12394 відвідувача онлайн

Західні ЗМІ про "Міндічгейт": Один із найбільших скандалів на тлі проблем з енергетикою

Що писали західні ЗМІ про Міндічгейт та корупцію?

Світові ЗМІ називають нещодавнє розслідування НАБУ одним із найбільших корупційних скандалів в Україні.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

BBC

Британська BBC зазначає, що ситуація зі спробою ліквідувати незалежність НАБУ та САП влітку 2025 року поставила під сумнів відданість Зеленського антикорупційним реформам.

Водночас останній скандал із розслідуванням корупцію в енергетиці, в якому, пише BBC, фігурують соратники президента, загрожує призвести до ще більш незручних питань до Зеленського.

The Guardian

Британське видання у заголовку до матеріалу пише про "відкати" в енергосекторі України.

Журналісти зазначають, що корупційна справа "підкреслює тривалу напруженість між Офісом Президента та двома провідними антикорупційними органами України".

"Викорінення хабарництва та зміцнення верховенства права є ключовими вимогами для вступу Києва до ЄС, що українці вважають критично важливим для свого майбутнього, оскільки війна з Росією продовжує вирувати", - зазначає автор.

The Guardian також нагадує про стан енергосистеми України, що була пошкоджено внаслідок ударів РФ цієї осені, що призвело до відключень світла по всій країні.

Frankfurter Allgemeine Zeitung

Німецьке видання пише про "один з найбільших корупційних скандалів країни". 

"Україну сколихнув корупційний скандал. Кошти, призначені для захисту енергетичних об'єктів, ймовірно, були розкрадені. Коло підозрюваних поширюється на найближче оточення Зеленського", - йдеться в матеріалі.

Журналісти вказують, що оприлюднені НАБУ записи, ймовірно, "матимуть гіркий присмак для багатьох українців".

"Нині країна страждає від перебоїв з електроенергією в багатьох регіонах. Протягом тижнів Росія навмисно атакувала енергетичну інфраструктуру України, але в багатьох локаціях захисних заходів для електростанцій бракує", - додало ЗМІ.

FAZ також згадує про спробу влади влітку обмежити незалежність НАБУ та САП.

The New York Times

Американські журналісти пишуть, що деталі операції НАБУ "Мідас" озвучили тоді, коли Україна "намагається оговтатися від однієї з найсерйозніших атак на свою енергомережу за останні роки".

"Зеленський, якого було обрано у 2019 році, прийшов у політику, пообіцявши викорінити хабарництво, від якого давно страждає Україна. Але закиди щодо інсайдерських угод та корупції продовжувалися й за часів його адміністрації, особливо в енергетичному секторі", - пише автор.

Також вони нагадали про справу детектива НАБУ Руслана Магамедрасулова, який брав участь в операції "Мідас".

Reuters

Журналісти зазначають, що корупційна схема в енергетиці могла принести її учасникам до $100 млн.

Автори пишуть, що опозиція в парламенті вже заявила про необхідність відставки міністрів або всього уряду.

"Наразі ці кроки навряд чи мають шанси на успіх у парламенті, де союзники Зеленського мають фактичну більшість, однак вони є ознакою зростаючих політичних викликів для раніше непохитної влади президента під час війни", - йдеться в матеріалі.

Bloomberg

Видання пише, що корупція, яка "переслідувала Україну задовго до вторгнення РФ", опинилася в центрі уваги в липні, коли влада намагалась перешкодити незалежності антикорупційних органів.

Міндічгейт

Топ коментарі
+19
По правді кажучи, це стовідсотковий зеленгейт!
показати весь коментар
13.11.2025 13:35 Відповісти
+13
Я ще в 19 знала, що буде катастрофа, але не уявляла, що така.
показати весь коментар
13.11.2025 13:41 Відповісти
+6
Ну, ось і дочекались ганьби на весь світ.
Як тепер не згадати оте знамените прислів'я: "Бачили очі за що голосували - їж_ТЕ хоч повилазьте". Шкода, що постраждаємо і ми всі, хто за цю маланську шоблу і не голосував, але 73% вирішили долю всієї України, всього населення.
показати весь коментар
13.11.2025 13:38 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Щось ніяк не можу знайти ту гіфку, де Зеленський смачно так посилає всіх в сраку...
показати весь коментар
13.11.2025 13:35 Відповісти
Гіфки нема

https://www.youtube.com/watch?v=sddAusVUNR0 Ідіть у сраку!
показати весь коментар
13.11.2025 13:48 Відповісти
показати весь коментар
13.11.2025 14:25 Відповісти
По правді кажучи, це стовідсотковий зеленгейт!
показати весь коментар
13.11.2025 13:35 Відповісти
Це поки що прелюдія до фінального акту, бо воно ж вже ніколи не зупиниться і буде продовжувати щось там хрипіти про "пАпЄрЄднікі"( вже таке заявив вчора, до речі)
показати весь коментар
13.11.2025 13:39 Відповісти
ЗашквароКратія (міжнародного рівня)

пане преЗЕденте, а ви там час не заморилися?

Може до Міндіча в Ізраїль?
показати весь коментар
13.11.2025 13:44 Відповісти
А нах#ра він там тим міндічам здався?
показати весь коментар
13.11.2025 13:46 Відповісти
хоч поржуть
показати весь коментар
13.11.2025 13:59 Відповісти
Ну, ось і дочекались ганьби на весь світ.
Як тепер не згадати оте знамените прислів'я: "Бачили очі за що голосували - їж_ТЕ хоч повилазьте". Шкода, що постраждаємо і ми всі, хто за цю маланську шоблу і не голосував, але 73% вирішили долю всієї України, всього населення.
показати весь коментар
13.11.2025 13:38 Відповісти
Я ще в 19 знала, що буде катастрофа, але не уявляла, що така.
показати весь коментар
13.11.2025 13:41 Відповісти
Аналогічно.
показати весь коментар
13.11.2025 13:43 Відповісти
так це ж ціле спеціальне українське автентичне міністерство працювало

Мін Дічі

девіз - Ні дня без зашквару
показати весь коментар
13.11.2025 14:09 Відповісти
Ну, так кажуть на болотАх. Тобі видніше.
показати весь коментар
13.11.2025 13:40 Відповісти
"впряглися" - це значить крадуть? І де це так?
показати весь коментар
13.11.2025 13:49 Відповісти
Вірю, 100пудово вірю, як і в те, що ці факти ти вже подав до НАБУ чи в прокуратуру. Чи ні, не подавав, а так аби попі*деть за рюмкою чаю з тим, хто такі байки про "20К" розповідає.
показати весь коментар
13.11.2025 13:59 Відповісти
А шо ти, москалик, тут забув?
показати весь коментар
13.11.2025 14:00 Відповісти
тебя забыл спросить, вот и пришел
показати весь коментар
13.11.2025 14:08 Відповісти
https://timeze2019.blogspot.com/p/blog-page_21.html tZE inform від 12.‎11.‎2025: Моральний рівень цих "мужів" прекрасно демонструють факти розслідування їх діяльності. Один фігурант корупційної справи запрошує другу фігурантку "...провести время вместе" і записує все це на приховану камеру про яку жінка не знає. Потім перший фігурант розповідає третьому, як він ".... отымел ее по полной". При тому третій сміється і говорить, що "Зизи уже там был".
показати весь коментар
13.11.2025 13:41 Відповісти
Який закінчиться тим що у борделі змінять ліжка і покарають якогось п'ятого помічника заступника директора. На цьому все.
показати весь коментар
13.11.2025 13:47 Відповісти
А оце вже піздец.. тепер Президент має ***** їздити і бити поклони всим європейцям, козел, хоч і Поезидент. Іспанський стид, просто взяли в перекреслили всю репутацію України. Яке прийняття до ЄС після такого, це пздц. Це державна зрада і уряд має піти у відставку, весь уряд
показати весь коментар
13.11.2025 13:51 Відповісти
Україна парламентсько- през.республіка. має бути сформований кабмін нац.попятунку із незашкварених технократів і патріотів.
А все нажито "непосильною" поацею має бути конфісковане на користь держави і для закупівлі зброї.
А с фігурантами правова система має розібратися, тільки багато хто вже втік, але ж активи остались...
показати весь коментар
13.11.2025 13:51 Відповісти
"А все нажито "непосильною" поацею має бути конфісковане на користь держави"

так уже всё конфисковали и вывезли, хрен найдешь
показати весь коментар
13.11.2025 13:59 Відповісти
показати весь коментар
13.11.2025 14:11 Відповісти
Ти, Лесю, не українка, а якась запроданка, якщо так пишеш. НАБУ придумала Європа для нас, а не Порошенко.
А стосовно того, що НАБУ погано працює, то тут питання: а судді хто? Хто прикриває всі справи, які напрацювало НАБУ?
Біда в тому, що тупорилі зевиборці меседжі отаких лесь ковтають тіььки так.
показати весь коментар
13.11.2025 15:06 Відповісти
​​Розшифровки "плівок Міндіча" засвідчують, що Зеленський знав про схему i координував її учасників - був напряму залучений у комунікацію між Міндічем і Галущенко
показати весь коментар
13.11.2025 14:48 Відповісти
Сьогодні фіни одобрили закупівлю зброї для України на 500 млн доларів. Незважаючи на... Може і втікачі вернуться - нові горизонти відкриваються...
показати весь коментар
13.11.2025 14:59 Відповісти
Закордонні змі,а Українські змі взяли те чим зеДайно грав на роялі і мовчать,ось вона Українська шлюхожурналістика.
показати весь коментар
13.11.2025 15:08 Відповісти
Міндичгейт - спусковий гачок для Західних партнерів щодо припинення фінансової допомоги Україні, а також поставок озброєння!
Це закінчиться крахом військових планів ЗСУ, обвалом фронту, повтореннм повномасщтабного вторгнення рф, але зі ще більшою та нищівною силою!!
показати весь коментар
13.11.2025 16:39 Відповісти