11740 відвідувачів онлайн

"Міндічгейт" може стати перешкодою для вступу України до ЄС, - La Repubblica

Корупція в енергетиці може вплинути на членство України в ЄС

Розслідування НАБУ щодо корупційних схем в енергетиці може стати перешкодою для вступу України в Європейський Союз й передачі Києву заморожених російських активів.

Про це пише італійське видання La Repubblica, передає Цензор.НЕТ.

Як корупційний скандал вплине на євроінтеграцію України

"Розслідування в Україні щодо стомільйонних хабарів на системі, яка мала б захищати мирних жителів від відключень електроенергії, насторожило Європу: "Київ повинен просуватися вперед у боротьбі з корупцією і не допускати жодних відступів", - зазначає газета.

Видання вказує, що цей випадок лише підтвердив висновки останнього звіту Єврокомісії щодо країн-кандидатів на вступ до ЄС, де йдеться про те, що Україна досягла "обмеженого прогресу" в боротьбі з корупцією.

Наголошується, що корупційний скандал може не лише скомпрометувати весь процес євроінтеграції України, а й поставити під питання подальше фінансування Києва.

Так, напередодні під час зустрічі міністрів економіки країн ЄС, на якій обговорювалися інструменти для підтримки України протягом наступних двох років, цей кейс неодноразово згадували кілька учасників.

"До юридичних складнощів використання заморожених російських активів тепер додалися підозри щодо того, як ці гроші можуть бути використані", - резюмувало La Repubblica.

Міндічгейт

Топ коментарі
+3
Так контролюйте куди кошти йдуть. Підпишіть угоди, щоб проводився незалежний аудит, якщо кошти надаєте. Ніби ви не знаєте, що в Україні це обов'язково робити.
показати весь коментар
13.11.2025 18:06 Відповісти
+3
Поки діло до вступу дійде то про цих підарів забудуть...
показати весь коментар
13.11.2025 18:11 Відповісти
+3
Якщо контролювати то можно вийти на самих себе. Це не тільки нашу українську сторону стосується. Від того і немає аудиту в тому вигляді в якому він повинен бути.
показати весь коментар
13.11.2025 18:14 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Так контролюйте куди кошти йдуть. Підпишіть угоди, щоб проводився незалежний аудит, якщо кошти надаєте. Ніби ви не знаєте, що в Україні це обов'язково робити.
показати весь коментар
13.11.2025 18:06 Відповісти
Західні політики нагадуючи дітей з затримкою розумового розвитку. Гроші потрібно контролювати. А не четвертий рік виділяти шалені суми, абсолютно нічим не цікавлячись.
показати весь коментар
13.11.2025 18:12 Відповісти
Якщо контролювати то можно вийти на самих себе. Це не тільки нашу українську сторону стосується. Від того і немає аудиту в тому вигляді в якому він повинен бути.
показати весь коментар
13.11.2025 18:14 Відповісти
Так Стовптемберг сказав нате нате вам грошви тільки не чіпайте нас , війна в вас а не в нас ми хочемо жити як і раніше! Ця ситуація нагадала мить перед другою світовою війною, роль Стовптемберга виконував чемберлен.
показати весь коментар
13.11.2025 18:27 Відповісти
Логічніше просто не давати ,та і все .
показати весь коментар
13.11.2025 18:20 Відповісти
вони в долі.
всі знають і прекрасно знали, що тут все розворовується.
європі головне щоб Україна ще 2 роки протрималася.
показати весь коментар
13.11.2025 18:43 Відповісти
Через 2 роки Європа тобто вже сама буде спроможна воювати з росією?
показати весь коментар
13.11.2025 19:00 Відповісти
побачиш, якщо доживеш. у них точно є план дій. поляки наприклад готують зараз армію і резервістів.
показати весь коментар
13.11.2025 19:01 Відповісти
Квартал і всю нерухомість продати з молотка
показати весь коментар
13.11.2025 18:10 Відповісти
Нерухомість - це Міндіч і Ко ?
показати весь коментар
13.11.2025 18:40 Відповісти
міндіч якраз дуже рухомий, навіть прикордонники не змогли зупинити.
показати весь коментар
13.11.2025 18:46 Відповісти
Поки діло до вступу дійде то про цих підарів забудуть...
показати весь коментар
13.11.2025 18:11 Відповісти
Може й забудуть. А вот про вкрадені гроші будуть пам"ятати довго.
показати весь коментар
13.11.2025 18:18 Відповісти
Репутацію крадіів важко буде перебити.
показати весь коментар
13.11.2025 18:22 Відповісти
Як і про єс та нато.
показати весь коментар
13.11.2025 18:38 Відповісти
полилося підарське гімно.....
показати весь коментар
13.11.2025 18:14 Відповісти
О це так поворот! ОПа аплодує стоячи....
показати весь коментар
13.11.2025 18:15 Відповісти
Міндічгейт може зруйнувати гейт допомоги с заходу.
показати весь коментар
13.11.2025 18:20 Відповісти
О святий міндічь!😲
показати весь коментар
13.11.2025 18:20 Відповісти
а от посол ЄС Матернова і Комісарка ЄС з питань розширення Марта Кос сказали сьогодні, що все у нас нормально і ми рухаємося у правильному напрямку. То хто каже правду? Чи кажуть її взагалі?
показати весь коментар
13.11.2025 18:21 Відповісти
У комісарки рило теж може бути в пуху.
показати весь коментар
13.11.2025 18:23 Відповісти
Да, може посол ЄС Матернова і Комісарка ЄС з питань розширення Марта Кос разом з міністеркою енергетики Гринчук "хвіртку своїм ключем відкривали".
показати весь коментар
13.11.2025 18:31 Відповісти
При зелених,при дерьмаку,вступ в ЄС й так не світить. Воно би,як позбутись мародерів саме перше,щоб закінчити війну на гідних умовах.
показати весь коментар
13.11.2025 18:25 Відповісти
Перешкодою для вступу в ЄС стовідсотково стане корупція, а не боротьба з нею. Хоча, боротьба має бути результативною. Посадка провідного спеціаліста із райдержадміністрації і фактична безкарність мартиненка, насірова - свідчення нерезультативної боротьби...
показати весь коментар
13.11.2025 18:28 Відповісти
А Шредергейт, Саркозігейт, Берлусконігейт тощо, не заважають Дойчланд, Франції Італії знаходитись у лавах ЄС?
показати весь коментар
13.11.2025 18:36 Відповісти
у них все нормально з бюджетами, за свої живуть. і ти скоро будеш за свої жити.
показати весь коментар
13.11.2025 18:55 Відповісти
Удмурт, я ж не СРУській, я все життя за власний кошт живу.
показати весь коментар
13.11.2025 19:08 Відповісти
конкретно ти винен прямо зараз приблизно 300 тисяч грн.
показати весь коментар
13.11.2025 19:12 Відповісти
А цим ,,партнерам"- курой..м аби привід знайти! Чи в них корупційних скандалів не було?! Наскрізь прошиті моск@...ми грошима!!
показати весь коментар
13.11.2025 18:36 Відповісти
Тільки повний даун повірить що Україну хочуть прийняти в ЄС. І вони це обов'язково використовують, коли прийде час.
показати весь коментар
13.11.2025 18:39 Відповісти
Ну все, черговий привід знайшли. І орбан не потрібний.
показати весь коментар
13.11.2025 18:39 Відповісти
Тобто - війна і окупація 20% території - то фігня , а от "міндичгейт" то дійсно щось страшне ?
показати весь коментар
13.11.2025 18:45 Відповісти
Так це те, чого прагне зЄ зі своєю бандою, щоб обкрадати країну їм ЄС не потрібен
показати весь коментар
13.11.2025 18:46 Відповісти
Не минуло й 11 років після Євромайдану а ЄС так само далекий для держави.
показати весь коментар
13.11.2025 18:47 Відповісти
до 19 року все ж таки ми наближалися до ЄС. а після - віддаляємося.
показати весь коментар
13.11.2025 18:56 Відповісти
То вам лише здавалось ...
показати весь коментар
13.11.2025 18:59 Відповісти
"обмеженого прогресу"?? Ага, де вони там хоч якийсь прогрес побачили...
показати весь коментар
13.11.2025 18:51 Відповісти
"обмеженого прогресу" - це значить що не все вкрали, а лише 70%
показати весь коментар
13.11.2025 18:57 Відповісти
У нас такими ********* уся верхівка забита.
показати весь коментар
13.11.2025 19:06 Відповісти
Справа януковича цвіте та пахне)
показати весь коментар
13.11.2025 19:11 Відповісти
Виходить, що без відпрацьованих схем пограбування народу, Україна ЄС не потрібна? Цікава позиція, що ілюструє те, що коли ЄС не знає з якими рішалами мати справу то віддаляється від нас. Може народ прокинеться і до нігтя одразу буде злодюг прикладати і не за горами час коли самі попросяться до нас. У нас золота земля,- гріх це не цінувати і жити як рабсіяни!
показати весь коментар
13.11.2025 19:25 Відповісти