11288 відвідувачів онлайн

Фігуранта "Міндічгейту" Миронюка залишили під вартою

Міндічгейт: Миронюка залишили під вартою

Апеляція ВАКС залишила запобіжний захід фігуранту "Міндічгейту" Ігорю Миронюку без змін.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

Прокурор САП Савицький заявив, що Миронюк був особою, яка організовувала отримання неправомірної вигоди за схемою "шлагбаум" в "Енергоатомі".

"Він виконував відведену йому роль - організовував збирання та акумулювання грошових коштів і перенесення цих коштів на офіс злочинної організації. Таким чином Миронюк переніс на офіс злочинної організації понад $5 млн та 650 тис. євро. Також зафіксовано скоєння злочину Миронюком, де службова особа "Енергоатому" надає йому 53 тис. доларів США", - сказала сторона обвинувачення.

Також, каже прокурор, є протоколи НСРД, де Миронюку доповідає Басов - директор фізичного захисту та безпеки "Енергоатому".

Що каже захист?

Захист стверджує, що Миронюк ніколи не був радником, ні міністра енергетики, ні в Міненерго, ні в інших структурах.

Адвокат заявив, що Миронюк не був посадовою особою, тому немає ніякого зв'язку з отриманням неправомірної вигоди. 

"Ніякого шлагбаума взагалі не існує. ... Запущено меседж, що 5 млн брали з "Енергоатому". Якщо йде тендер, то на тендері наперед когось визначили переможцем, цей переможець виграє із завищеною ціною, а різницю потім віддає. Так званий відкат. Теоретично так могло б бути.

Але ця схема неможлива. Всі тендери виграються через Prozorro, а не через штучне укладення прямих договорів. До Prozorro ні Миронюк, ні Басов не мають відношення. "Енергоатом" не займається тендерами, цим займається інша структура", - пояснив захисник.

Тому адвокат просить скасувати ухвалу судді про запобіжний захід.

Що вирішив суд?

Апеляційну скаргу залишили без задоволення. Миронюк залишиться під вартою.

Міндічгейт

Завантаження...