9086 відвідувачів онлайн

Міндічгейт: заставу в 40 млн грн за Басова внесли новостворена компанія з капіталом 75 тис. грн та його адвокати, - ЗМІ

За Басова внесли заставу

Заставу у розмірі 40 мільйонів гривень за фігуранта справи "Мідас", виконавчого директора з фізичного захисту та безпеки "Енергоатома" Дмитра Басова внесла новостворена київська компанія та його адвокати.

Про це повідомляють журналісти проєкту "Схеми" (Радіо Свобода), інформує Цензор.НЕТ.

Більшу частину внесла новостворена фірма

Від джерел у правоохоронних органах журналісти дізналися, що 25 грудня 25 мільйонів гривень внесла приватна компанія "Грін плюс компані".

"Це зареєстрована в Києві два місяці тому фірма зі статутним капіталом у 75 тисяч гривень. Основний профіль діяльності – оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням", - йдеться у повідомленні. 

Зазначається, що за номером компанії, вказаним в офіційних реєстрах, відповіла жінка, яка не захотіла називати свого імені. Вона сказала, що їй невідома ані компанія, ані її керівництво. Сама ж директорка "Грін плюс компані" Марина Шевченко кілька разів відхилила дзвінки журналістів на її особистий номер.

Іншу частину внесли адвокати

10 мільйонів 300 тисяч гривень застави також вніс адвокат самого Басова Віталій Наум. І ще 4 мільйони 700 тисяч гривень – адвокатське об’єднання "Національна колегія адвокатів", яке очолює Наум.

У коментарі "Схемам" адвокат підтвердив факт внесення застави ним особисто та адвокатським об’єднанням і назвав це поширеною практикою.

"Всі підтвердження є, у банк надали всі відповідні документи. Банк перевірив походження коштів, підтвердив. Це наші особисті кошти від прибутків, після сплати податків, ми працюємо "в білу". І все. Ми хотіли, щоб Дмитро Миколайович зустрів Різдво з родиною, так і сталося, учора він вийшов", – розповів адвокат журналістам.

Нагадаємо, що 12 листопада Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід фігуранту справи щодо корупції в енергетиці - Дмитру Басову.

Міндічгейт

Топ коментарі
+20
Перестаєш вірити, що у держави є майбутнє… міндічі, цукербергери, коломойші і вся гопкомпанія людей з українськими паспортами, які до України не можуть мати жодного відношення. Для них це місце, де можна красти і вбивати.
показати весь коментар
26.12.2025 21:48 Відповісти
+11
якщо українці не одужають і не виженуть зебілля від влади, то міндічі повернуться , ще і відсудять гроші за зіпсовану репутацію
показати весь коментар
26.12.2025 21:46 Відповісти
+10
Арахамія каже, що скоро можна буде комбіновано знову вибирати Єрмака-Міндича
показати весь коментар
26.12.2025 21:41 Відповісти

Завантаження...