11805 відвідувачів онлайн

Суд зобов’язав Офіс Генпрокурора розслідувати дії Безуглої під час "Вагнергейту", - адвокат

Офіс Генпрокурора зобов’язали розслідувати дії Безуглої: що відомо?

Печерський райсуд зобов'язав Офіс Генпрокурора розпочати досудове розслідування за заявою Романа Червінського щодо нардепки Мар'яни Безуглої.

Про це повідомив адвокат Андрій Йосипов, передає Цензор.НЕТ.

Подробиці

Так, слідчий суддя Печерського райсуду Новак задовольнив скаргу на бездіяльність Офісу Генерального прокурора та зобов'язав посадовців ОГП внести відомості до ЄРДР та розпочати досудове розслідування.

Офіс Генпрокурора має розслідувати вчинення Безуглою кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 328 КК України (розголошення державної таємниці, що спричинило тяжкі наслідки).

Офіс Генпрокурора зобов’язали розслідувати дії Безуглої: що відомо?

Суть скарги

10 та 13 вересня 2021 року Роман Червінський та інші офіцери давали свідчення Тимчасовій слідчій комісії ВРУ щодо справи "Вагнергейт". 

"Перед початком допиту всіх членів ТСК офіційно попередили, що ці відомості є державною таємницею. Попри режим секретності, голова ТСК Мар’яна Безугла того ж дня надала інтерв’ю ЗМІ, де розкрила деталі операції та дані про участь у ній конкретних осіб (військовослужбовців).

Розголошення імен учасників розвідки фактично "підсвітило" цілі для спецслужб РФ. ФСБ РФ офіційно визнала операцію "Вагнергейт" актом тероризму. Це поставило під пряму загрозу життя офіцерів, оскільки держава-агресор системно проводить ліквідацію осіб, яких вважає "терористами" (приклади вбивств Воронича, Шаповала, Хараберюша та замахи на Буданова це підтверджують)", - пояснив захисник.

Офіс Генпрокурора зобов’язали розслідувати дії Безуглої: що відомо?

Вагнергейт

Нагадаємо, вночі 29 липня 2020 року в Білорусі були затримані 32 іноземні бойовики. За даними білоруського державного інформагентства БЕЛТА, це росіяни з ПВК Вагнера. Вони прибули до Білорусі, щоб дестабілізувати обстановку напередодні президентських виборів. Частина затриманих значаться в базі "Миротворця" як ті, що воювали на Донбасі та в Сирії. Російський терорист Захар Прилєпін підтвердив, що серед пійманих у Білорусі найманців є колишні бойовики його "батальйону".

14 серпня Білорусь видала Російській Федерації 32 бойовиків ПВК "Вагнер", проігнорувавши запит України на їхню екстрадицію.

Головний редактор видання Цензор.НЕТ Юрій Бутусов заявив, що бойовиків ПВК Вагнера в Білорусі насправді планувала затримати Україна, але спецоперація зірвалася.

19 травня, Рада відмовилася створити ТСК у справі "вагнерівців". Замість цього, Рада створила ТСК з розслідування можливих злочинів представників влади.

24 червня Володимир Зеленський підтвердив підготовку спецоперації щодо "вагнерівців" і порівняв її із захопленням літака Ryanair у Мінську. Також Зеленський заявив, що спецоперація щодо "вагнерівців" - ідея інших країн і Україну максимально втягували в це питання. Крім того, президент розповів, що сам особисто передав Лукашенку інформацію про "вагнерівців": Я зателефонував і попередив його.

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з питань розслідування можливих протиправних дій представників органів держвлади та інших осіб проти суверенітету України розпочала роботу 6 липня. На організаційному засіданні ухвалено рішення про запрошення на засідання у "справі вагнерівців" п'ятого президента України, народного депутата "ЄС" Петра Порошенка. Комісія також ухвалила рішення надіслати запити в СБУ, Головне управління розвідки Міністерства оборони, Офіс Генпрокурора з проханням відповісти, зокрема, на питання, чи готувалася операція щодо затримання "вагнерівців", а також визначитися зі своїми представниками, які приєднаються до роботи ТСК. Згідно із затвердженим планом роботи, темою "вагнерівців" ТСК займатиметься в липні-серпні.

Топ коментарі
+19


показати весь коментар
03.03.2026 13:57 Відповісти
+16
Та шо ти - випадковість спасла - це безумна дала гідну відсічь повномасштабному вторгненю, персонально. Страшна людина - без будь якої ЗСУ зупинала все.
показати весь коментар
03.03.2026 14:01 Відповісти
+13
Клас! а діяльність татарова та дєрмака, а заодно і бубочки в цій справі ніхто не хоче розслідувати???
показати весь коментар
03.03.2026 14:03 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Вай-вай-вай. Неужели и до этой прокладки руки дошли? Пусть поплачется Зеленскому и Ермаку.
показати весь коментар
03.03.2026 13:53 Відповісти


показати весь коментар
03.03.2026 13:57 Відповісти
Этот вагейт был чисто фээсбэшной операцией и должен был стать поводом для вторжения,чисто случайность тогда спасла от начала войны.
показати весь коментар
03.03.2026 13:53 Відповісти
Та шо ти - випадковість спасла - це безумна дала гідну відсічь повномасштабному вторгненю, персонально. Страшна людина - без будь якої ЗСУ зупинала все.
показати весь коментар
03.03.2026 14:01 Відповісти
Де та випадковість ділась 24.02.2022 , лайно смердюче зелене ?
показати весь коментар
03.03.2026 15:10 Відповісти
Да помним мы, помним

показати весь коментар
03.03.2026 14:05 Відповісти
Провєтрі палату, братуха...
показати весь коментар
03.03.2026 14:08 Відповісти
Прокинься, московіт, ти ж сереш в штани собі!!! Сходи до шаманів шойгу!!
Пригожин з уткіним, теж «повод для вторженія»???
показати весь коментар
03.03.2026 14:13 Відповісти
Бросай нюхать клей.
показати весь коментар
03.03.2026 14:45 Відповісти
Garry4 #618066 тільки нещодавно зареєструвався, щоб вичавлювати з себе зелене лайно 🤮🤮🤮
Єрмак, це ти?
показати весь коментар
03.03.2026 15:13 Відповісти
Викличуть, мабуть, на допит цілу роту отих вагнерівців, яких зеленський з єрмаком спасали від покарання за убивство Українців??
показати весь коментар
03.03.2026 13:55 Відповісти
зеленский, как себя чувствуешь?
показати весь коментар
03.03.2026 13:56 Відповісти
Безуглу ловлять?
показати весь коментар
03.03.2026 14:01 Відповісти
Безумній пофіг, вона непідсудна, бо розумовообділена! 😁
показати весь коментар
03.03.2026 14:02 Відповісти
Клас! а діяльність татарова та дєрмака, а заодно і бубочки в цій справі ніхто не хоче розслідувати???
показати весь коментар
03.03.2026 14:03 Відповісти
Якщо безумну підвісити за тепле вим'я та люб'язно запитати, вона про всіх соловейком заспіває.
показати весь коментар
03.03.2026 14:25 Відповісти
Операцію чонгаргейт і двушки на москву коли будуть розслідувати?
показати весь коментар
03.03.2026 14:03 Відповісти
Нічо, шо розслідують? Номер справи сам знайти не можеш? Інша справа, шо зверху не дають ходу. Це інша справа
показати весь коментар
03.03.2026 15:07 Відповісти
а пряме зізнання бубочки "Я зателефонував і попередив його" - не рахується
показати весь коментар
03.03.2026 14:05 Відповісти
"Коли вагнерівці були на території Білорусі, я подзвонив Олександру Григоровичу, попередив його, сказав, що ми готові передати повну інформацію про цих людей", - сказав Зеленський.

Так, президент Володимир Зеленський особисто дзвонив Олександру Лукашенку щодо «вагнерівців». Розмова відбулася 5 серпня 2020 року, вже після затримання найманців у Білорусі, з метою домогтися їхньої екстрадиції в Україну, повідомив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк https://babel.ua/news/65823-v-ofisi-prezidenta-utochnili-shcho-zelenskiy-govoriv-iz-lukashenkom-pro-vagnerivciv-uzhe-pislya-jihnogo-zatrimannya-v-bilorusi babel.ua. Зеленський підтвердив цей факт, зазначивши, що Лукашенко обіцяв «розібратися», але згодом передав їх Росії.
показати весь коментар
03.03.2026 14:11 Відповісти
А про близнюків-диверсантів «зеленський-єрмак» коли буде?
показати весь коментар
03.03.2026 14:18 Відповісти
Дії Безуглої повинні розслідувати лікарі-психіатри
показати весь коментар
03.03.2026 14:18 Відповісти
А вам не здаєтся, шановна громада, шо ми з вами дуже давно не чули висери міськой божевільной Марьянки Безкутной? Де ж та чому ця, дЕрьмаковська і пропарашна шльондра затихарилась?
показати весь коментар
03.03.2026 14:21 Відповісти
президент рассказал, что сам лично передал Лукашенко информацию о "вагнеровцах": Я позвонил и предупредил его. Источник: https://censor.net/ru/n3603339 эначит президент украины слил врагу инфу по секретной операции которую готовили несколько лет украина сша и турция. а поьом посадил исполнителя этой операции чтобы не возмущался .полковника червинского
показати весь коментар
03.03.2026 14:25 Відповісти
Тому зеленський так на гімно і сходить отими ВИБОРАМИ, щоб у виборах поошиватися, бо повісять його самі ж родичі, загиблих від рук вагнерівців Українці!!
Ге цілуватися ж вони з ним, єрмаком-татаровим-гетьманцевим будуть, поки Генпрокурорів розвішуватимуть за бездіяльність на посаді!!
показати весь коментар
03.03.2026 14:26 Відповісти
Ні родичі, ні самі військові - нічого нікому не винні. Перестаньте домахуватися до ветеранів, шо вони ще і ваші тилові проблеми мають вирішувати. Вони прийдуть до дому і будуть відпочивати. Вам треба - розгрібайте своі тилові проблеми самі. А з військових доста війни
показати весь коментар
03.03.2026 15:11 Відповісти
https://youtu.be/7PzRBlgisbE
показати весь коментар
03.03.2026 14:33 Відповісти
Добре. А коли черга Р.ДЕМЧЕНКО???
показати весь коментар
03.03.2026 14:39 Відповісти
Зєлєнскій з Єрмаком та Татаровим прагнуть повісити "Вагнергейт" на Безуглу, але ми памятаємо що саме Зєлєнскій телефонував Лукашенко, що саме він йому сказав і які це мало наслідки. У "рибок гуппі" - одноразового електорату Зєлєнского, схоже, наскрізний канал каналізації в памяті і вони радісно "пропускають" отаку туфту через пряму звивину мозку...
показати весь коментар
03.03.2026 14:44 Відповісти
Шота давно не было слышно безмозглой, рот занят - делает утешительный отсос елдаку?
показати весь коментар
03.03.2026 14:49 Відповісти
Занести в ЄРДР - як два пальці об асфальт..А хто буде розслідувати? Татаров?? А адвокати? Баканов та Єрмак?? Отож....могучий ПУК!
показати весь коментар
03.03.2026 15:01 Відповісти
Суд зобов'язав Офіс Генпрокурора розслідувати дії Безуглої під час "Вагнергейту", - адвокат

Давно траба розпочати складання Реєстру агентів, полезньіх идиотов Кремля, а не займатися оголошенням підозр тим, хто поза юрисдикцією України.
Сьогодні повідомили про оголошення підозри суддям у РФ, які... І що тим суддям з того буде, крім нагороди від Путіна ?
показати весь коментар
03.03.2026 15:13 Відповісти
Шо,Мар'янко,отримала конверт від Зелупи та Дєрьмака за проведення ТСК і думала-кінці в воду?Прислухайся,що таким як ти каже один єврей із камери СІЗО СБУ-"Жизнь - это супермаркет, бери что хочешь, но касса - впереди. "