15313 відвідувачів онлайн

Напад на журналістів "Схем" в "Укрексімбанку": суд закрив провадження

Справу про напад на Схеми в Укрексімбанку закрили

Київський Апеляційний суд закрив провадження у справі щодо нападу на журналістів "Схем" в "Укрексімбанку" восени 2021 року у зв'язку зі спливом термінів притягнення до відповідальності колишнього голови держбанку Євгена Мецгера, ексдиректора департаменту банківської безпеки Ігоря Тельбізова та ексначальника управління внутрішньої безпеки Олега Осіпова.

Про це пише Радіо Свобода, передає Цензор.НЕТ.

Так, колегія суддів на чолі з Маргаритою Васильєвою задовольнила клопотання обвинувачених і звільнила їх від кримінальної відповідальності. Адвокати журналістів повідомили, що планують звертатися до ЄСПЛ.

Колегія вирішила закрити провадження щодо Євгена Мецгера, Ігоря Тельбізова та Олега Осіпова.

"На підставі статті 49 ККУ звільнити Мецгера Є.В. від кримінальної відповідальності за ч.1 статті 171, ч. 3 статті 171, Тельбізова І.Г. та Осіпова О.Л. кожного від кримінальної відповідальності за ч.1 статті 171, ч. 2 статті 171, ч.1 статті 126 у зв'язку з закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності", – зачитала рішення суддя.

Напад на журналістів "Схем" в "Укрексімбанку"

4 жовтня 2021 року журналісти "Схем" прийшли на інтерв'ю до голови правління державного "Укрексімбанку" Євгена Мецгера. Йому не сподобалося одне із запитань - і в оператора силоміць забрали техніку і видалили запис, а журналістів намагалися не випускати з кабінету. "Укрексімбанк" тепер стверджує, що розмову з журналістами лише перервали, та й то тому, що виявилося, що працівники ЗМІ намагалися заволодіти банківською таємницею. Сам Мецгер називає те, що трапилося, "провокацією". Тим часом справу про перешкоджання роботі журналістів розслідує Офіс генпрокурора, також те, що трапилося, розгляне комітет ВР з питань свободи слова.

Пізніше "Схеми" змогли відновити видалене відео і показали кадри нападу.

Голова правління "Укрексімбанку" Євген Мецгер написав заяву про складання повноважень на період розслідування. Пізніше наглядова рада "Укрексімбанку" відсторонила голову правління. 7 жовтня йому і директору департаменту інформполітики банку Пікалову вручили підозри.

11 жовтня 2021 року суд призначив Мецгеру запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.

14 вересня 2022 року суд визнав винуватими колишнього голову правління "Укрексімбанку" Євгена Мецгера, колишнього директора департаменту банківської безпеки установи Ігоря Тельбізова та начальника управління внутрішньої безпеки "Укрексімбанку" Олега Осіпова і призначив кожному штраф. Мецгеру визначили покарання у вигляді штрафу у розмірі 3400 гривень. Тельбізову і Осіпову суд призначив штраф по 1700 гривень кожному.

11 листопада 2022 року Мецгера призначили головою правління ПрАТ "Українська фінансова житлова компанія" ("Укрфінжитло").

Топ коментарі
+35
Геніально......правова держав.Ганьба нам....
показати весь коментар
17.03.2025 15:01
+26
Скажу словами класика "кожен наближений до влади має право на захист свого свавілля і не кожен має право на захист від свавілля наближених до влади"
показати весь коментар
17.03.2025 15:05
+26
Якщо затягнули термін. то тоді потрібно притягувати до відповідальності тих хто його затягнув,
де ДБР??
показати весь коментар
17.03.2025 15:09
Коментувати
Сортувати:
Геніально......правова держав.Ганьба нам....
показати весь коментар
17.03.2025 15:01 Відповісти
нам? а це, власне, кому?? ми маємо владні повноваження та вплив, важелі, засоби?? наше слово щось важить??
хто такі оті "ми"??
показати весь коментар
17.03.2025 15:32 Відповісти
Ганьба зебанді.
Свій свого не здає...
показати весь коментар
17.03.2025 15:40 Відповісти
Владу нам марсіани привезли чи ми її самі у 19 р обрали?
показати весь коментар
17.03.2025 16:57 Відповісти
Ця новина ще не такий треш як нещодавнє рішення Хмельницького суду за яким було виправдано СБУшників які розстріляли людей перед будівлею Хмельницького СБУ під час Революції гідності .
показати весь коментар
17.03.2025 16:26 Відповісти
Голова правління Укрфінжитла ( компанія, що релалізовує державні програми доступного іпотечного кредитування для населення. ЙО-оселя)
Євген Мецгер взяв участь у бізнес-форум «На Шляху до URC-2025» у Мілані

07.03.2025
показати весь коментар
17.03.2025 16:48 Відповісти
Скажу словами класика "кожен наближений до влади має право на захист свого свавілля і не кожен має право на захист від свавілля наближених до влади"
показати весь коментар
17.03.2025 15:05 Відповісти
Країна мрії...
показати весь коментар
17.03.2025 16:42 Відповісти
а тим часом .......... українські призвіща у списку особового складу в/ч ХХХХХ
показати весь коментар
17.03.2025 15:06 Відповісти
Якщо затягнули термін. то тоді потрібно притягувати до відповідальності тих хто його затягнув,
де ДБР??
показати весь коментар
17.03.2025 15:09 Відповісти
так адвокати і затягнули.
А тому на цій підставі апеляція може відновити провадження та зобов'язати суд першої інстанції продовжити судовий розгляд.
Може...
А, може, і не зможе (;
показати весь коментар
17.03.2025 15:47 Відповісти
ДБР служить тим хто призначав ДБР і може їх звільнити, нарід українини ДБР не призначав і не може їх звільнити тоді потрібно писати на президента скаргу чи клопотання що суд , ДБР, проркуратури - інваліди не виконують свої обовязки, але президента нарід призначив, а звільнити не може тільки переобрати тоді ні кому скаржитися - замкнуте коло.
показати весь коментар
17.03.2025 18:32 Відповісти
Нігуя собі дєвки пляшут
показати весь коментар
17.03.2025 15:10 Відповісти
Так це в буквальному сенсі було .. Коли деякий час після події ці банкіри - сидуни на шиї нашіх податків (це держбанк) , влаштували якийсь пафос для того охоронця з жидом Мецгером .. тобто десь зверху постукали Зе-****** ніжкою по журналістам ..
показати весь коментар
17.03.2025 17:32 Відповісти
Цікаво, скільки років дадуть журналісту, якщо він нападе на Мецгера?
Думаю мінімум 7. Це звісно, якщо не застрелять відразу.
показати весь коментар
17.03.2025 15:10 Відповісти
якщо не затягнути термін(и) 🤧😊
показати весь коментар
17.03.2025 15:33 Відповісти
Навмисно затягнули, і не за так.
показати весь коментар
17.03.2025 15:10 Відповісти
Що це загалі зазатягування термінів, на гальмах спускають багато справ, за це пора встановити відповідальність навіщо ми взагалі утримуємо слідчих та прокурорів, щоб у результаті отримати 0?
показати весь коментар
17.03.2025 15:22 Відповісти
нє, ну а **** вони....
показати весь коментар
17.03.2025 15:26 Відповісти
01.03.2021 . Президент Володимир Зеленський обіцяє створити в Україні суд у смартфоні, який дозволить скоротити судовий процес і мінімізувати корупцію.
показати весь коментар
17.03.2025 15:28 Відповісти
обісцяний пересидент..
чи
президент обіцянок...
чи....
показати весь коментар
17.03.2025 15:34 Відповісти
Він уже у смартфоні, деякі судді виносять рішення, знаходячись далеко за межами судів десь на відпочинку...
показати весь коментар
17.03.2025 16:02 Відповісти
Слава зеленому правосуддю! Ура!
показати весь коментар
17.03.2025 15:31 Відповісти
І ми хочемо поваги ?
Махрове беззаконня!
показати весь коментар
17.03.2025 15:46 Відповісти
Мацгер кум Лєнки Кравець. Ви лохи думали, що він понесе покарання? Зебидляк своїх не кидає. Для своєї влади він ще 10 мільйонів українців може положити за своє царювання.
показати весь коментар
17.03.2025 15:54 Відповісти
Адіннарот. Я навіть не очікував, як швидко зеленський зробить з цієї країни країну тупого безвольного стада баранів. Інтеграція в ********* зсередини. Такого януковичу навіть і не снилось.
показати весь коментар
17.03.2025 15:55 Відповісти
А шо ви хотіли - у владі України прорашистськи слуг наріду та йього нардепи - так вирішило українське суспільство - так нада ху...у. Он у Миколаєві - завод Екватор - робив системи вентіляції для вмс рф - там по статті - довічне - хрін там - нач. виробництва суд призначив - штраф - цілих 1700 грв.
показати весь коментар
17.03.2025 16:07 Відповісти
Український Суд - самий продажний Суд у СВІТІ!
показати весь коментар
17.03.2025 16:09 Відповісти
нормальджан. Зараз всі причетні мразоти, які нападали там на журналістів - подадуть в суд на журналістів та державу - будуть вимагати компенсацій за "честь та достоінство", а також за звільнення... Ось за це і ненавидять українці наш найсправедливіший суд на планеті... Продажні виродки кінчені, через одного.
показати весь коментар
17.03.2025 16:13 Відповісти
Тому ***@ну охоронцю виплатили зарплатню за близько 7 місяців безробіття вжє ..
показати весь коментар
17.03.2025 17:38 Відповісти
"...через одного". Дійсно великий кредит довіри
показати весь коментар
17.03.2025 18:32 Відповісти
показати весь коментар
17.03.2025 16:42 Відповісти
скажи, хто твій друг...
показати весь коментар
17.03.2025 18:24 Відповісти
Прокурора - на мило!
показати весь коментар
17.03.2025 16:44 Відповісти
вийди розбійнику
показати весь коментар
17.03.2025 17:21 Відповісти
Приклад «ДОБРОПОРЯДНОСТІ», від суддівських сімейних кланів за гроші, які, оці руки, не брали!!
А так, то вони, і коригувальників та беркутню «осуджують», лише символічно!!
Сиріці, після утечі асада, ті вершать, Суд Людський!! Дієвий і короткий!
А в Україні, ось таке лайно, зкацаплене!!!
показати весь коментар
17.03.2025 17:22 Відповісти
а шо мацгеру служить нє? счєтововдом під покровськом?
показати весь коментар
17.03.2025 17:31 Відповісти
колегія суддів на чолі з Маргаритою Васильєвою задовольнила клопотання обвинувачених і звільнила їх від кримінальної відповідальності. Джерело: https://censor.net/ua/n3541607

показати весь коментар
17.03.2025 17:38 Відповісти
Враховуючи що кошерні матусі Зеленського і Мецгера подружки з молодості, а їхні сім'ї були сусідами у Кривому Розі - цілком прогнозоване рішення ''Українського'' Суду ''95кварталу''.
Друзям Зеленського можна все - бити журналістів, красти державні кошти мільярдами, допомагати москальським окупантам - і їм за це нічого не буде.
Так вирішив ''мудрий'' Український народ на виборах.
показати весь коментар
17.03.2025 18:03 Відповісти
довіра громадян до українських судів - 9 %.все чесно - 9 % це ті громадяни що коло корита.вони довіряють.
показати весь коментар
17.03.2025 18:09 Відповісти
ганьбище
показати весь коментар
17.03.2025 18:18 Відповісти
"Кожен з нас президент!"Не забули.Нате,викусіть.Таким чином Татарова відмазали.Кормишкіна зі "Слуг урода" по угоді з прокурорами відмазана.Скоро Кириленко відмажуть.Це тільки вершина айсбергу.Це країна "його" мрії.Пороха за Свинарчуків поносили,що зіграло на руку Голобородько.Бачили очі що вибирали-їжте хоч повилазьте
показати весь коментар
17.03.2025 18:26 Відповісти
це дії ЗЕбанди
показати весь коментар
17.03.2025 18:45 Відповісти
судді - бидло, чмо із банку - бидло
показати весь коментар
17.03.2025 19:18 Відповісти
Хто би сумнівався , що так все закінчиться. Друзям все, для простих людей закон (перефразовуючи Мусоліні).
показати весь коментар
17.03.2025 21:27 Відповісти
клятий, Трамп
показати весь коментар
17.03.2025 22:16 Відповісти
Своїм - все, а противникам - "беспредел"... Мафія? Нє?
показати весь коментар
18.03.2025 17:42 Відповісти