забезпечують управління суспільством та реалізацію публічної влади. Результатом її функціонування є стабільність, безпека, правопорядок, економічний розвиток та соціальне благополуччя.
показати весь коментар
24.07.2025 12:24 Відповісти
В чому неправі? В тому, що законний спосіб набуття людиною посади (любий) не знимає відповідальності з людини яка перебуває на цій посаді за діяльніть або бездіяльність на цій посаді
показати весь коментар
24.07.2025 12:24 Відповісти
лицемірні мерзотники
показати весь коментар
24.07.2025 12:12 Відповісти
Да никогда,коррупция это способ обходить дебильные законы написанные дебилами,пока чинушки имеют слишком много законной власти над простыми людьми взяточничество будет процветать.
показати весь коментар
24.07.2025 12:26 Відповісти
Причому громадяни до підвищення цін на державних закупівлях в декілька разів і створення фірм прокладок для відмивання грошей.

Також громадяни не мають відношення до прийняття диб...льних законів, які дають можливість правоохоронцям кошмарити бізнес та вимагати грошей інакше х...й зможеш працювати.
показати весь коментар
24.07.2025 12:26 Відповісти
Во Умник!а Вот Я считаю ненужно платить налоги!!!вы Дармоеды Воруете и Воруете и будете Воровать просто ОТКРЫВАЯ СВОИ ВОНЮЧИЕ РТЫ!!!
показати весь коментар
24.07.2025 12:26 Відповісти
Ну то дпвайте генпрокуратуру **********.
Бо ми подолаємо злочинеість, коли люди перестануть порушувати закон.
А нащо нам прокурори?
показати весь коментар
24.07.2025 12:36 Відповісти
Держава забезпечує громадян корупційними законами, захистом імені авакова, судочинством імені портнова... Але винні самі громадяни, бо дають хабарі... Пробито чергове дно бездонного дна.
показати весь коментар
24.07.2025 12:39 Відповісти
Ну що ти мелеш дурнику?
Може щей за дрібні гроші,
чи гречку припинити голосувати на виборах?
показати весь коментар
24.07.2025 12:41 Відповісти
Ну то маєте те що маєте-"гречкосіїв"-хабарників при владі.
показати весь коментар
24.07.2025 12:44 Відповісти
Ну тоді коли шахед в хату залетить ти того не ображайся.
показати весь коментар
24.07.2025 12:59 Відповісти
не залетить.
показати весь коментар
01.08.2025 03:14 Відповісти
і дурних які за гроші ідуть зливати координати і влаштовують теракти.
показати весь коментар
24.07.2025 12:46 Відповісти
Позбавити можливості керувати "коритом" вирішить всі проблеми
показати весь коментар
24.07.2025 12:48 Відповісти
Сеанс потужної уринотерапії
показати весь коментар
24.07.2025 13:00 Відповісти
Бреше й не червоніє падло зелене.
ТоваріСчі ваЗЕлінові ви і ваші підстилки з БЮТа, ОПЗЖ, Довіри і іншої депутатської нечесті ви обіс обгадились і віри вам нема.
показати весь коментар
24.07.2025 13:08 Відповісти
Один честный царь-вседержитель - и никаких проблем!
показати весь коментар
24.07.2025 13:14 Відповісти
підар зелиний
краде бюджет
та звинувачує Українців...
Зеленяку на Гілляку!!!
показати весь коментар
24.07.2025 13:22 Відповісти
На дерьмака набушники вийшли тому шобло с лідором і прикрили контору
показати весь коментар
24.07.2025 13:30 Відповісти
Тобто, зелена шобла віджерла свої їдальники на хабарях?
Падло, корупція зникне, коли ТИ, с*ка, перестанеш хапати те, що тобі за законом не належить!
показати весь коментар
24.07.2025 17:12 Відповісти
Сторінка 2 з 2